Чергове незаконне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у Дрогобичі

06.07.2010 | Filed under: Некатегоризовано

(Дрогобицький міськвиконком змушує дрогобичан платити гроші «Дрогобичводоканалу» всупереч чинному законодавству)

В період фінансово-економічної кризи, коли економіка в Дрогобицькому регіоні продовжує падати, росте заборгованість по зарплаті, суттєво впав життєвий рівень населення, ростуть ціни на споживчі товари, продовжує рости заборгованість за житлово-комунальні послуги, – міська влада не може додуматися, що для забезпечення конституційних прав громадян нашого міста і недопущення звуження їх змісту та обсягів, необхідно відшукати резерви і йти на зменшення плати за комунальні послуги.

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради перевищив свої повноваження і прийняв незаконне рішення від 21 травня 2010 року № 136 щодо надання права «Дрогобичводоканалу» справляти окрему додаткову плату за повірку квартирних приладів обліку холодної та гарячої води.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт, включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки засобів обміну, згідно «Порядку формування тарифів на послуги з центрального водопостачання та водовідведення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2006 року № 959, заносяться до витрат з операційної діяльності і включаються до складу витрат зі збуту послуг з централізованого постачання та водовідведення. Згідно законодавства, у сфері надання житлово-комунальних послуг органи місцевого самоврядування, а не виконавчі комітети міських ради затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, в тому числі й тарифи на постачання та водовідведення.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж водолічильників, що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з водопостачання на підставі п.1.13 «Правил користування системи комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України», затверджених наказом Держжитлокомунгоспу 1.07.1994 року № 65, зареєстрованих Міністерством юстиції 22.07.1994 року за № 165/374 зі змінами.

Відповідно до п.4.1 «Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу 25 квітня 2005 року № 60, виконавцем послуг із централізованого водопостачання та водовідведення може бути виробник зазначених послуг (водоканал) або виконавець послуг управління будинками – ЖЕК, ОСББ, житловий кооператив та інші.

Виконавець послуг – суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачеві відповідно до умов договору (стаття 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Відповідно до п.29 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 12 липня 2005 року № 560, під час розрахунку нормативних витрат враховуються витрати на періодичну повірку, обслуговування і ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, квартирних засобів обліку води. Зазначені витрати визначаються відповідно до укладеного договору між власником (балансоутримувачем) будинку або його уповноваженою особою та організацією, яка здійснює повірку засобів обліку води. Оплата послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, у тому числі послуг із повірки засобів обліку води, здійснюється споживачем за встановленим тарифом та на умовах, передбачених Типовим договором, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 12.07.2005 року № 560. Такий порядок оплати повірки квартирних засобів обліку води – при умові, що «Дрогобичводоканал» не включив повірку засобів обліку до витрат із збуту послуг при формуванні тарифу на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення.

Згідно статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг здійснюють контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

Повірка та ремонт водяних лічильників, які належать фізичним особам, що не є суб’єктами підприємницької діяльності, здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги (Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»).

Відповідно до пункту 9 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року № 630, періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

Квартирні засоби обліку, встановлені за рахунок споживача, беруться виконавцем на абонентський облік.

У пункті 10 вищезазначених Правил вказано, що справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених пунктом 15 цих Правил:

– у разі несправності засобів обліку води, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання;

– після закінчення міжповірочного інтервалу лічильники води підлягають періодичній повірці, яка проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Відповідно до вимог статті 32 Правил, виконавець послуг зобов’язаний контролювати установлені міжповірочні інтервали, проводити періодичну повірку засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.

Розрахунки нормативних витрат на періодичну перевірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку води проводяться відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 12.07.2005 року № 560.

Дрогобичанин, часопис «Тустань»

(Переглядів 88 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви