До уваги ветеранів війни

04.12.2012 | Filed under: Акценти

Підвищення пенсій з 1 січня 2013 року ветеранам війни, яким виповнилося 85 і більше років. З 1 січня 2013 року набуває чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “, який ухвалено 18 вересня 2012 року (далі – Закон). У ньому передбачено розширення соціальних пільг інвалідам війни та учасникам бойових дій.

На кого поширюється дія закону. Ветеранам війни, яким виповнилося 85 і більше років та які є учасниками бойових дій у період Великої Вітчизняної війни та інвалідами війни II та III груп з-поміж учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, надають пільги, передбачені статтею 13 Закону для інвалідів війни I групи. Тим учасникам бойових дій та інвалідам війни II та III груп, яким 85 років виповниться після 1 січня 2013, розмір підвищення пенсії буде збільшено з дати досягнення зазначеного віку. Вік ветерана війни підтверджує паспорт, а документом, що дає право особі користуватися пільгами, є відповідне посвідчення ветерана війни.

Підвищення пенсій. Однією з пільг для інвалідів війни, що передбачено статтею 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, є підвищення пенсій. Підвищення встановлюють, зокрема інвалідам війни I групи в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Запровадження нової норми щодо поширення пільг, передбачених для інвалідів війни I групи, на інші категорії 85-річних ветеранів війни, є підставою для здійснення перерахунку їхньої пенсійної виплати. Перерахунок буде здійснено з 1 січня 2013 року тим, хто на цю дату досяг 85-річного і старшого віку, шляхом збільшення розміру підвищення пенсії із 25 % в учасників бойових дій, 30% інвалідів війни III групи, 40% інвалідів війни II групи до 50% від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. (Розмір прожиткового мінімуму щороку встановлюється в законі про державний бюджет України на відповідний рік). Перерахунок пенсій буде здійснено автоматизованим способом і не потребує звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Н. Шуляк, начальник відділу пенсійного забезпечення Управління ПФУ в м. Трускавці

(Переглядів 270 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви