Цими днями якраз минає рік з дня перебування на посаді директора з медичної роботи ЗАТ «Трускавецькурорт», доктора медичних наук Андріана Драновського. Тож коли з’явилася ідея написання цього інтерв’ю саме до Дня медика, гріх було не запитати у головного медика Товариства, які цілі ставив він перед собою рік тому стосовно своєї діяльності на цій посаді та що саме із усіх задуманих планів вдалося реалізувати.
– Для того, щоб реалізувати плани, треба було добре попрацювати, зробити висновки, на власному досвіді переконатися, що саме потрібно змінити чи удосконалити. Проте скажу одразу: змінювати щось кардинально не довелося, бо система надання курортних послуг працює давно, збалансовано і досить налагоджено. Звісно є ряд питань, які потребували удосконалення. Для прикладу, велику увагу цього року було приділено оновленню матеріально-технічної бази товариства «Трускавецькурорт». За останній рік її вдалося суттєво оновити у плані обладнання та апаратури. Узяти хоча б відкриття нового відділення гідропатії на базі Медичного центру №2. Протягом року можна констатувати чимало нових надбань: було закуплено багато нової апаратури, серед якої є важливе устаткування, котре відкриває нові можливості у роботі медичного напрямку. А це: установка для обробки рентгенограм, біохімічний аналізатор, гемоглобінометр, установка ультрафіолетового знезараження води, б інгаляторів та багато іншого сучасного медичного обладнання.
– Нещодавно відновлено роботу науково-медичної вченої ради ЗАТ «Трускавецькурорт», головою якої було обрано Вас. Якою бачите подальшу роботу вченої ради?
– Колектив вченої ради сприяє молодим науковцям у виконанні їхніх дисертаційних робіт. Приділено увагу вивченню нових методик, котрі можна застосовувати у Трускавці. Запропоновано вивчення біологічної ролі активної молекули сірководню. Сьогодні цей факт становить значний науковий і практичний інтерес у галузі курортології. Тому концептуально взято за основу розробку нової технології використання впровадження сірководневих ванн. Це у свою чергу дасть можливість розширити коло пацієнтів, яких лікуватимуть у Трускавці.
– Іншими словами, можливості для втілення своїх ідей є.
– Так. Керівництво товариства з розумінням ставиться до необхідності оновлення лікувальної бази: вимоги відпочивальників із кожним роком зростають, вони прагнуть хороших умов лікування. За рік роботи на посаді директора з медичної роботи було закуплено медичної апаратури у рази більше, ніж протягом попередніх 2009-2010 років. Іншими словами, усе робиться для того, щоб наші лікарі працювали на сучасному медичному обладнанні. Працюємо також над методологічним удосконаленням надання медичних послуг: проводяться медичні наради, де розглядаються питання нових підходів до лікування.
– Чи правда, що молодих медиків у нашому Товаристві бракує?
– Кадрові питання – це один із основних напрямків роботи, тому завжди пропонується переміщення на керівні посади молодих фахівців, котрі вже зарекомендували себе як висококваліфіковані лікарі, ініціативні організатори. А молодих спеціалістів, які себе добре зарекомендували, у нас достатньо. Кого я маю на увазі? Т. Лучишина, який сьогодні успішно працює начмедом санаторію «Янтар», заступника директора медичного центру № 1, головного лікаря курортної поліклініки О. Драча, заступника директора медичного центру №2, головного лікаря БОЛ №2 Р. Пономаренка, головного лікаря-директора санаторію «Рубін» В. Дякунчака. У нас є повноцінний резерв кадрів, які здатні виконувати поставлені перед ними завдання. Тим, хто хоче працювати, ми створюємо усі можливості: будь-ласка, працюйте.
Хочу зазначити, що в нас існує плідна співпраця з Дрогобицьким та Бориславським медичними училищами, випускники яких працевлаштовуються в ЗАТ «Трускавецькурорт».
– Урологічний статус курорту Трускавець в Україні був і залишається унікальним. Ви, як лікар-уролог за фахом, які перспективи цього напрямку бачите у подальшому?
– Трускавець з давніх-давен визнаний унікальним урологічним курортом. У нас є вода «Нафтуся», аналогів якій немає у світі. За останні роки він успішно став багатопрофільним. Мине менш успішно лікуємо захворювання шлунково-кишкового тракту, гепатобіліарної системи, ендокринні захворювання та багато інших. Налагоджена чітка робота з державними фондами соціального страхування, Міністерством праці і соціальної політики, фондом соціального захисту інвалідів, з якими підписано угоди, про що свідчить максимальна завантаженість наших санаторіїв.
Безперечно, перспектива розвитку урології в Трускавці існує. Перші кроки вже зроблено: отримано ліцензію та функціонує відділення екстракорпоральної літотрипсії на сучасному обладнанні, функціонує єдина у Західному регіоні радіологічна лабораторія, яка займає важливе місце у діагностиці урологічних захворювань. Крім того є багато інших ідей, які невдовзі будуть впроваджені.
– На останок хочеться почути від Вас привітання на адресу колег та співробітників.
– Шановні колеги! З нагоди нашого професійного свята Дня медичного працівника бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя, творчого натхнення, родинного затишку. Пам’ятайте – ви покликані дарувати людям найважливіше – здоров’я!
Розмову вела Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень