Стіна, або Як не допустити розвитку подій в Україні за кремлівським сценарієм

02.12.2013 | Filed under: Публікації

Якщо вірити останнім соціологічним опитуванням, понад 60 відсотків українців виступають за євро-інтеграцію України. Характерно, що на Сході й Півдні нашої держави цю ідею підтримує половина населення.

Євро-майдан у Києві засвідчив, що нема поділу на східняків і західняків. Вся Україна була єдиною у своєму прагненні йти до Європи. Ментальність, ідеологія відступили перед усвідомленням українцями цивілізаційного вибору.

Напередодні підписання Україною договору про асоціацію з Євросоюзом ми зіштовхнулися з різким політичним й економічним тиском з боку Росії, який переростав у шантаж та істерику. Кремлю не потрібна Україна під парасолькою Європи. В євразійському маренні Путіна Україні відводиться роль придатку, слабкої держави з формальними ознаками незалежності. Не викликає сумнівів, що й тепер, коли договір про асоціацію не підписаний, Росія не “злізе” з України, поки не доможеться свого.

Події на Євро-майдані дещо коректують поведінку Москви стосовно Києва. Все більше назовні вилізає так званий план “Б”. Він не новий, і корені його слід шукати в Сєвєродонецьку. Мова йде про сепаратизм і розчленування України.

Організаторам цієї затії важливо показати, що наша держава, як і дев’ять років тому, поділена на східняків і західняків, й саме за таким принципом, мовляв, іде боротьба між тими, хто хоче в Євросоюз, і тими, хто є прихильником Митного союзу. Насправді, як я вже зазначав, картина кардинально змінилася за ці дев’ять років. Проте політтехнологам Кремля важливо законсервувати ситуацію, аби відбувався поділ саме за такою схемою.

Уже сьогодні, 2 грудня, в ряді областей України зберуться позачергові сесії обласних рад. Зокрема, мова йде про Харківську, Луганську, Донецьку, Одеську, Вінницьку, Черкаську, Полтавську, Київську, Миколаївську, Дніпропетровську й Кіровоградську обласні ради. Очевидно, подібні зібрання пройдуть і в інших обласних радах по всій Україні. Порядок денний один – про суспільно-політичну ситуацію в Україні. Очікується, що східні й південні області України мають підтримати Януковича й засудити Євро-майдан.

Натомість обласні ради західних областей виступлять з прямо протилежними відозвами, в яких засудять Януковича і вимагатимуть відставки уряду Азарова. Цей процес уже пішов зі Львова, Івано-Франківська, а Тернопільська обласна рада має провести своє виїзне засідання сьогодні на Михайлівській площі. Відтак іде ланцюгова реакція, коли міські та районні ради приймають відповідні рішення на своїх територіях.

Кремль задоволено потирає руки, адже ситуація під контролем і є більш ніж прогнозованою.

Аби поламати сценарій Москви й не допустити спорудження Стіни між Сходом і Заходом, Півднем і Центром та Північчю України, слід згуртувати зусилля громадянського суспільства, яке показало свою силу на Євро-майдані, й опозиції. При цьому вирішальним може стати саме сьогоднішній день, 2 грудня.

Громадянське суспільство має підтримати опозицію, попри всі стратегічні й тактичні розбіжності, своєю багатотисячною присутністю в Києві, особливо 3 грудня, коли відбуватиметься засідання Верховної Ради України.

Завдання-максимум для опозиції створити 3 грудня більшість у парламенті, пере-форматувати його задля прийняття рішень, що відповідають духові часу. Теоретично це можна зробити, скориставшись розгубленістю в стані регіоналів, натиснувши на позафракційних. Цей тиск на депутатів, особливо на мажоритарників, має йти знизу, виборці на місцях повинні показати, кому насправді вони довірили захищати їхні інтереси. Крім того, й самій опозиції слід подбати про те, щоби стовідсотково її депутати прибули на цю сесію, яка, без перебільшення, може справді стати доленосною.

Якщо не вдасться створити нову більшість, а це най-вірогідніший варіант, зважаючи на те, що опозиція більше звикла до гасел, ніж до щоденної чорнової роботи, то слід робити усе можливе й неможливе, аби відправити у відставку уряд Миколи Азарова. При цьому, можливо, слід робити акцент не на анти-європейській скерованості його діяльності, а на тому, що 17 грудня прем’єр-міністрові виповнюється 65 років і, згідно чинного законодавства, він повинен залишити державну службу. Політичні оцінки можна буде давати потім. Зараз головним є те, аби позбутися в Україні проросійського уряду.

Банкова не збирається здаватись і прораховує всі варіанти, пов’язані з сесією. Не виключено, що опозиція, підігруючи владі, поведеться на блокування трибуни і фактичний зрив сесії. Цього не можна допустити в жодному разі! Сподіваюсь, що лідери опозиції, якщо не хочуть бути звинуваченими у підігруванні Кремлю та владі, розуміють це. Краще реальні поступові кроки, ніж відкочування назад, коли влада матиме привід для застосування сили.

Революції в Україні наразі нема, скільки би про це не твердили окремі лідери опозиції. Маємо бунт людей, революційну ситуацію. Все можна повернути в різний бік, у залежності від того, хто розумніший і хитріший. У будь-якому випадку політикани повинні зрозуміти, що жартувати з народом не слід, як і використовувати його у власних цілях, бо рано чи пізно можна стати жертвою власних ігрищ.

Анатолій Власюк, Тустань

(Переглядів 72 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви