Час мудрості і непокори

05.04.2012 | Filed under: Публікації

Вже по-весняному теплого дня 4 квітня в Народному домі відбулася дуже душевна і тепла зустріч. Зустріч з поетом, письменником, перекладачем, громадським та політичним діячем, лауреатом Національної премії України ім. Шевченка, Надзвичайним та Повноважним послом України і просто мудрим та іронічним чоловіком Романом Лубківським та презентація його книги «Чаша непокори».

Про історію видання збірки поезій Романа Лубківського «Чаша непокори» у Дрогобицькому видавництві «Коло» розповів упорядник книги – доцент Дрогобицького педагогічного університету Євген Пшеничний. Вся серія «100 поезій», у якій вже вийшли поетичні доробки Дмитра Павличка, Івана Драча, Романа Лубківського, готується з великою любов’ю і старанністю, поезіям передує бесіда-інтерв’ю з автором, папір для книг замовляється і привозиться аж з Голландії. Та, головне, це, звичайно, зміст, нерв, суть – поезія.

«Для когось поезія – чаша натхнення, чаша краси і насолоди. А для мене – і чаша непокори!» – говорить сам автор Роман Лубківський. Він дуже скромний, іронічний та самоіронічний. Не називає себе шістдесятником, розповідає, що коли вимагалося писати якісь хвальби партії, рятувався в поетичних перекладах. Хоча першу збірку «Зачудовані олені» видав у 1965 році. Потім були перерви у виданні збірок й до десяти років. Потім була нова історія і депутатство першого демократичного скликання. Але депутатство не вважає панацеєю, каже: «Зараз я знову нормальна людина». Згадує як занесли до Верховної Ради жовто-блакитний прапор, а першому Президенту Леоніду Кравчуку запропонували присягати на Пересопницькому Євангеліє, Плющ казав: «Ви б ще Коран приволокли». Як займався дослідженням життя і діяльності «Руської трійці», як один депутат Верховної Ради казав «А русская тройка єто хорошо…». А Роман Лубківський і сина назвав Маркіян. Зараз, коли Степан Хмара питає: «Вам Маркіян хто?» Відповідає «Стрийко». Молоді Роман Лубківський порадив читати не «Отдохни», а газету «День». А всім нам – жити і добре робити свою справу, свою роботу на своєму місці.

З великою любов’ю Роман Лубківський говорив про Трускавець. Для поета це місто має свій запах, свій колір, свій колорит. Любов до Трускавця, співів у курортному парку прививав пану Роману ще Олесь Гончар, який часто відпочивав на курорті. Тому Роман Лубківський висловив пропозицію назвати одну з вулиць Трускавця іменем Олеся Гончара.

Серед інших привітав поета, подякував за зустріч і міський голова Руслан Козир. Він одразу купив не одну «Чашу непокори», а дві пачки книг, одну – для міських бібліотек. А на рахунок вулиці Олеся Гончара міський голова питання запропонував винести на депутатську комісію.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 25 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви