Чи потрібно платити за розподіл газу, якщо побутовий споживач ним не користується?

27.04.2021 | Filed under: Публікації

Доволі часто так буває, що громадяни не проживають у квартирі/будинку або переїхали у інше житлове приміщення, але платіжки за комунальні послуги, зокрема, за розподіл природнього газу продовжують надходити. Тому болючим та поширеним серед побутових споживачів є питання щодо законності нарахування їм плати за послугу з розподілу природнього газу, якщо вони природнім газом не користуються. Розставити деякі важливі акценти у цьому питанні сьогодні ми попросили Олену Городицьку – головного спеціаліста Новороздільського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

– Пані Олено, чи законне нарахування плати за розподіл природного газу, якщо побутовий споживач ним не користується?

– Так, оператор газорозподільної системи (далі – Оператор ГРМ) нараховує плату за розподіл природного газу відповідно до чинного законодавства. Нарахування плати за розподіл (доставку) природного газу здійснюється відповідно до глави 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем та Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем» від 06.03.2020 року № 580.

– Яким чином здійснюється нарахування плати за розподіл?

– Відповідно до цієї Постанови та п. 2 глави 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем з 01 січня 2021 року річна замовлена потужність об’єкта (об’єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року. Водночас звертаю увагу, що вона не може бути меншою за:

– 39 куб. м. – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;

– 126 куб. м. – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

– 314 куб. м. – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

Для побутових споживачів, які використовують природній газ, а також побутових споживачів, які ним не користуються, нарахування плати за розподіл здійснюється за такою «формулою»: добуток 1/12 річної замовленої потужності об’єкта (об’єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

– Чи є умови щодо нарахування плати за розподіл природного газу для побутових споживачів, які не використовують природній газ?

– Так, зокрема, для нового споживача споживача та/або його об’єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяцівабо за умови відсутності споживання природного газу споживачем та/або його об’єктом протягом усього попереднього газового року річна замовлена потужність споживача (його об’єкта) визначається Оператором ГРМ на рівні:

– 39 куб. м. – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;

– 126 куб. м. – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

– 314 куб. м. – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

А тепер давайте з’ясуємо, які ж мають бути зазначені суми у рахунку за місяць, якщо побутовий споживач не користується природним газом. За приклад, візьмемо АТ «Львівгаз», для якого, відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ЛЬВІВГАЗ» від 30.12.2020 року № 2776, тариф на послуги з розподілу природного газу встановлено у розмірі 1,68 грн за 1 м-3 на місяць (без урахування ПДВ), а з ПДВ (20%) – 2,016 грн.

Беручи до уваги зазначене, отримуємо результат:

– для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі у платіжці має бути: (39 куб.м/12)*2,016=6,55 грн;

– для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі: (126 куб. м/12)*2,016=21, 17 грн;

– для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення: (314 куб. м/12)*2,016=52, 75 грн.

Додатково зазначу, якщо побутовий споживач користується природнім газом менше, ніж 9 місяців або протягом року, нарахування плати за розподіл буде здійснюватися за вказаним вище розрахунком. В іншому випадку плата за розподіл природного газу буде визначатися оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року

***

Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Разом з тим, інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

– зателефонувавши: тел. 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), тел. 0971818351 (Трускавецьке бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03,

– надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

– надіславши листа на одну з адрес електронної пошти:  е-mail: stryy.lviv@legalaid.lviv.ua (Стрийський місцевий центр), truskavets@legalaid.lviv.ua (Трускавецьке бюро),

– завітавши до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Трускавець, площа. Чорновола, 2.

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марія Бойко

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо юних футболістів
    31.01.2020 | 13:57

    Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

  • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
    28.01.2020 | 16:00

    Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви