Такий головний меседж посилав депутатам начальник фінансового управління Микола Федоричак під час затвердження проекту бюджету на 2013 рік на 24 позачерговій сесії Трускавецької міської ради. У 2012 році фінансово-економічний стан був складним та напруженим. Не стане легшим і 2013 рік – збільшення заробітної плати веде до зменшення всіх інших видатків по незахищених статтях. Та на 2013 рік не затверджені в повному обсязі на всі 12 місяців навіть видатки на зарплату. Десь приблизно два останні місяці спостерігатиметься серйозний брак коштів. «2013 – буде рік прохачів!»,- наголосив депутат Євген Юник. В березні 2013 бюджет буде переглядатися, і все буде добре – запевняв народних обранців головний фінансист Микола Федоричак.
А розмір головного кошторису Трускавця на 2013 рік планується в сумі 103 мільйони 771 тисяча 600 гривень, 90 млн. 841 тис. грн. – загальний фонд, 12 930 – спецфонд бюджету. 26 772 тис. грн. – складуть видатки на заклади освіти, 18 462 тис. грн. – на охорону здоров’я. 24 977 тис. грн. планується на соціальні видатки, адже тепер великі виплати при народженні дитини. По 7 мільйонів гривень – на комунальне господарство та органи управління. 4 мільйони 200 тисяч гривень – заплановані видатки бюджету розвитку. Пріоритети – виконання програми енергозбереження, облаштування модульних котелень для бюджетних установ.
В режимі тотальної економії дивним виглядає закладення 250 тисяч гривень бюджету розвитку на закупівлю автомобіля для міського голови, – висловив свою точку зору депутат Ігор Пілько. Звичайно, таке зауваження дуже роздратувало міського голову Руслана Козира.
– Автомобіль для мене не критичний, все залишиться громаді, я не вічний. Так само, як ми суд відкрили для громади, – одразу почав аргументувати Руслан Козир. – Я готовий долучитися до економії. Але ми вже три місяці не фінансуємо папір, людина не може написати скаргу. Це елементарні питання життєдіяльності міста.
Не обійшлося без традиційних звинувачень «попередників» та й Ігоря Пілька як колишнього і теперішнього депутата у … прийнятті рішень по Статутному фонду КП «Наше місто» збиткових для громади…
Справа в тому, що автомобіль «Авалон», на якому ще їздить міський голова, «Приватбанк» забирає за борги, адже виграв суд проти міської ради. 1 млн. 900 тисяч боргу перед «Приватбанком» з санкціями уже перетворилися на 2 млн. 400 тис. грн. І «Приватбанк» займає дуже принципову позицію та важко йде на переговори, попри те, що має конкретні вигоди від співпраці з міською радою та діяльності ІРЦ – інформаційно-розрахункового центру. Звучали різні пропозиції аж до взяти ще один кредит, щоб розрахуватися з «Приватбанком» та розірвати угоду про співпрацю.
– Одним махом ми це не заплатимо. Цей борг треба реструктуризувати, – цього дня явно найспокійнішим та найраціональнішим був Микола Федоричак.
А машину для міського голови таки «застопорили» – бюджет розвитку затвердили одним рядком, а розподіл коштів прийматимуть лише після затвердження програми соціально-культурного та економічного розвитку.
Не плакатися, а «зібратися в кулак», працювати над програмами, залученням на Трускавець коштів державного бюджету через Верховну Раду, адже цього скликання особливо багато народних депутатів з Галичини, закликав колег і керівництво міста Ігор Пілько.
Після всіх дебатів та дискусій 31 голосом «за» проект бюджету було прийнято.
А на початку сесії в депутатських запитах Євген Юник знову твердо та наполегливо підняв питання врегулювання тарифів на водопостачання для бюджетних установ та «інших» і відновлення транспортного залізничного сполучення з Трускавцем – потягів в Дніпропетровськ та Харків. Ще раз звернутися з листами про важливість цих потягів для життєдіяльності курорту в найвищі органи влади, «Укрзалізницю», – лупає цю скалу Євген Володимирович. Додати до тексту листів «та йолки-палки» запропонував хтось з залу…
А вирівнювання тарифів для бюджетних та небюджетних установ можливе лише при формуванні нових тарифів, коли Трускавцю вчергове підніме ціни на воду Дрогобицький водоканал, – проінформував начальник Трускавецького водоканалу Володимир Возняк. Та й навряд чи лікарня, школи, садочки будуть в захваті від такого вирівнювання…
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень