Парламентарі пропонують підвищити акциз на пиво і спрямувати отримані кошти на будівництво «Охматдиту»

19.04.2013 | Filed under: Акценти, Новини

У Верховній Раді зареєстровано законопроекти, якими пропонується збільшити ставку акцизного податку на пиво з 0,87 грн. до 2,5 грн. за літр, а отримані кошти спрямувати на фiнансування державних закладів охорони здоров’я, зокрема будівництво Нацiональної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у Києві. Про це повідомив співавтор законопроектів, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик, повідомляє офіційний сайт політика. 

За словами народного депутата, реалізація цих законодавчих ініціатив насамперед зменшить споживання слабоалкогольних напоїв серед підлітків, адже за даними міжнародних опитувань саме українська молодь б’є рекорди із споживання пива у Європі.

«За даними мiжнародного опитування “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» (НВSС), проведеного у 2006 роцi, як українськi хлопцi, так i українськi дiвчата 11, 13 та 15 pоків мали найвищi piвні споживання алкоголю у порiвняннi з пiдлiтками iз 40 iнших країн НВSС. Данi наступного опитування НВSС, яке було проведено 2010 року, свідчать про тенденцію до зниження споживання алкоголю у всіх групах пiдлiткiв в Україні. Однiєю з основних причин цього було пiдвищення ставок акцизу у 2009 та 2010 роках. Проте, Україна посіла друге (пiсля Чехiї) мiсце у цьому рейтингу», – стверджується у пояснювальній записці законопроекту.

Іншим законопроектом «Про внесення змiн до Бюджетного кодексу України», народні депутати пропонують спрямувати доходи вiд пiдвищення ставок акцизного податку на пиво на фiнансування охорони здоров’я, зокрема, Нацiональної дитячої спецiалiзованої лiкарнi «Охматдит».

«Завдяки підвищенню акцизу на пиво вже у 2013 році держбюджет доотримає 2 млрд. грн. Ці кошти ми пропонуємо спрямувати на будівництво «Охматдиту». Також цей законопроект зобов’язує Уряд щороку спрямовувати не менше 50% надходжень від акцизів на галузь охорони здоров’я», – каже Роман Ілик.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

(Переглядів 26 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви