– Що ви можете сказати про міську господарку і події у місті, пов’язані з новими тарифами?
– Тарифи я не можу коментувати, бо я не є фахівець. Я більше по ідеологічних питаннях. Щоб говорити про міську господарку, щоб вирішувати, що добре для міста, а що погано, я маю хоч трохи розумітися, як та господарка влаштована. Я можу говорити тільки про те, що я бачу. Я бачу, що місто прибирається, наше місто чисте, і це дуже добре. Якщо останнім часом освітили всі прибудинкові території, то це також дуже добре. Я багато позитивного чув від мешканців, бо раніше увечері не видно було куди йдеш, і можна було ноги поламати.
– Чи повинен міський голова одноосібне нести відповідальність за ситуацію, спровоковану підняттям тарифів, і що ви як депутат міської ради можете порадити міському голові?
– Так влаштовано думку людей, що хоч би хто був міським головою, він однак був би винний, він би за все відповідав. Я б казав відмінити тарифи і їх не рухати. Це єдиний вихід. Тоді міський голова буде дуже хороший для людей.
– Як тоді працюватиме комунальне підприємство?
– Як працювало, так працюватиме. Матиме збитки. Ті, хто ратує за відміну тарифів, хай порадять, як покривати збитки. Я особисто не ратую за відміну тарифів. Я тільки можу сказати, що при прийнятті нових тарифів слабувало інформаційне забезпечення. Треба було пояснити, для чого це робиться. Треба було зробити інформаційну війну – обговорення в пресі, в Інтернеті.
Громадські слухання треба було ширше проводити. Я не ходив на громадські слухання, але знаю, що на них приходило по 5-7 людей. Треба було багато писати і просто товкти людям, щоб вони зрозуміли, що тариф буде підніматися. А фахівці мали б людям показати, чому тарифи такі високі. А просто принести квитанцію на оплату з удвічі більшою сумою – звичайно ж, міський голова буде поганий.
– Що ж все-таки робити комунальному підприємству, якщо і Президент своїми заявами, і Кабінет міністрів відповідними постановами вимагають вже до кінця року тарифи привести до економічно обґрунтованих?
– Янукович мав би потурбуватися про те, щоб щомісячний прибуток у людей виріс хоча б на 20%. Тоді на 10% можна було б і комунальні послуги піднімати. Тут не Козир в цьому скандалі винуватий і не комунальне підприємство, і не люди, а винувата банда, яка там, у Києві, засіла. Козир не встановлює тарифи на газ, бо він газом не торгує – торгує газом банда Януковича. Енергоносії також-яке відношення має до ціни на енергоносії Козир чи Ткаченко? Але люди живуть тільки тим, що вони бачать у своїх платіжках. Коли Ткаченко прислав платіжки – люди вийшли бунтувати, а коли вибирали банду Януковича, яка підвищила ціни на все в Україні у кілька разів, то всі сидять і не бунтують, всіх все влаштовує.
– У який спосіб можна знизити тарифи і хто має шукати можливості для цього?
– Депутати не є у цьому фахівцями. Робота по зниженню тарифів – це функція не депутатів і не міського голови, це – робота комунального підприємства. Фахівці від КП «Трускавецьжитло» у цьому недопрацьовують. Вони мають вирахувати економічне підґрунтя, бо вони знають коефіцієнт, знають всі постанови Кабміну.
Добре, що наш міський голова розуміється на тарифах і може щось коментувати, але, в принципі, міський голова міг би бути і гуманітарієм і зовсім не розуміти нічого по тарифах і тоді, щоб він там коментував: як коми-крапки розставити у платіжках?
– Як ви ставитеся до пікетів і мітингів як засобу вирішення питань?
– Мітинги і пікети – це нормальне явище. Люди висловлюють своє невдоволення чимось, бо інакше, як міська рада знатиме думку мешканців. А що на ті мітинги приходять люди не зовсім адекватні – це вже інша справа.
– Чи знаєте ви випадки, коли міська влада воює з підприємцями, зупиняючи їхню діяльність, доводячи до банкрутства, як це зазначено в прокламаціях від опозиції?
– Я під цим можу розуміти тільки торгівлю в парку. Відносно підприємців у парку, то тут не може бути думки і рішення однозначного. Хоч їм пропонують альтернативні місця, але якщо людина стояла на цьому місці декілька років, а тепер їй кажуть, що вона має піти в інше місце, то не кожному це підходить. Людині страшно за свої прибутки. Кожна людина думає за себе, а не за міську раду. Коли міська рада починає загрожувати її існуванню по отриманню прибутків, звичайно, буде невдоволення.
Якщо давати оцінку роботі влади, то, думаю, що влада працює добре, хоча й не без огріхів. Головне те, що керівництво міста має добру волю зробити щось у місті краще. І треба міському голові в цьому допомогти, треба просто працювати, а не спекулювати на якихось невимушених помилках і недоліках у роботі.
– А як же ж тоді привести до ладу парк?
– Я скажу так: не продавати свої голоси на виборах. Гнати геть мітлою банду Януковича, і тоді у нас буде все добре. Подивіться, які у нас зарплати, які доходи у людей. Чому в Україні найбільша корупція в світі? Людей на вибори приходить 50%, бо думають: однак змінити нічого не можна, а потім обурюються, коли бачать такі суми у платіжках. То хто ж їм винний?
Порядок у парку – це палка з двома кінцями. Має бути і в парку порядок, і людей не рухати, хай торгують. Якщо я, як депутат не знаю, чи там дають альтернативні місця чи не дають, то тоді звідки можуть знати про це базарники? Я пам’ятаю, що ми приймали рішення про те, щоб винести з парку торгівлю, голосували, правда, не пам’ятаю, як голосувала наша фракція – «за» чи «проти» – створення дерев’яного міні-ринку. Тоді була суперечка – треба чи не треба того ринку. Всі ж розуміли, що тих, хто стоїть біля бювету, їх же звідти не виженеш нічим. Як самі підприємці пояснюють, біля бювету можна зимою й сніг продати. Люди так влаштовані, якщо це є його основний прибуток, чому він має від нього відмовлятися.
Думаю, що підприємців у парку не можна рухати, допоки ситуація в Україні не стабілізується. Коли та банда Януковича піде геть з України, коли прийдуть до влади націоналісти, тоді життя покращиться.
– Чи відомі вам факти корупції міської влади?
– Фактів корупції я не чув і не бачив. Якщо хтось каже, що корупція є, то тоді треба надати факти і подавати до суду. Я проти того, щоб були голослівні звинувачення. Я особисто не бачив і не помічав, щоб міський голова чи його заступники протягували якісь рішення. Навіть коли міський голова давав інтерв’ю на ЗІКу, то, порівняно з іншими фігурантами тієї передачі, нашому міському голові можна було крила приробляти.
Бюлетень Трускавецької міської ради «Голос ради»
ТОП коментованих за тиждень