Професія тренера не належить до категорії престижних, а тим більше високооплачуваних. Тому молодь неохоче обирає цю професію. Та, на щастя, в Бориславі є люди, які присвятили своє життя служінню спорту, вихованню фізично здорового молодого покоління. Звичайно, кожен тренер від початку своєї роботи мріє знайти обдаровану дитину і підготувати з неї чемпіона України, світу, Олімпійських ігор.
Але основне завдання, основна мета нашої спортивної школи є не рекорди, не перемоги на спортивних змаганнях за будь-яку ціну. Найбільшою перемогою тренера і його найбільшою гордістю є виховати з маленького хлопчика чи дівчинки здорову людину, з високими моральними принципами, цілеспрямовану, працьовиту, вольову, здатну самореалізуватись у суспільному житті. А саме заняття спортом у здоровому колективі виховують в дитині ці якості. Тому в спортивну школу приймають не тільки фізично обдарованих дітей, а всіх, хто бажає. Нормовані фізичні навантаження під наглядом досвідченого тренера творять чудеса і вже після кількох занять у дитини покращується координація рухів. Збільшується запас рухливих навиків. Кращою стає постава, врівноважується нервова система.
Доволі часто ми чуємо вислів «гіперактивні діти» — діти, в яких є надлишок енергії, непосидючість. Батьки не знають, що з цим робити. Моя порада: приведіть дитину в спортивну секцію — і вже після першого проведеного тренування ця «гіперактивність» зникне. Друга проблема – це «кімнатні» діти. Батьки на автомобілі привезли до школи, на авто забрали зі школи, взяли довідку від лікаря про звільнення від фізкультури — й дитина живе у віртуальному світі, зовсім відірвана від реального життя. А коли виходить на вулицю, вона абсолютно дезорієнтована і тому має великі шанси потрапити під будь-який вплив, а він не завжди хороший. Заняття ж у спортивних секціях виховує в кожній дитині почуття впевненості у своїх силах, у підтримці товаришів по спорту, формує в дитини якості лідера, а лідер рідко потрапляє під якийсь вплив. А у здоровому колективі, під постійним керівництвом тренера, з вашої дитини виросте справжня людина.
У наш час батькам на все бракує часу. За статистикою, на розмови з дітьми батько витрачає менше 5 хвилин на добу. А якщо цього батька ще і немає? За цією статистикою 80% дітей почувають себе самотніми. Заняття ж спортом формує у дитини почуття колективізму, власної значущості у житті групи, секції, спортшколи. Тому звертаюсь до вас, шановні батьки: ви відповідальні за здоров’я своєї дитини. Приводьте дітей у спортивні секції міста. Заняття у групах ДЮСШ. «Атлант» безкоштовні, тому дуже дивно, що так мало дітей займається у них. А культивує ДЮСШ «Атлант» такі види спорту: важка атлетика, боротьба дзюдо, бокс, кік-боксинг, греко-римська боротьба. І не має значення, шановні батьки, в яку спортивну секцію ви приведете свою дитину, бо заняття обраним видом спорту проводять тільки у навчально-тренувальних групах. Спочатку всі вони займаються загальнофізичною підготовкою і змінити вид спорту можна у будь-який час, а заняття будь-яким видом спорту принесе користь здоров’ю вашої дитини.
Останнім часом ми рідко чуємо словосполучення «фізична культура» . Але ж фізична культура є частиною загальної культури людини. Мені дуже незрозумілі мотиви батьків, які випрошують довідки від лікарів про те, що їхня дитина за станом здоров’я не може відвідувати уроки фізкультури у школі. У нашому місті є класи, де 50 – 70 % дітей звільнені від фізкультури «за станом здоров’я».
Шановні батьки! Ви робите ведмежу послугу своїй дитині, адже в нашому мобільному, комп’ютеризованому, високостресовому суспільстві якраз фізкультура може дати розрядку ще несформованій нервовій системі дитини. Не кличте самі біду у свій дім, адже спочатку – «липова» довідка, потім – картка «постійного клієнта» в аптеці й ви самі запрограмували себе на хворобу. Перепрограмуйте свою свідомість на здоров’я, на здоровий спосіб життя і будете здоровими.
Всім відомий вислів «у здоровому тілі – здоровий дух». На жаль, його люди починають розуміти у більшості випадків в; лікарні, коли здоров’я вже немає, а дух починає падати. Кожен тоді думає: «От коли одужаю, одразу почну вести здоровий спосіб життя, дбати про здоров’я». А здоров’я, як і честь, треба берегти з дитинства, адже саме в дитинстві воно і формується. А без фізичної активності, без фізичних навантажень тут не обійтись. Здоров’я ваших дітей – у ваших руках, шановні батьки.
Якщо ваша дитина веде малорухливий спосіб життя, зловживає продуктами харчування, особливо чіпсами, сухариками і т. д., надовго засиджується за комп’ютером та мобільним телефоном, трохи пізніше починаються пиво і сигарети, шанси вирости здоровими, а потім народити здорову дитину у неї мінімальні. Пам’ятайте про це! Ви є основним авторитетом і прикладом для власних дітей. Тому, якщо ви курите, зловживаєте спиртним, переконати не робити це власних дітей буде дуже важко. А коли ви зробите на 10-15 хвилин ранкову зарядку, результат здивує вас самих, адже рух — це життя. Обмежена кількість руху або відсутність його призводить до погіршення живлення та кровопостачання всіх органів.
За власним організмом потрібний постійний догляд – рух. М’язи – це своєрідний насос, який допомагає серцю прокачувати кров разом з усіма продуктами харчування. Для нормального існування людина за день повинна робити 7-10 тисяч кроків. Якщо зарядка увійде в таку ж норму вашого життя, як чищення зубів, то ви надовго забудете дорогу до аптеки, а діти самі прийдуть у спортивні секції.
Звичайно, заняття спортом не є панацеєю від усіх проблем та хвороб, але наші тренери насправді готові вам допомогти і тільки разом з вами впливати на формування молодого, здорового покоління – нашого з вами майбутнього. Чекаємо вас і ваших дітей у спортивних залах. Не будьте байдужими до свого здоров’я, а особливо здоров’я ваших дітей.
Михайло Гопшта, директор ДЮСШ «Атлант», майстер спорту з важкої атлетики,
газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень