Якщо хтось вважає цей заголовок дещо схожим на передвиборче гасло, то скажемо так: «Свобода» – єдина політична сила у Трускавці, котра звітує про виконану роботу КОЖНОГО РОКУ. Звітувати про роботу за минулий рік депутати Трускавця від цієї політичної сили мали намір ще наприкінці 2013, та важливі події в державі стали причиною того, що цей звіт відбувся тільки зараз.
У перший день серпня в Народному домі Трускавця «свободівці» зустрілися з представниками громади. Депутати Трускавецької міської ради Богдан Габшій, Ігор Струбіцький, Любомир Нєлєпін та депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький поспілкувалися з представниками трускавецької інтелігенції, засобів масової інформації, керівниками та членами ряду громадських організацій, Асоціації інвалідів, Ради ветеранів, головами об`єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) тощо. Питання, які піднімали люди – найрізноманітніші: від порушень законодавства у сфері пасажирських перевезень до екологічних проблем, від соціального захисту інвалідів до маркування російської продукції та захисту української мови в Трускавці.
На початку зустрічі голова депутатської фракції «Свобода» в Трускавецькій міській раді Богдан Габшій коротко розповів про діяльність депутатів фракції (всього їх п’ятеро, двоє з них – мажоритарники). Серед 46 депутатів це невелика кількість, проте «свободівців» вирізняє одностайність позиції із принципових питань. За це вони інколи піддаються пресингу, як це маємо зараз із цькуванням тих, хто утримався при голосуванні за проект рішення по інвестиційному проекті (дитяча лікарня). Як повідомив громадський діяч Святослав Грабовський, по міському проводовому радіо йде висвітлення цієї теми в такому дусі, яке швидше нагадує не інформування та оперування фактами, а чорну пропаганду, рясно пересипану слівцями-ярликами типу «клоун» чи «популіст». «Свободівці» витребують аудіозапис і обіцяють розібратися у паплюженні доброго імені тих, хто не танцює під чиюсь дудку, а дійсно відстоює інтереси трускавецької громади…
Вирішення питання із електрозабезпеченням кількох будинків на вулиці Данилишиних (в районі міської лікарні), надання матеріальної допомоги потребуючим, принципова позиція щодо купівлі земельних ділянок через аукціон задля недопущення корупційних механізмів, допомога інвалідам, активна участь у Євромайдані – це лише кілька штрихів до різнопланової позитивної діяльності трускавецьких «свободівців». Та не все можна вирішити одразу – є питання, які перебувають на контролі, часто тривалий час і саме на них звернули увагу присутні. Першим таким питанням є пасажирські перевезення, ставлення перевізників до пільговиків, необґрунтоване завищення тарифів на проїзд по місту Трускавці та на маршруті «Трускавець-Дрогобич», хамство окремих водіїв та інші порушення. Палкими та емоційними були виступи з цього питання і Почесного громадянина Трускавця Мирона Бучацького, і заступника голови Ради ветеранів міста Марії Біляк, і трускавецького поета В`ячеслава Умнова, і голови Федерації шахів та шашок Трускавця Василя Петранівського, і ряду членів міської Асоціації інвалідів. Навряд чи є сенс вкотре вказувати на ті проблеми, з якими стикаються пільговики (і не тільки вони), користуючись послугами громадського транспорту.
Мирон Бучацький звернувся до ВО «Свобода» і з питанням щодо долі Меморіалу Слави на вулиці Дрогобицькій – воно теж обговорюється далеко не перший рік і все без результату. Питання жорстоких відстрілів бездомних тварин, відновлення вуличного освітлення, монтажу пандусів, контролю за надходженням та використанням бюджетних коштів, відновлення в мережі мовлення дитячого україномовного каналу – спектр проблем, які доводиться вирішувати «свободівцям» у Трускавці, є досить широким. Окремі питання так і не вдалося б вирішити, якби не підтримка депутата обласної ради. Так, для прикладу, тільки особисте втручання Олексія Балицького не дозволило відібрати в міста новенький реанімобіль «Renault». Завдяки сприянню цього ж депутата вперше Трускавець на реконструкцію курортного парку (а саме на каналізацію) отримає мільйон гривень – раніше отримував максимум по 99 тисяч раз на два роки.
Сказати, що все у «свободівців» гладко, що все вдається, було б дещо неправильно. Так, ще два роки тому саме депутати від ВО «Свобода» Богдан Габшій та Павло Швець піднімали питання потреби впровадження в міській раді системи поіменного голосування. Та п’ять власних «штиків» явно замало, щоб проламати стіну твердих лобістів меркантильних інтересів. На липневій сесії 2014 року тільки 17 депутатів ТМР підтримало впровадження поіменного голосування, а для того, щоб рішення було прийнято, треба як мінімум 24…
Двогодинна зустріч депутатів та виборців проходила в теплій та задушевній атмосфері. Інколи здавалося, що це самі люди організували цю зустріч, бо виступи виборців в часі були довшими, ніж виступи депутатів. Можливо, це правильно, бо люди йдуть до тієї політичної сили, яка не тільки декларує свої гасла, але і вміє почути виборця.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень