Європа та Майдан

22.11.2013 | Filed under: Публікації

Сьогодні – дев`ята річниця Помаранчевої революції. 22 листопада – День Свободи. Не тому, що так захотіли політики. А тому, що так захотів народ. І ніяке перенесення цього свята на 22 січня успіхів не мало і не матиме.

Сьогодні може розпочатися дежа вю. Другий Майдан. Уже не Помаранчевий – Європейський. Рівно в той же день, що й тоді, 9 років тому. Але чи розпочнеться? І чи матиме такий же ефект?

Нема лідера. Тимошенко в тюрмі. Та й кредит довіри до неї далеко не такий, як був у Ющенка в 2004. Яценюк – не лідер. Швидше засланий козачок. Екс-спікер, якого образили, божок захланних підприємців та нуворишів. Тягнибок – ще не той рівень. За останній рік рейтинг нашого земляка не зріс – через правдиві чи не дуже розслідування «Експресу», через недолугі дії окремих соратників, які дорвалися до влади на місцях, через відсутність власної позиції, яка чомусь постійно узгоджується з тим же Яценюком чи його творивом, «Фронтом змін». А тут ще й ослиця, яка не спілкується з гієнами, поставила жирну пляму на іміджі «Свободи»…

Є Кличко, але чи один у полі воїн? І чи здатен він очолити народний рух? Є Луценко, Гриценко, Катеринчук, Кармазін, Філенко, Стецьків, Каськів, Турчинов, Кубів, Ілик, Сех, Власенко, Табалови…

 Є багато мудрих людей, щирих патріотів, із холодною головою та гарячим серцем, але ж вони розсіяні, навіть розгублені, часто розчаровані, зневірені українською політикою та українськими «політиками».

А що з протилежного боку? Янукович, який зменшив ненависть до себе протягом останніх місяців розповідями про майбутнє України в Європі. Азаров, над яким всі насміхаються, але ніхто не відважився скинути його з крісла. Потужні сили репресивної системи, звані «правоохоронними органами».

А між ними – несприятливий час для революції. Вихідні під знаменням пам`яті жертв Голодомору, остання можливість зробити весілля в цьому році і відсутність політичної напруги, яка була тоді, в 2004, на момент другого туру виборів Українського Президента. І ще олігархи, які завжди розкладають яйця в різні кошики.

Немає жодного сумніву, що у подіях останніх днів замішана «рука Москви». Бо є багато шушвалі, яка радіє від провалу євроінтеграційних прагнень України – комуністи, медведчуківці, догналіти, хоча напевно це все одна компанія.

А є ще збайдужіння народу, яке завдячуємо Ющенку та його недолугому правлінню. Та найгірше – нема впевненості, що вкотре не скористаються плодами Майдану негідники. Ті, які вже готові платити людям за «стояння». Хоч багато готові стояти просто так, за ідею, як і тоді, дев`ять років тому.

Недолуга агітація проти Європейського Союзу та за Союз Тайожний згуртувала українців Сходу та Заходу. Українська опозиція виявилася дезорієнтована, бо в неї влада забрала головний козир – євроінтеграцію. Торги за якісь дрібниці в стінах парламенту та в його кулуарах для більшості були нецікавими. Всі чекали, що нарешті об’єднаються всі політичні сили України задля досягнення єдиної мети – європейського майбутнього нашого краю і нашого народу. Нас приспали. Але сталося те, що сталося. Без марнування часу на з`ясування «хто винен?» потрібно негайно відповісти, «що робити?». Принаймні не варто робити вигляд, що «нічого не сталося». Чи ж би новий Майдан вирішив раз і назавжди майбуття України?

Якщо чесно, не знаю… Що б не зробили українці зараз, в цій непростій ситуації, та в майбутньому все одно треба рятувати Україну як від всіх теперішніх «політичних еліт», так і від охлократії. Древні Афіни та стародавній Рим змогли виробити кращу форму правління, ніж маємо зараз ми…

З Днем Свободи, Україно! Ти завжди була і є не просто частинкою Європи, а її центром, ядром, суттю! З Майданом, який в нас символізує народовладдя. І з гетьманами та отаманами, яких у нас інколи було аж забагато в потрібний момент…

Невеселий цьогорічний День Свободи… Але свободу не спинити! Гасло Майдану залишається актуальним.

Володимир Ключак

(Переглядів 89 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви