Любомир ПОЛИВКА Джерела Трускавця
СЛОВА ЧИНОВНИКІВ – ЯК МЕД
З Надією Когут, Зінаїдою Ільницькою та Марією Андруневчин, які працюють двірниками у КП «Наше місто» , познайомився якраз тоді, коли вони закінчували прибирати центральну частину міста. Пані Надія працює тут вже двадцять п’ять літ, пані Зінаїда –сімнадцять, пані Марія – наймолодша – тільки шість літ, але такого безладу, просто бедламу у своїй організації не пам’ятають. Не так давно двірники влаштували біля міської ради своєрідну акцію протесту. Привід був серйозний – їм вже котрий місяць не виплачували зарплату. Пригадується, тоді, заскочені зненацька і перестрашені цілком реальним страйком, владоможці пообіцяли виплатити зароблене. Але слова мають здатність нематеріалізовуватися. Нині міський голова і сам не пам’ятає, що і коли обіцяв. Зате добре його обнадійливі як мед обіцянки пам’ятають всі сімдесят працівників філії санітарної очистки КП «Наше місто». І годуються , до речі, ними вже четвертий місяць. Бо саме стільки часу не отримують зарплату. Як зазначив у розмові начальник філії саночистки Теодозій Копко, щомісяця тільки його філія заробляє біля 180 тисяч гривень. Чому ж тоді двірники чотири місяці сидять без зарплати? Адже за цей час КП заборгувало їм біля 225 тисяч гривень. Можна було б розраховуватись без усіляких затруднень, якби… Якби, як сказала влучно одна з двірників: «А хто ж буде годувати оці задниці..?» Так вона охарактеризувала тих працівників адміністрації КП «Наше місто» , хто заліг біля корита і з’їдає зароблене звичайними трудягами, в тому числі і двірниками.
«ВИ ТАМ ВНИЗУ НЕ БРИКАЙТЕСЬ…»
А тепер проведемо нескладні підрахунки, щоб зрозуміти, що це дійсно так. Як вдалося дізнатися кореспонденту «ДТ» з компетентних джерел, всього в адміністрації біля КП 30 чоловік. Нещодавно ввели в штат посади трьох заступників. Зарплата у генерального директора та трьох його заступників така, що можна утримувати всіх двірників.А ще на додачу – преміальні, службовий транспорт, безкоштовний мобільний зв’язок. Начальники філій заробляють по 3 тисячі. Економісти, юристи, бухгалтери – від 2 до 3 тисяч. Не дивно, що на справжніх трудяг просто не залишається коштів. «Ви там внизу мовчіть і не брикайтесь, прийде час і ми вам підкинемо грошенят, якщо будете слухняні та чемні».
Втім, давно минув час, коли двірники вважали себе нижчою кастою, боялися сказати щось проти керівництва. Не ті нині часи. І мовчати за тисячу – тисячу двісті гривень, які вони мають одержувати але не одержують, ніхто не буде. Тим паче, що їх праця – не мед. Весь процес підмітання проводиться як і століття тому – руками. Транспортні засоби теж не пристосовані до цього виду робіт. Мені довелось переконатися, в яких умовах працюють ці невтомні жінки – при цьому можна тільки заплакати. Люди переодягаються, тримають свій робочий інвентар у непристосованих для цього залізних будках. Влітку тут жара, а взимку взагалі не можна перебувати: через діри дме холодний вітер. Одна з таких будок- біля міської ради. Але чи хоч раз міський голова чи його заступники заглядали сюди? Сумніваюся. В щоденних \”клопотах\” про блага трускавчан їм не до турбот про двірників. А чи поцікавився хтось з високопосадовців, чи видається їм спецодяг, окрім жилета і рукавиць, які рвуться на четверте прибирання? В той самий час, коли Трускавець відзначають дипломами у номінації за чисте місто , двірники трудяться задарма, марно намагаючись випросити від влади зароблене.
РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПО-ТРУСКАВЕЦЬКИ
Скільки списів зламали депутати на сесіях, говорячи про те, як необхідно нині реорганізувати КП «Наше місто», годі казати. Змістовних програм, просто цікавих думок не бракувало. Здавалось би, простіше простого вибрати раціональне зерно і дати зелене світло. Та й спеціалістів-комунальників, які протирають штани у владних структурах, не бракує. Та ні, додумались до іншого. Провели рокіровку столоначальників, збільшили штат заступників. От і вся реорганізація. Працюйте далі, шановні двірники, на того пана, вибачте, на начальника, а бо, як ви кажете, на задницю, а вас і далі дуритимуть солодкими обіцянками. А може, не треба слухати пустопорожні словеса. Чому б не піти до міської ради і не вручити в урочистій обстановці мітли її чиновникам. Нехай прибирають місто за тисячу гривень, яку до того і не платять. Думаю, це була б у стократ ефективніша реформа КП «Наше місто», ніж та, яку здійснила влада тепер. Чи не так?
ТОП коментованих за тиждень