Добра книжка на вихідні

27.12.2019 | Filed under: огляд книг, Публікації

Геній місця – саме так перекладається «Genius loci». Роман журналіста, телеведучого, письменника Юрія Макарова належить до тих книг, якими добре насолоджуватися у вихідний день. Береш в руки, відкриваєш, починаєш читати і … не зчуєшся, що вже й розв`язка. Бо «Genius loci» належить до книг, котрі легкостравні, з захопливим сюжетом, а головне – дозволяють відволіктися від буденщини і водночас пригадати не дуже давні події з історії України.

Щодо автора. Напевно кожен з нас пам’ятає Юрія Макарова насамперед як телеведучого на «1+1», особливо з «Імперії кіно», коли він своїм добре поставленим спокійним голосом розповідав про стрічку, яку за мить зможуть переглянути телеглядачі. Це були 1990-ті, коли добрі фільми на телебаченні можна було подивитися фактично лише на «1+1». Були ще «Телеманія», «Документ» та інші програми, де Юрій Макаров грав першу скрипку. А потім ведучий перейшов на інші канали, менш популярні, а далі якось начебто зник з інформаційного простору. Ну, не зовсім так щоб повністю, але якось щораз менше глядач почав перетинатися з ним як із ведучим.

І от перед нами Юрій Макаров постає не лише як успішний телеведучий, а й як успішний письменник, і доказом цьому – книжка «Genius loci». Сюжет начебто й простий – розповідь про художника Матвія Тараненка, батька-одинака, котрий раптово потрапляє в детективну історію з будинком, в якому є таємниця, пов’язана з історією царської родини. Виявляється, що і власна сім`я Матвія теж має дотичність до цієї історії, а проблеми, які виникли, дають новий поштовх для кар’єри та змін в особистому і творчому житті. А ще ж шанс для нових знайомств і самореалізації. Сімейні таємниці розгадуються, невпорядковані пазли складаються в одну мозаїку, відбувається розсортування проблем як перший крок до їхнього вирішення.

Цю книжку добре читати в затишній обстановці, знаючи, що ніхто тебе не потривожить, і що все описане – приємне чтиво, авторський вимисел. Насправді ж Юрій Макаров в сюжеті використовує і певні біографічні нотки, адже походить з роду Долгополових, до якого належить дружина царя Олександра ІІ. Невипадковим є і виток пошуку щастя головним героєм, адже сам Юрій Макаров аж за четвертим разом знайшов жінку своєї мрії. А зрештою кожен письменник так чи інакше поміщає у свої твори щось сокровенне та автобіографічне, тож і «Genius loci» не виняток. Так що читайте і насолоджуйтесь.

Володимир Добрий

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви