ДЗ «Трускавецька міська СЕС» інформує, що в Львівській області, починаючи з 35 тижня, відмічається поступове зростання рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. За підсумками моніторингу на 41-у тижні 2012 року (8.10.12.-14.10.12) у м. Львові захворіло на ГРВІ 3617 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 49,7 (при епідпорозі 68,2). Відмічається ріст захворюваності на дані нозології в 1,2 рази у порівнянні з попереднім тижнем. Загальний епідемічний поріг не перевищено, проте відмічається перевищення епідемічного порогу в 1,1 рази у вікових групах 3-6 та 7-14 років. Питома вага захворілих дітей до 14 років складає 53,4% (захворіло 1932 дитини).
В області за звітний період захворіло 7972 особи, інт. пок. на 10 тис. населення склав 30,5 при епідемічному порозі 63,4. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 57,9%. Відмічається ріст захворюваності в 1,2 рази в порівнянні з попереднім тижнем. Перевищення загального епідемічного порогу в області на жодній адмінтериторії не зареєстровано. З початку епідсезону, на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 14689 осіб. З 01.10.2012 в інфекційні стаціонари госпіталізовано 343 особи (2,3%).
За 35 тиждень року з 08.10.2012р. по 14.10.2012р. в порівнянні з попереднім 34-им тижнем зросла захворюваність на дану нозологію у 18,4р. за рахунок дорослого населення, а саме за 35 тиждень захворіло 46 осіб ( 19,76 на 10 тис. нас.), що в 2,4 рази більше аніж за 34-ий тиждень року 19 осіб (8,16 на 10 тис. нас.), для захворюваності серед дитячого населення вікової групи 0 – 14 років спостерігалось зниження захворюваності в 1,3 р.
За повідомленнями ВООЗ в епідсезоні 2012-2013 року на теренах України прогнозується циркуляція наступних штамів вірусів грипу:
– вірус, подібний до вірусу грипу А/Каліфорнія/Н1N1;
– вірус, подібний до вірусу грипу А/Вікторія/ Н3N2;
– вірус, подібний до вірусу грипу В/Вісконсин/.
Кожного року у холодну пору на нас очікує чергова епідемія грипу. Грип та ГРЗ складають 95% всіх інфекційних захворювань у світі. Щороку на грип хворіють до 500 млн. людей, два з яких помирають.
Періодично повторюючись, грип та ГРЗ відбирають у нас сумарно до року повноцінного життя. Людина проводить цей час у безпорадному стані, страждає від високої температури, ознобу, головного болю, отруєння організму вірусними білками. При важкому стані виникають незворотні ураження серцево-судинної системи, які провокують захворювання серця та судин, пневмонію, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт. Призупинити цей процес, не дивлячись на всі зусилля лікарів та вчених, поки що не вдається. Тому потрібно готуватися до епідемії грипу вже сьогодні, щоб вона не застала нас зненацька. Кращим засобом протидії захворюванню є його профілактика. Вакцинація – важливий засіб протидії грипу Одним з найбільш ефективних специфічних засобів профілактики грипу являється, безумовно, вакцинація. Вакцинопрофілактику слід проводити не менш ніж за два-три тижні до початку епідемії, щоб у організму був час для формування імунітету. На сьогодні на території України дозволені до застосування наступні вакцини проти грипу: Флюарикс (Німеччина); Інтанза (Франція); Інфлувак (Нідерланди); Ваксігрип (Франція), Грипол (Росія).
Грип дуже шкідливий розвитком ускладнень, тому виділені певні групи населення, яким рекомендовано щеплення у першу чергу. Це дорослі і діти, які мають хронічні захворювання або послаблену імунну систему, а також люди старші 65 років. Першочергової вакцинації також потребують особи, які за родом своїх занять кожного дня піддаються підвищеному ризику зараження інфекцією (лікарі, педагоги, робітники транспорту). Слід додати, що щеплення не гарантує стовідсоткового захисту від грипу. Тобто, захворіти можна так само, як і без щеплення, але перебіг хвороби буде значно легший, без ускладнень. Важливе значення має своєчасна ізоляція хворих від цілком здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартовування організму), вживання великої кількості вітамінів. Не останнє місце у профілактиці грипу посідає такий препарат, як Інтерферон, а також використання оксолінової мазі або ж Віферону у вигляді свічок чи мазі. Достатньо вранці нанести невелику кількість мазі на слизову оболонку носа, щоб захиститися від грипу на цілий день. Дуже корисні при застуді настоянки з рослин: чорної смородини, журавлини, шипшини, жимолості, малини. Ці ягоди краще засушити або заморозити у морозильній камері, а взимку вживати, готуючи з них вітамінний чай.
Потрібно також пам’ятати, що імунітет складається не тільки з фізичної складової, але й психологічної. Депресія, негативні емоції, пригніченість, невдоволеність – перебуваючи у такому стані, людина „притягує” до себе хвороби. Тому важливу роль у боротьбі з недугами відіграє психологічний стан та душевна рівновага – відчуття гармонії та гарний настрій.
Наталія Когут, головний державний санітарний лікар м. Трускавця
ТОП коментованих за тиждень