Андрій Кульчинський: «Якщо хочеш щось змінити, бери на себе відповідальність і працюй!»

01.07.2014 | Filed under: Публікації

Рівно рік тому, у червні 2013 р. на «Трускавецькому віснику» появилося інтерв’ю з головним лікарем Трускавецької міської лікарні Андрієм Кульчинським під назвою «Чи все гаразд у Трускавецькій лікарні?». Від того часу багато що змінилося, Андрій Богданович набув управлінського досвіду, довелося ж бо вирішувати чимало насущних проблем. Отже про проблеми та досягнення поговоримо у цьому інтерв’ю.

– Пане Андрію, більше року Ви вже очолюєте міську лікарню Трускавця. Звикли до керівної посади?

– Час летить швидше, ніж ми думаємо. Мені теж здається, що пройшло небагато, а виявляється – вже два з половиною роки. Я не вважаю свою посаду керівною. Я в першу чергу лікар, і тільки після цього – головний. Хоча доводиться планувати, шукати, коректувати, контролювати, словом, займатися рутинною роботою. Але мені подобається моя робота. Я люблю рух, люблю, коли йде реалізація планів, коли йде розвиток лікарні.

– Якими досягненнями може похвалитися підприємство під Вашим керівництвом? Яке нове обладнання придбано, які послуги почали надавати, яких не було раніше?

– Ми намагаємося забезпечити в лікарні сучасний рівень діагностики та лікування. І само собою людські умови перебування. Ми багато для цього зробили: і ремонтів, і обладнання придбали. Минулого року ми тільки починали впроваджувати малоінвазивне лікування. А зараз, мені здається, ми його робимо навіть більше, ніж традиційних операцій. В нас кожний рік майже наполовину збільшується кількість операцій. Це при тому, що в сусідніх лікарнях їх кількість зменшується. Люди дуже чутливо реагують на позитивні зміни і голосують за це «ногами». Ви бачите скільки стоїть машин біля нашої лікарні? Це ж не просто так. Про нове обладнання і нові методи лікування розказувати можна довго і багато і напевно не в цій одній статті. Я десь за два-три місяці буду мати привід про це докладніше поговорити.

– Довелося почути, що Трускавецька лікарня почала вирішувати питання страхування немісцевих жителів, у тому числі відпочивальників. Можете розповісти, як саме?

– Ми цим в теоретичній площині займаємося майже рік. Ідея полягає в чому? Йде хронічне недоотримання бюджетних коштів через трансферти за пролікованих нетрускавецьких хворих. Щоб якось компенсовувати лікарні витрачені кошти, ми хочемо впровадити добровільне медичне страхування для немісцевих мешканців. В ідеалі отримаємо суттєве джерело надходження коштів. Як піде цей пілотний проект – час покаже.

Другий проект, теж по медичному страхуванні, стосуватиметься відпочивальників. Багато санаторіїв відмовляються від угод з лікарнею по лікуванню їхніх відпочивальників. Це їхнє право. Але ми теж не збираємося займатися благодійністю і лікувати за кошти міського бюджету всіх бажаючих. Вихід ми бачимо в медичному страхуванні всіх відпочивальників отаких санаторіїв, пансіонатів, вілл. Хочете гарантувати медичну безпеку – забезпечте людям медичне страхування. Є ще інша сторона медалі. Навіть в лікуванні хворих санаторіїв на договірних умовах ми багато втрачаємо. Санаторії оплачують за перебування і лікування. Але потрібно рахувати і кошти, вкладені в сучасну діагностику, в медичне обладнання, в комфортні умови перебування врешті-решт. За це санаторії не платять. Їм вигідно це робити по факту. Та потрібно чесно сказати: статус європейського міста-курорту вимагає і лікарні європейського рівня. Ми пропонуємо рішення і шукаємо партнерів. Це та ситуація, коли під лежачий камінь вода не тече.

– Нещодавно Ви брали участь у Літній школі “Управління в трансформованій системі охорони здоров’я” та в семінарі за участю польських медиків у Східниці. Які враження?

– Ми працюємо в конкурентному медичному середовищі. Кожна лікарня бореться за свого пацієнта. Ті кроки, що ми робимо, прописані добре в теорії, але хочеться послухати тих, хто вже пройшов цей шлях, знайшов якісь свої рішення. Тому треба їздити по виставках, слухати семінари, адже вчитися ніколи не пізно.

Літню школу організувала Києво-Могилянська академія за сприяння швейцарської медичної програми. Учасників було 27 зі всієї України. Викладачі переважно з Могилянки і з Європи. Навчання було дуже насиченим, після нього я зрозумів скільки і як можна реалізувати нових проектів в нашій лікарні. Будемо пробувати.

До Східниці нас запросили в якості базової медичної установи регіону, яка надає профільне для курортів лікування. Мені було важливо зайти на Східницький курорт і розповісти про нас, про наші можливості. Нові партнери, нові проекти – це додаткові вливання в лікарню. Чим краще оснащена буде лікарня, тим безпечніше почуватимуться і трускавчани, і гості міста. Також цікаво було послухати польських гостей, їхнє бачення співпраці між регіонами.

– Цього року фінансова ситуація в країні, та і в місті також, досить непроста. Як вдається не просто триматися на плаву, а ще й розвиватися?

– Все дуже просто. Ми котимося по інерції минулого року і втілюємо в життя минулорічні плани. Хотілося б втілити і цьогорічні, але цей рік не буде таким поблажливим. Я думаю, європейська асоціація надасть нам нових імпульсів, відкриє нові можливості. Хоча ситуація в цілому є досить критичною і це відчули всі: і працівники лікарні, і хворі. Але ми залишаємося оптимістично налаштовані на розвиток, і це – головне.

– Є інформація, що в приміщенні колишньої дитячої лікарні буде житловий будинок, а також, що міська влада розглядає можливість вилучення ще якоїсь частини лікарняного комплексу під якісь інвестиційні проекти. Як Ви прокоментуєте ці чутки?

– На даний момент приміщення колишньої дитячої лікарні знаходиться в управлінні відділу комунального майна міської ради. Існує інвестиційний проект по перепрофілюванню цього корпусу під інші цілі, в т.ч. під соціальне житло. Я хочу сказати, що на даний час в міста немає ресурсів для реставрації цього корпусу. Тому єдиним виходом є пошук інвестора. А це поза моєю компетенцією.

– У Вас прекрасний колектив, добра слава лікарні відома на всю околицю. Напевно, працювати серед таких чудових людей легко та просто?

– Так склалося, що я досить давно є частинкою цього колективу. І не уявляю себе поза його межами. Для мене пріоритетом є саме наш колектив. Без цих людей я ніхто, хоч як би велично не називалася моя посада. Моє завдання підтримувати в людях відчуття відповідальності за свою роботу і мені дуже хочеться, щоб ми помаленьку виробляли в собі і почуття патріотизму за нашу лікарню. Для мене дуже цінними є резюме кількох останніх обласних медичних комісій, де відзначалося саме це.

 – Вже двадцять років живемо в часи перманентних реформ, які торкаються і медицини. Які з них, на Вашу думку, були найбільш невдалими, а може й шкідливими?

– На щастя, реформам ще не вдалося торкнутися реорганізації нашої лікарні. Але це не значить, що цього не буде. Зараз найбільшим ризиком для нас є час. Чим міцнішими ми будемо, чим показовішим буде прогрес в нашому закладі, тим легше буде пережити нам будь-яку реформу. Хтось бачить в реформах фатальні наслідки, а я бачу можливість в цей час «вистрілити» і стати успішною клінікою. Ми є природніми монополістами на певні курортні фактори, тож не використати ці можливості і не стати партнером санаторно-курортним закладам – це буде просто злочином.

– Ви активно підтримували Євромайдан, наш народ у його боротьбі із злочинною владою Януковича. Чого очікуєте від нової української влади в плані медицини, яких змін?

– В Літній школі мені пощастило познайомитися з модераторами думок в нашій медицині. Я очікую тільки позитивних змін. Однак відчуваю і свою роль та відповідальність в цьому процесі. Знаю одне: якщо сильно захотіти, то можна багато чого досягнути.

– І останнє. Окрім суто професійної та адміністративної роботи Ви ще займаєтеся й громадськими справами, зокрема і як депутат Трускавецької міської ради. І хоча це виборці не завжди об’єктивно оцінюють, та все ж – чи хочеться і надалі працювати на цьому поприщі, представляючи інтереси громади у органах влади?

– Без депутатського мандату, без підтримки депутатського корпусу, зрештою без підтримки трускавчан не було б нічого того, про що ми з Вами говорили. Якщо хочеш щось змінити, бери на себе відповідальність і працюй. Інших варіантів просто не існує.

Спілкувався Володимир Ключак

Фото:

1. На лапароскопічній операції.

2. Колектив.

3. Андрій Кульчинський презентує зразок полісу страхової медицини…

4. … і Сертифікат Літньої школи.

5. Проходить рентгенобстеження.

6. В залі лікувальної фізкультури.

7. Щойно відремонтована операційна.

8. Новий апарат в міській лікарні.

9. Нове обладнання для операційної.

10. Андрій Кульчинський – просто лікар, і головний лікар Трускавецької міської лікарні.

(Переглядів 2 364 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви