До уваги ветеранів війни

04.12.2012 | Filed under: Акценти

Підвищення пенсій з 1 січня 2013 року ветеранам війни, яким виповнилося 85 і більше років. З 1 січня 2013 року набуває чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “, який ухвалено 18 вересня 2012 року (далі – Закон). У ньому передбачено розширення соціальних пільг інвалідам війни та учасникам бойових дій.

На кого поширюється дія закону. Ветеранам війни, яким виповнилося 85 і більше років та які є учасниками бойових дій у період Великої Вітчизняної війни та інвалідами війни II та III груп з-поміж учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, надають пільги, передбачені статтею 13 Закону для інвалідів війни I групи. Тим учасникам бойових дій та інвалідам війни II та III груп, яким 85 років виповниться після 1 січня 2013, розмір підвищення пенсії буде збільшено з дати досягнення зазначеного віку. Вік ветерана війни підтверджує паспорт, а документом, що дає право особі користуватися пільгами, є відповідне посвідчення ветерана війни.

Підвищення пенсій. Однією з пільг для інвалідів війни, що передбачено статтею 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, є підвищення пенсій. Підвищення встановлюють, зокрема інвалідам війни I групи в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Запровадження нової норми щодо поширення пільг, передбачених для інвалідів війни I групи, на інші категорії 85-річних ветеранів війни, є підставою для здійснення перерахунку їхньої пенсійної виплати. Перерахунок буде здійснено з 1 січня 2013 року тим, хто на цю дату досяг 85-річного і старшого віку, шляхом збільшення розміру підвищення пенсії із 25 % в учасників бойових дій, 30% інвалідів війни III групи, 40% інвалідів війни II групи до 50% від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. (Розмір прожиткового мінімуму щороку встановлюється в законі про державний бюджет України на відповідний рік). Перерахунок пенсій буде здійснено автоматизованим способом і не потребує звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Н. Шуляк, начальник відділу пенсійного забезпечення Управління ПФУ в м. Трускавці

(Переглядів 270 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви