Без “водички” про воду для трускавчан
У Трускавці буде дорожчати вода. Першими цю інформацію озвучили у стінах міської влади, неприємну новину виголосив начальник Трускавецького водоканалу Володимир Возняк.
Йшлося про підвищення вартості води для населення міста, її мають підняти, за словами пана Возняка на 15-20 відсотків. Стало відомо, що після такої новини міський голова Трускавця Руслан Козир надіслав листа на ім’я дрогобицького мера Олексія Радзієвського, у якому всю вину за ситуацію поклав на дрогобицьку владу та КП “Дрогобичводоканал”, у якого місто-курорт купує воду.
Щоб мати повнішу інформацію про ситуацію з водопостачанням у Трускавці, кореспондент газети “Франкова криниця Підгір’я” звернувся до начальника КП “Дрогобичводоканал” Романа Шагали.
– Давайте розпочнемо з того, що будь-яка проблемна ситуація сама собою не виникає, – говорить Роман Миколайович. – Ми тісно пов’язані з використанням електроенергії і будь-яке її подорожчання тягне за собою збільшення наших грошових витрат. Відповідно ж, ми їх мусимо покривати за рахунок того, що продає наше підприємство – води.
За словами начальника КП “Дрогобичводоканал”, підприємство, яким він керує, споживає 1 млн. 900 тис. кВт. електроенергії і платить 13.3 коп. за кВт/год. А подорожчання води, що насамперед пов’язане з підняттям цін на електроенергію, відбувається згідно розрахунками Національної Компанії Регулювання Енергетики (НКРЕ). Для Дрогобича та Стебника, виходячи з січневих розрахунків, кубічний метр води коштує 6 грн. 20 коп. Для Трускавця вода продається по 4 грн. за куб. м. Для мешканців Трускавця місцевий водоканал воду продає по 2.77 коп. за куб. м., тобто дешевше, аніж купує. Очевидно, при формуванні вартості води для споживачів у Трускавці виходили з того, що якусь її частину брали у місцевому водосховищі.
За інформацією Романа Шагали, проблема з водопостачанням у Трускавці виникла ще й тому, що місцеве водосховище надовго чи не надовго було закрите санепідемстанцією й перестало бути ресурсом води для міста. А 8 тис. куб. м., води, яку помпували з трускавецького озера, не так вже й мало. Усього для потреб міста-курорту треба 18 тис. куб. м.
Щодо інформації про підняття вартості води у Трускавці на 15 чи 20 відсотків, то це є результат розрахунків трускавецьких господарників. За підрахунком начальника КП “Дрогобичводоканал” Романа Шагали, вартість води у Трускавці може підскочити на тих же 8 відсотків, що і в Дрогобичі.
Василь Кирилич, газета “Франкова криниця Підгір’я”
Дрогобич може забезпечити водою весь Трускавець
“Трускавецький мер Руслан Козир надіслав міському голові Дрогобича Олексієві Радзієвському листа, в якому поскаржився буцімто з вини КП “Дрогобичводоканал” у курортному місті виникла проблема з водопостачанням і попросив влягти до керівника цього підприємства суворі заходи впливу.
Мер Дрогобича не кинувся поспіхом карати керівника комунального підприємства. Натомість вивчив ситуацію, й коли залізна мова цифр переконала його, що проблеми з водопостачання, що виникли на початку року в Трускавці, не залежать від дрогобицького підприємства, то попросив керівника КП “Дрогобичводоканал” зустрітися з журналістами й відкрити їм реальну картину.
За інформацією Романа Шагали, яку він оприлюднив на прес-конференції, чисто арифметичне ситуація виглядає так: звично Трускавець споживає 18 тисяч кубометрів води на добу, з яких 8 тисяч кубометрів місто отримує зі свого джерела (питного озера), а 10 тисяч кубометрів закуповують у КП “Дрогобичводоканал”. Біда тільки, що через невідповідність до санітарних норм розпорядженням санітарного лікаря питне озеро вже не раз закривали й тоді починалися проблеми. Закрили й на початку року. Тож дефіцит у 8 тисяч кубометрів води треба було компенсувати, звичайно, купивши їх у КП “Дрогобичводоканал”.
На переконання Романа Шагали, в такій простій арифметиці й полягає суть проблеми. Купи – й вона зникне. Та цілий регіон знає про фінансові проблеми КП “Наше місто”, в складі якого, м’яко кажучи, не дуже комфортно було й трускавецькому водоканалу. До економіки домішували політику, занижені тарифи на водопостачання й водовідведення не відповідали реальним потребам підприємства, й у результаті маємо те, що маємо – скоріш за все ця структура просто наразі ще фінансове не спроможна купити в достатній кількості води в КП “Дрогобичводоканал”. А невдоволення населення та відпочивальників вирішили перекинути на дрогобицьких водопостачальників.
Вихід пан Шагала вбачає в тому, щоб затвердити реальні тарифи й поступово переходити на цілоденне водопостачання. Це буде вигідно й трускавчанам, і КП “Дрогобичводоканал”. У ситуації, коли не задіяне питне озеро, навіть якби було достатньо коштів, щоб придбати в повному обсязі воду в дрогобицьких партнерів, чисто технічно зробити це неможливо. Чому? А тому, що воду подають за графіком в години пікового навантаження. Між тим мережа не розрахована пропускати таку велику кількість води. Та якщо її подавати рівномірно протягом дня, КП “Дрогобичводоканал” спокійно може забезпечити курортне місто водою в повному обсязі навіть тоді, коли питне озеро в Трускавці не діє.
Тому насправді проблеми нема. Вона надумана.
Дмитро Федан, газета “Вільне слово”
ТОП коментованих за тиждень