Занапастити курорт можна і за рік, а відновити буде важко і за десяток років

27.01.2015 | Filed under: Публікації

Часи настали непрості – саме так можна охарактеризував перспективи товариства «Трускавецькурорт» на поточний 2015 рік. І пов’язані такі, не дуже райдужні перспективи, насамперед із ситуацією в державі. Уся справа в тому, що цього року держава лише частково фінансуватиме оздоровлення та реабілітацію українців. Тобто так званих соцстрахівських путівок стане в рази менше. Звісно, цей удар відчують усі санаторії та курорти, не залежно від статусу чи форми власності. Не факт, що без відпочивальника залишаться і відомчі оздоровниці. А також обмаль шансів пережити відсутність держзамовлення і в таких підприємств як наше. Бо ні для кого не секрет, що основний відпочивальник товариства – власник соцстрахівської путівки.

За свідченням заступника генерального директора з реалізації та маркетингу ПрАТ «Трускавецькурорт» Марини Дембіцької, статистика свідчить, що протягом останніх років відбувся відчутний спад завантаженості оздоровниць як за путівками від фондів, так і комерційних путівок. Отже, якщо у 2009 році відпочивальників за путівками фондів у нас було аж 73,5 тисячі осіб, то вже у 2013 році – 58,4, а в 2014 – 49,8 тисяч. Комерційна складова з 2009 року до 2014 року сповзла з 36 тисяч путівок до 18 тисяч відповідно. Про нинішні перспективі і взагалі думати страшно, бо на перший квартал поточного року державою заброньовано у нас аж 500 путівок! До цього можна лише додати 450 реабілітаційних путівки, які реалізовуватимуться протягом року. Та в нашому товаристві працівників вдвічі більше!!!

Звісно, ця ситуація обговорювалася вже не перший рік і про злиття кількох фондів із соціального страхування, серед яких найбільший – Фонд страхування з тимчасової втрати працездатності, йшла мова ще кілька років тому. Проте ніхто ніколи не наважувався зруйнувати існуючу систе­му. Бо знали – без негативних наслідків не минеться. І ось настав час змін і, відповідно, наслідків, коли вже навіть той, не дуже великий відсоток хворих українців, котрий таки мав можливість запобігти хронічним недугам і поправити своє здоров’я у Трускавці на базі наших оздоровниць, втратив такий шанс. Отже нині нам доведеться забути не лише про здоров’я нації, а й забути про розвиток в Україні рекреаційних баз, медичного туризму, туристичної індустрії тощо. Я вже не кажу про біду, яка не омине людей, котрі роками працювали на курорті і які вже завтра можуть опинитися у дуже скрутному становищі, без заробітку чи роботи.

Такий початок нового робочого року в багатьох оздоровницях нашого міста вже називають провалом, а дехто навіть пророкує поступову і «мучітєльную» смерть вітчизняних курортів. Бо як би не пнулися зі своєю кволою промоцією усі існуючі інформаційні центри, прямий причинно-наслідковий зв’язок між їхньою промоцією та реальним наповненням оздоровниць простежити вкрай тяжко. Тобто практично неможливо.

Не тішить і позиція міської влади щодо загальнодержавної політики. Її можна охарактеризувати позою страуса – голова в піску, а все інше – не має значення. Усім відомо, що найкраще лобіювання інтересів громади – це робота на перспективу, а перспективи, наразі, не видно. Між іншим не зле було б, якби наш міський голова замість розповідати про те, що курорту слід переорієнтовуватися на вітчизняного споживача, зрозумів, що вітчизняний споживач здебільшого може дозволити собі лише пільгову соцстрахівську путівку. Тож лобіювати інтереси міста і проводити промоції слід також і в Києві, оббиваючи пороги чиновників новоутвореного фонду чи Кабміну.

Ті ж, хто вже давно зрозумів, що підтримки від держави та місцевої влади очікувати не варто, вже чіпляються за останню соломинку. Наприклад, нині формується певне коло керівників оздоровниць, котрі вирішили «прориватися на Київ» самотужки. Серед них є і очільники відомчих оздоровниць, і керівники приватних. Головна їх мета – донести до Уряду інформацію про те, що занапастити курорт легко. Це можна зробити і за рік, а щоб його відновити не стане і десятка років.

Галина Носова, газета «Трускавецькурорт», ТрускавецьІнфо

(Переглядів 293 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви