Бізнес і влада: пошук компромісу триває

28.04.2012 | Filed under: Публікації

Попри гострі дискусії навколо питання сплати земельного податку та орендної плати за користування землею у м. Бориславі, перше засідання робочої групи, утвореної із членів Асоціації роботодавців та працівників виконкому, завершилось безрезультатно. Міська в лада відхилила запропонований Асоціацією проект вирішення проблеми як такий, що суперечить чинним нормам українського законодавства. Підприємці шукатимуть невідповідності коефіцієнтів чи прорахунки ТзОВ «Богдан» при здійсненні розрахунків нової грошової оцінки землі у Бориславі. А влада проаналізує і вкаже на невідповідності нормам чинного законодавства запропонованого підприємцями проекту рішення «Про внесення змін до Положення про порядок визначення і справляння орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення в м. Бориславі та про нарахування і сплату до міського бюджету м. Борислава у 2012 році орендної плати за землю та земельного податку».

Компромісний проект рішення щодо внесення змін до цього Положення запропонувала Асоціація роботодавців як варіант вирішення проблеми, пов’язаної зі зменшенням податкового навантаження на суб’єкти підприємницької діяльності. Запропоновано здійснювати сплату орендної плати та земельного податку 2012 року з пільгою в розмірі 70-ти відсотків від суми нарахованих платежів, що зараховуються до міського бюджету Борислава. Такою пільгою могли б скористатися орендарі (фізичні та юридичні особи), які уклали нові договори оренди чи внесли зміни до існуючих договорів шляхом укладення додаткових угод чи договорів, змін до договорів оренди землі, договорів про відшкодування втрат за фактичне землекористування та вносять орендну плату за землю з урахуванням нормативної грошової оцінки земель, затвердженої рішенням міської ради від 23. 09. 2011 року № 373 «Про затвердження грошової оцінки земель міста Борислава» .

Нагадаємо читачам, що саме цим рішенням депутати міської ради затвердили нову грошову оцінку землі, що у свою чергу збільшило ставки земельного податку та орендної плати за її використання. Вартість квадратного метра землі у порівнянні із 2010 роком зросла удвічі, а в межах окремих економіко-плану-вальних зон її збільшення від 213 до 398 відсотків. Чинне законодавство України зобов’язує органи місцевого самоврядування проводити процедуру грошової оцінки земель не рідше одного разу на п’ять – сім років. Останню грошову оцінку землі в Бориславі проводили 2000 року. Тож цілком зрозуміло, що згідно нової грошової оцінки землі, проведеної Львівською експертною групою «Богдан» 2011 року на замовлення міської влади, вартість квадратного метра землі у Бориславі суттєво зросла, адже за цей час ціни в Україні значно зросли. Змінилися також коефіцієнти, що їх застосовують для нарахування її вартості. Разом із новою грошовою оцінкою земель рішенням сесії міської ради затверджено також «Положення про порядок визначення і справляння орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення в Бориславі». Суб’єкти підприємницької діяльності, які не зареєстровані у виконавчому комітеті міської ради і не сплачують податки до міської казни, зобов’язані платити за користування землею по максимуму -12 відсотків від грошової оцінки земельної ділянки. Ставка орендної плати для підприємців, які зареєстровані у Бориславі, складає 3% від грошової оцінки землі. Дванадцять відсотків від грошової оцінки необхідно сплачувати також за земельні ділянки, що їх використовують для обслуговування свердловин із видобутку нафти та газу, а також об’єктів інфраструктури нафтогазової галузі. Рішення пройшло процедуру громадських слухань і з 1 січня 2012 р. набуло законної сили. Підстав для його відміни чи невиконання нема.

Зміна грошової оцінки землі відповідно потягнула за собою зміну ставок земельного податку та орендної плати за користування землею. Збільшення розмірів ставок обов’язкових платежів за користування землею стало причиною невдоволення суб’єктів підприємницької діяльності міста. Суть у тому, що при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення у Бориславі, окрім нової грошової оцінки, враховують також місце розташування, цільове використання та термін дії договору оренди земельної ділянки. Коефіцієнти, затверджені рішенням сесії міської ради у березні 2008 року, застосовують при обчисленні ставок разом із новою грошовою оцінкою, а це у свою чергу збільшує визначені сесією платежі за використання земельної ділянки.

Відстоюючи свої пропозиції у підходах до врегулювання питання сплати земельного податку та орендної плати за користування землею, представники Асоціації роботодавців неодноразово наголошували, що вони не є противниками підняття ставок обов’язкових платежів за користування землею. Проект запропонованого до розгляду сесією міської ради проекту рішення містить положення, згідно якого 70-відсоткова пільга не застосовується, якщо вона призводить до зменшення орендної плати та земельного податку у порівнянні із 2011 роком. Принципова незгода представників ділових кіл міста та суб’єктів підприємницької діяльності стосується фактичних розмірів збільшення цих обов’язкових платежів, які для окремих платників податків зросли удвічі та несуть у собі загрозу повного припинення діяльності окремих галузей виробництва у місті.

Міський голова Володимир Фірман, який головував на першому засіданні робочої групи, із розумінням сприйняв пропозиції представників бізнесу щодо врегулювання проблем, які виникли перед ними у зв’язку із введенням нової грошової оцінки землі у Бориславі. Проте, на переконання першого керівника міста, вирішення питання не повинно суперечити нормам чинного законодавства України. Якщо у підприємців є зауваження щодо нової грошової оцінки землі, то міська влада готова їх розглянути при безпосередній участі представників експертної групи «Богдан», яка володіє усіма необхідними ліцензіями для проведення робіт із грошової оцінки земель та може вести кваліфіковану дискусію щодо питань вартості землі. Окрім того, міський голова повідомив учасників засідання робочої групи, що міська влада систематично працює у плані інвентаризації земельних ділянок несільськогосподарського призначення та створення єдиного реєстру платників земельного податку й орендарів. Земля, за визначенням міського голови, є найбільшим багатством громади і вона повинна працювати для її блага.

Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 67 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви