Через заборгованість на рахунки “Трускавецького водоканалу” наклали арешт

04.07.2019 | Filed under: Публікації

Відносини Трускавецького та Дрогобицького водоканалів дійшли до апогею. Через чималу заборгованість, в результаті тривалої судової тяганини 1 липня на майно та рахунки ТзОВ “Трускавецький водоканал” було накладено арешт. З цього приводу вчора, 3 липня, директор “Дрогобицького водоканалу” Роман Шагала зібрав прес-конференцію.

За словами посадовця, тривалі переговори між підприємствами міст-сусідів не дійшли до спільного знаменника, заборговані кошти їм не повертають, тому рахунки Трускавецького водоканалу заблокували. Водопостачання для Трускавця поки не припиняли, однак, у випадку неоплати поточних платежів за спожиту воду, зробити це можуть.

Втрачати оптового споживача в особі ТзОВ “Трускавецький водоканал” Дрогобич не хоче, але, за словами Романа Шагали, вони зацікавлені в першу чергу у платоспроможності партнера.

Наразі, відповідно до останнього рішення суду, мова йде про повернення 5 мільйонів 151 тисячі гривень. Разом з послугами приватного виконавця, ця сума сягає 5, 6 мільйона гривень.

Оскільки трускавецький водоканал таких коштів не має, єдиним виходом з ситуації могло б бути поповнення статутного фонду підприємства його власниками. А це, нагадаю, фірма “Альфа-плюс” та Трускавецька міська рада.

Загалом, за словами очільника Дрогобицького водоканалу, борг Трускавецького водоканалу становить 12,3 мільйони гривень, без врахування пені та штрафних санкцій.

З 1 липня робота “Трускавецького водоканалу” заблокована, через неможливість здійснення будь-яких фінансових операцій.

Питання непросте, та вирішувати його таки доведеться. Або місто рятуватиме напівприватне підприємство вливанням коштів до статутного фонду і те ж саме мала б зробити фірма-інвестор “Альфа-плюс”, яка м’яко кажучи, майже не бере участі у діяльності структури. Або ж “Трускавецький водоканал” просто-на-просто збанкрутує.

Заборгованість на “Трускавецькому водоканалі” почала з’являлись ще з кінця 2013 року, коли Дрогобич підвищив оптовий тариф для Трускавця, а місто-курорт не затвердило вчасно роздрібний для мешканців. Очевидно таке непопулярне рішення не хотіли затверджувати наприкінці каденції влади.

З новим тарифом у Трускавці погоджуватись не хотіли. Згодом добивались внесення ТзОВ “Трускавецький водоканал” до числа підприємств-ліцензіатів, – тих, кому тариф затверджує не постачальник, а НКРЕ КП (національна комісія з питань регулювання економіки та комунальних послуг).

Це на якийсь час вдалось зробити, однак згодом Трускавець, як місто з замалою кількістю населення, з ліцензіатів виключили. Місто увесь час платило за старими рахунками, а борг тим часом наростав.

З того часу були періоди, коли Трускавецький водоканал був винен Дрогобичу понад 13 мільйонів. Увесь цей час відбувалась і судова тяганина.

Впродовж останнього року після зміни керівництва водоканалу, вдалось дещо стабілізувати ситуацію, в частині ненарощування боргу. Рахунки за спожиту воду щомісячно закривали в повному обсязі. Однак старі борги, на жаль, нікуди не ділись.

Чи не опиняться мешканці заручниками ситуації, що склалась – тепер головне завдання, яке стоїть не лише перед керівництвом водоканалу, але й перед місцевою владою. Адже людям, в принципі, важливо не так те, хто, чому та скільки винен, а те, що б в їхніх домівках продовжувалось цілодобове водопостачання.

Ніна Федько, Трускавець-Онлайн

(Переглядів 27 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви