Інформує податкова

10.09.2013 | Filed under: Акценти, Новини

Якщо Ви отримали спадщину

Якщо громадянином України отримано спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість такого спадку оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до пп. 14.1.263 статті 14 ПКУ членами сім’ї І-го ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

За нульовою ставкою також оподатковується спадщина, отримана особою, яка є інвалідом І групи, дитиною-інвалідом, особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Якщо фізична особа отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, то вона повинна сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Спадкоємці-нерезиденти незалежно від ступеня споріднення сплачують податок у розмірі 15% спадщини вартістю, що не перевищує у цьому році 11470 грн.(10-кратний розмір мінімальної заробітної плати). Якщо ж вартість спадщини перевищує 11470 грн., то такий дохід оподатковується за ставкою 17%.

Відповідальними особами за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Особи, які у звітному році отримали спадщину, зобов’язані до 1 травня наступного року подати декларацію до податкової інспекції за своїм місцем реєстрації та сплатити податок до 1 серпня того ж року.

Звільнені від обов’язку подання такої Декларації спадкоємці-нерезиденти та спадкоємці-резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення спадщини, та спадкоємці, в яких такі доходи оподатковуються за нульовою ставкою.

Інформацію про видані свідоцтва про право на спадщину нотаріуси щоквартально подають до територіальних органів Головного управління Міндоходів за своїм місцем розташування.

Особливості оподаткування спадщини визначено статтею 174 Податкового кодексу України.

Впровадження електронної РРО-звітності набирає обертів

На сьогодні у Трускавці 128 касових апаратів, а це більш як 62% зареєстрованих, перейшли на електронну звітність РРО. Власники цих апаратів уже оцінили переваги такого нововведення. Їм не потрібно друкувати велику кількість паперової контрольної стрічки, вся інформація зберігається в електронному вигляді.

Платники можуть обрати для себе нову модель касової техніки або модернізувати наявний апарат, приєднавши до нього відповідний модем для передачі даних.

Нагадаємо, що з 2013 року усі користувачі касової техніки повинні перейти на електронну звітність касових апаратів. До 01 січня 2014 року платникам встановлено перехідний період для технічної підготовки РРО до нових вимог.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ рекомендує не зволікати з переоснащенням касових апаратів. Адже з нового року встановлено відповідальність за неподання РРО-звітності в електронному вигляді.

Наталія Роїк, ГДІ Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ

(Переглядів 57 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви