Хто відповість за 860 тисяч грн., які втратило місто?

28.10.2011 | Filed under: Публікації

Чергова сесія Трускавецької міської ради розпочалась з приємного. Окрім представлення нового прокурора міста міський голова привітав Наталю Пономаренко, депутата міської ради, з народженням сина. Однак на цьому позитив та приємні новини на засіданні тринадцятої сесії закінчилися. Депутати приступили до розгляду анонсованих питань. Депутат від «Фронту Змін» Сергій Мицик зачитав заяву від демократичних сил, в якій засуджується безчинства центральної влади, зокрема процес над Юлею Тимошенко та Юрієм Луценком, а також переслідування свободи слова та вільнодумства.

Однак топ-темою дня став звіт заступника начальника КРУ у Львівській області Віталія Ткачука  про наслідки ревізії виконання бюджету міста Трускавця протягом 2007-2011 років. Варто зазначити, що ревізія як і аудит були плановими, тобто ніхто ревізію спеціально не призначав, а ревізорів не запрошував. Це інформація для тих, хто розпускає чутки про те, що чинна влада спеціально запросила ревізорів, заплатила їм великі кошти, а результати підтасувала під себе і для своїх особистих цілей. Ревізори приїхали відповідно до плану-графіку перевірок і на розпорядження губернатора області. Але як би там не було,  дуже добре, що і аудит, і ревізія співпали в часі з обранням нової влади, адже дякуючи цим заходам, вдалося зафіксувати юридичні факти порушення законодавства розпорядниками бюджетних коштів- колишніми начальниками управлінь, бухгалтерами, іншими посадовими особами. Аудиту та ревізії вдалося підвести жирну риску під «ефективністю»  діяльності команди Грицака.

Відтак, ревізія відбувалася протягом червня-липня 2011 року. Досліджували ревізори  п’ять установ ТМР: відділ культури, відділ освіти, виконавчий комітет, фінансове управління, а також комунальне підприємство «Трускавецька міська лікарня». Ревізією виявлено втрат фінансових ресурсів на загальну суму 860.100 грн. В тому числі незаконних витрат бюджетних коштів на суму 288 тис. грн., недоотримання фінансових ресурсів 572.000 грн., з них недоотримання міським бюджетом  547.000 грн., фізичними особами 24.600 грн. та 581.300 грн. інших порушень. Бюджет недоотримав фінансових ресурсів на суму 132.800 грн.

Ревізія встановила факт, коли між міською радою та інвесторами укладалась угода,  відповідно до якої інвестор зобов’язувався сплатити 7% від вартості будівництва на рахунки фонду з розвитку соціальної структури міста. Кошти надходили, але не туди,  куди повинні були надійти, зокрема, на рахунки відділу культури чи УЖКГ і Б. І виходить, що міська рада ці кошти не розподіляла. Загалом протягом 2009 року та першого кварталу 2010 року на спеціальний реєстраційний рахунок УЖКГ і Б з призначенням платежу на розвиток соціальної інфраструктури міста надійшло14.600 грн., окрім цього інвестори зобов’язалися перерахувати 145.000 грн., а перераховано лише 118.100 грн.  У зв’язку з недотриманням норм законодавства, протягом 2009 року спеціальний фонд бюджету міста недоотримав 132.800 грн.

Наступним, на що звернув свою увагу пан Ткачук, була діяльність відділів та управлінь. Відділ освіти  (керівник п. Лобик) провів  незаконних витрат – 191 тис.750 грн., в тому числі невиплати заробітної плати – 5.380 грн.,  зайва оплата за ремонтно-будівельні роботи внаслідок неправильного  застосування та завищення одиничних розцінок – 135.720 грн., покриття витрат загального фонду з коштів спеціального фонду – 20.590 грн., оплат за продукти харчування по завищених цінах – 25.410 грн. Також перевірка встановила незаконні витрати бюджетних коштів, що не призвели до збитків на загальну суму 547.950 грн., внаслідок оплати за продукти харчування без проведення тендерної процедури та інших порушень міському бюджету  завдано збитків  на суму 33.350 грн.,- розповів заступник начальника КРУ у Львівські області.

Стосовно Трускавецької міської лікарні (головний лікар п. Свіжинський, головний бухгалтер п. Карпин), то тут незаконні видатки склали 22.430 грн., в тому числі недоплата комунальних послуг – 11.300 грн., завищення вартості ремонтних робіт – 10800 грн. Встановлено недоотримання фінансових ресурсів на суму 410.900 грн. У відділі культури (завідувач відділу п. Ковальчин, головний бухгалтер п. Трускавецька) незаконні видатки склали 16.000 грн., в тому числі: неоплата праці 10.400грн., завищення вартості будівельних робіт з причин завищення обсягів – 5.600 грн., недоотримання фінансових ресурсів фізичними особами в сумі 20.600 грн.

Ревізія виконавчого комітету Трускавецької міської ради встановила незаконні витрати бюджетних коштів у розмірі 56.900 грн., з них покриття витрат сторонніх організацій за енергоносії  – 25700 , незаконні витрати на оплату праці та нарахування на неї – 15.000 грн. Пан Ткачук повідомив, що за результатами перевірки складено 15 протоколів про адміністративні правопорушення. Керівникам направлено вимоги про усунення і недопущення  їх повторення, про результати проінформовані правоохоронні органи, окрім цього за виявлені порушення КРУ до виконкому та КП «Трускавецька міська лікарня» застосовано санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. Якщо правоохоронні органи розгледять у матеріалах КРУ порушення Кримінального кодексу, то в обов’язковому порядку будуть порушені кримінальні справи. Від себе ревізор додав: «Я хочу зазначити, що паралельно проводився аудит і це просто жах, скільки місто Трускавець – перлина України, втрачало та втрачає коштів. Заступник начальника КРУ у Львівській області зазначив, що кожному з депутатів вартувало б почитати матеріали аудиту, але як виявилось, мало хто з обранців бачили ці документи.

За результатами звіту КРУ депутати прийняли рішення, зокрема, взяти до уваги  цю інформацію.

Одразу після розгляду першого питання присутні заслухали голову комісії з питань бюджету п. Бернарчука, який доповідав про порядок визначення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди на землю. Відтак було прийнято рішення про підвищення розміру орендної плати за землю. Вже після оприлюднення рішення вона становитиме всього 3 відсотки від новоприйнятої нормативно-грошової оцінки землі. Насправді це не дуже високий відсоток і місто, якби відсоток було підвищено адекватно, отримувало б більші кошти. Однак депутати вирішили, що для громади міста гроші зайвими таки бувають, але у будь-якому разі не для себе, бо кожен з депутатів має землю в оренді чи у власності. Для чого платити більше ?! Суб’єкти підприємницької діяльності, що зареєстровані не в Трускавці, платитимуть за землю   – 4,5%.

Олег Дьорка Джерела Трускавця

(Переглядів 181 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви