Віртуальний бюджет

19.05.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Минулої п’ятниці XXXXІІ сесія Дрогобицької міської ради затвердила бюджет на 2010 рік. Затвердила, незважаючи на те, що запропонований до розгляду кошторис депутати охарактеризували як ілюзорний, проблемний, дутий, драматичний, а мер узагалі заявив, що це велика фікція і блеф. Але, тим не менше, Микола Гук повсякчас наполегливо закликав радних усе-таки розглянути цей віртуальний фінансовий план. «Ми ідемо до колапсу, – говорив міський голова, – але іншого виходу, ніж приймати такий бюджет, у нас нема».

Річ у тім, що, відповідно до законодавства, місцевий кошторис має бути затверджений не пізніше, як через два тижні після ухвалення Держбюджету. 14 травня було останнім днем, який уможливлював уходження міста в цей віртуальний бюджетний процес. Депутати, прекрасно розуміючи, що «спущені» згори контрольні цифри ставлять місто в критичну ситуацію, все ж 34-ма голосами (у засіданні взяли участь 37 радних) підтримали кабальний кошторис. В іншому випадку місто взагалі могло опинитися поза правилами гри, себто поза Законом.

Таким чином Дрогобич змушений буде до кінця року періодично проколювати в паску свіжі дірки і затягувати його по саме нікуди.

Мер заспокоював, що аналогічна ситуація щодо фінансування цьогоріч скрізь, і обіцяв, що міськрада звернеться з відповідними листами до Кабміну та профільних міністерств з вимогою профінансувати галузі в повному обсязі. Для прикладу: дефіцит коштів на міську освіту складає 5 млн. грн. В аналогічній ситуації опинилися й інші галузі, а от функціонування ЖКГ узагалі під великим знаком запитання. За словами Миколи Гука, якщо нічого не зміниться, Департамент міського господарства взагалі належить розігнати, позаяк він не має з чим працювати, а також доведеться «скоротити» всіх прибиральників Комбінату міського господарства.

Із 161 млн. грн., «спущеного» Дрогобичу з київських пагорбів, треба 136 млн. грн. тільки на зарплату працівникам бюджетної сфери, тобто вчителям, медикам, працівникам культури, чиновникам тощо. На все решта залишаються одні крихти.

Бюджет розвитку, себто надходження від продажу майна і землі, який заплановано в розмірі 7 млн. 300 тис. грн, теж із зрозумілих причин не вселяє особливого оптимізму. Особливо ж, якщо взяти до уваги те, що контрольну цифру в проекті бюджету завищено не на 7, а на більш як 20 млн. грн. До того ж, достеменно невідомо, скільки вже «з’їджено» контрольних цифр за неповних п’ять місяців позабюджетного існування. А якщо врахувати, що, як з’ясувалося на сесії, влада досі не володіє реальною картиною щодо джерел наповнення міської скарбниці, то воістину, як сказав мер, – це не бюджет, а фікція і блеф.

Поза тим, мер упевнено заявив, що місто не збирається фінансувати забаганки Азарова і Януковича, які цьогоріч збільшили видатки на Кабмін і Адміністрацію Президента на 20 відсотків.

Що означає ця смілива заява Миколи Петровича? Що місто, яке не захотіло вмирати стоячи і стало на коліна перед ультиматумом верхів, раптом випростається і поставить на місце своїх кривдників? Чи не є черговою ілюзією сподівання на результативність звернень і листів на адресу столичних владоможців? Якщо це не утопія, то, вочевидь, мають бути дуже моцні листи: щось на кшталт того, якого запорозькі козаки писали турецькому султанові.

***

Під час так званої розминки та обговорення проекту бюджету депутати М. Летнянчин, Б. Іванців, О. Вуйко, Б. Звір, Л. Мищатин, Б. Волошин, Р. Курчик, В. Байса, Р. Гамаль, І. Логин та інші порушили низку злободенних питань, кожне з яких заслуговує на окрему увагу.

З метою економії фінансів депутат В. Лепак запропонував відмовитися від так званих депутатських коштів, однак цю пропозицію підтримали тільки 8 чоловік. Депутатові П. Старосольському вдалося частково пролобіювати інтереси Стебника, внаслідок чого на ЖКГ міста-сусіда було переадресовано 350 тис.грн., які в проекті бюджету були передбачені ЖКГ Дрогобича. Депутат В. Сабат за підтримки депутата М. Ваврина зумів «вибити» 50 тис. грн. на забезпечення життєдіяльності міської міліції, оскільки, як йшлося у їхніх виступах, правоохоронці потерпають від хронічного недофінансування з боку держави.

Депутати В. Байса, О. Сятецька та М. Ваврин вкотре привернули увагу колег до долі книгарні «Каменяр», яка запланована до продажу. Вони наполягали включити питання про відміну рішення щодо приватизації книгарні до порядку денного, однак міський голова був непохитним, наголошуючи на тому, що ніхто не має права виносити на розгляд сесії неправомірні рішення.

Після того, як бюджет о 13 год. 15 хв. було проголосовано, М.Гук запросив усіх у світлицю «промочити горло» з нагоди його 50-річчя, яке він відсвяткував напередодні. Відтак депутати зробили тривалу перерву в роботі сесії.

http://hal_zoria.io.ua

(Переглядів 14 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви