На засіданні міськвиконкому 27 січня було погоджено новий графік подачі води по місту Трускавець. Доповідав генеральний директор ТзОВ “Трускавецький водоканал” Володимир Возняк. Змін ніяких, все залишається на рівні 2010 року. Південна сторона міста отримує воду з 5 до 10 години та з 17 до 22 (або до 20 при низькому тиску з Дрогобича), північна з 5 до 10 та з 17 до 20 (або з 20 до 22 при низькому тиску), центральна з 6 до 17 або з 11 до 17, окремий графік є для санаторіїв (в залежності від їхнього розміщення географічно).
Щоправда в суботу вода подається майже цілоденно (з 6 до 22), а в неділю з 6 по 11 і з 16 по 22. Мер міста Руслан Козир попросив подавати за суботнім графіком воду і в неділю. Керівник водоканалу запевнив, що якщо вдасться вирішити питання з коагулянтом та запуском в експлуатацію питного озера, то з травня можливий перехід на цілоденне водопостачання міста. Аналогічно те саме п. Возняк обіцяв зробити до 1 квітня 2010 року в лютому 2010.
А ось пряма мова Володимира Франковича: «У час пік навантаження на систему водопостачання збільшується. Тиску на вході насосної станції не вистачає. Тому ми не можемо подавати воду в будинки, що розміщені на найвищих точках нашого міста – вул. Сагайдачного і Бориславська. Щоб акумулювати тиск для цих будинків, нами не раз приймалося рішення після 20 години припинити подачу води на північну частину міста. Для подачі води в будинки на вул. Бориславській і Сагайдачного, потрібен тиск не менше 9-10 атмосфер, що негативно позначається на самій мережі і спричиняє аварійні пориви.
Ми розробили проект подачі води з регулюванням тиску. На основній магістралі буде встановлено додаткове обладнання – невеличка насосна станція, яка підкачуватиме воду на лінію, що йде на вул. Мазепи й Сагайдачного. Це буде свого роду станція регулювання тисків, що дозволить досягнути тиску в мережі не більше 5-6 атмосфер. Таким чином, зменшиться кількість витоків, втрат, аварійних ситуацій, що позитивно позначиться на економічному стані нашого підприємства і тарифах на воду для населення. Це перспектива квітня-травня місяця.
Проблема наразі в коштах. Міський бюджет таких коштів не має. Велися перемовини з інвесторами, які обіцяли нам ці кошти. Якщо з інвесторами не вийде, то буде взята позика в банку.
Ще одна проблема, яку слід негайно вирішити, – це закінчення реконструкції водоочисних споруд, що передбачає автоматизацію подачі коагулянта в мережу. Ми вже оплатили першу авансову частину для закінчення проекту. Після усунення цієї проблеми і введення в дію регуляторів тиску (травень – червень), водопостачання населення має бути цілоденним».
ТОП коментованих за тиждень