І сам не гам, і другому не дам!

17.10.2012 | Filed under: Публікації

Здається вже усі звикли до того, що будь-які події, котрі відбуваються у місті, одразу ж набувають двозначного тлумачення. Як приклад – події і розмови навколо огородженої ділянки на перехресті майдану Кобзаря та вулиці Т. Шевченка. Після зведення цієї тимчасової огорожі чого лишень не наговорили. У результаті один із чиновників міської ради привселюдно, нехай і опосередковано, назвав зведення паркану окупантськими діями нашого товариства.

Тож варто розвіяти усі зайві домисли та плітки: паркан на розі вулиці Т. Шевченка та майдану Кобзаря з’явився не випадково, цілком законно та, мало того, для цього є вагомі причини. Одна з них – усунення небезпеки провалу плит перекриття існуючого підвалу, який залишився під землею після знесення спального корпусу №2 санаторію «Каштан» і який був збудований ще у 1931 році. Процес знесення корпусу відбувся кілька десятиліть тому, тож знати достеменно, чому до сьогодення не відбулося демонтажу фундаментів, стін та перегородок нижнього поверху, що і донині знаходиться в землі, – невідомо. Можливо у ті скрутні для товариства часи просто забракло коштів, а можливо вони могли згодитися для зведення іншої будівлі? Нині відомо одне – існуючі підземні споруди становлять небезпеку, і їх обвал могли б спричинити навіть незначні навантаження. А там, як ми знаємо, неодноразово відбувалися урочисті заходи, тощо.

Сьогодні міська влада чомусь називає демонтаж аварійних конструкцій на цій земельній ділянці загарбницькими діями. Дивно, адже минуло не так багато часу, щоб чиновники встигли забути той факт, що самі ж зобов’язали ЗАТ «Трускавецькурорт» вдатися до розкопок (п. 6 протоколу засідання архітектурно-містобудівної ради від 05.04.2012р., де записано дослівно: «У зв’язку із проведенням благоустрою партерної частини спального корпусу №1 санаторію «Каштан» класу 4* по майдану Кобзаря, 1 провести технічне обстеження надійності конструкції перекриття підвальних приміщень колишнього лікувального корпусу, які не були демонтовані і знаходяться під шаром земельного ґрунту»). То чого ж демонтаж цих споруд викликав таку реакцію? Тим більше, що на початок виконання підготовчих робіт видала дозвіл інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області. Напевне чиновники і надалі «переживають», «піклуючись про громаду», аби товариство не втілило свій проект облаштування скверу. Мовляв, не дай Бог, там усупереч волі влади з’являться доріжки, лавочки, квітники, дитячий майданчик. Не приведи Господи, поставлять погруддя, вкладуть в облаштування мільйони гривень!

Прикро, що дотепер усі очевидні моменти турботи ЗАТу про громаду або замовчувалися, або нівелювалися. Як приклад можна назвати факт безкоштовної передачі міській раді приміщення колишнього спортзалу по вулиці Бориславська, 2, де зараз відбуваються засідання сесій міської ради, хоча отримати цей дарунок мала виключно громада для своїх потреб. У даному випадку для облаштування Народного дому.

У ці важкі часи громади, міста нашої держави намагаються залучити інвестора. І, нажаль, не всім це нині вдається. Дивно і прикро, але у нашому місті виходить, що будь-які інвестиції лише на шкоду. Збудовані сучасні об’єкти типу «Мед Палас» та «Міротель», котрі, окрім поповнення для бюджету, додали нові робочі місця та чомусь і надалі сприймаються міським чиновництвом вороже. Так само, як вороже воно поставилося до благоустрою скверу на розі вулиці Т. Шевченка та майдану Кобзаря, в облаштування котрого товариство мало витратити близько 5 млн. гривень. Цим самим фактично заборонивши благоустрій центральної частини міста, метою якого було привабити на оздоровлення ще більше відпочивальників з України та інших держав (про що поки лише мріють мер міста Руслан Козир та його заступники). Та наразі конкретні пропозиції стосовно облаштування скверу, надані ЗАТ «Трускавецькурорт» отримали лише необґрунтовані відмови. Та, зрештою, дивуватися не треба, у нас усе відбувається точно як у тій приказці: «І сам не гам, і другому не дам!»

Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 172 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви