Понеділкова нарада при міському голові Стебника Василеві Пецюхові розпочалася традиційно о 11.00. Розпочав її керманич міста із повідомлення, що в минулі вихідні стихія (шквальний вітер) наробила в місті багато біди, серед яких – зривання парапетів, пошкодження покрівлі на Грушевського, 1, інші моменти, на які прийдеться виділяти кошти, яких в стебницькому бюджеті негусто. Нагадаємо, що місто має досить невизначений статус, адже хоча стебничани і обирають свого мера та своїх депутатів, але фактично все вирішується в Дрогобичі – Стебник є складовою частиною сусіднього міста. Василь Пецюх отримав значно гіршу спадщину, ніж нові мери сусідніх міст, але намагається тримати ситуацію під контролем, інше діло, що не завжди керівники, підлеглі міському голові, прагнуть наслідувати його у намаганні покращити життя в малому, але славному місті калійників.
Отже, після кількох доручень по ліквідації наслідків стихії Василь Федорович нагадав, що триває місячник довкілля. У Стебнику теж садитимуть дерева, проте не з таким розмахом, як в Дрогобичі. 200 – 300 саджанців будуть розподілені по колективах, освітніх установах міста. До Великодня місто слід очистити від сміття, 10 осіб направив міський центр зайнятості, повідомила його директор Леся Качмар. Але їхньої роботи не дуже видно, зауважив мер Стебника і поставив вимогу перед начальником КП “МВУЖКГ” Володимиром Вакуленком правильно розставити цих людей, які отримують гроші з біржі праці. “Голова кожен день має мати інформацію, де працюють люди”, зазначив Василь Пецюх. Допоможуть у прибиранні міста і школи, проте є ділянки, де директори шкіл не бажають відправляти дітей з міркувань безпеки та етичних міркувань. Так, в одному з відпочинкових місць Стебника – шприци, презервативи, бите скло. Дітей там не варто посилати, хоча саме учні шкіл часто прибирають місця, де зовсім не смітять.
Представник Стебницького МВ міліції отримав доручення посилити роботу по ліквідації явища стихійної торгівлі по вулиці Грушевського; правоохоронці повинні теж слідкувати за виконанням рішення про заборону торгівлі алкоголем в нічний час. Протягом 10 днів має бути прокладено кабель до громадського туалету і відновлено там електропостачання. Цього тижня будуть вже нарешті встановлені урни на Грушевського, 1 та Грушевського, 4. Газовики отримали попередження узгоджувати відключення газу із головами ОСББ, або хоча б попереджувати їх вчасно, щоб люди заздалегідь зорієнтувалися в ситуації. Теплокомуненерго повинно проконтролювати стан освітлення по вулиці Галицькій та в Сільці, а газова служба зобов’язалася до кінця тижня заробити розкопку по вулиці Кобилянської – цього не зробили, бо була “жижа”, як сказав представник газової служби. Водоканал має завдання попрацювати на Мельника, 4, комунальники поправлять та пофарбують знак при в’їзді в місто, дерева, які повалив буревій, має прибрати МВЖКГ.
Василь Пецюх за підсумками наради при міському голові Дрогобича повідомив, що Дрогобич передасть на баланс Стебника ряд об’єктів, які можна буде виставити на аукціон і таким чином залучити кошти для реалізації невідкладних заходів, зокрема в господарці міста. За ці гроші планують ремонтувати і жахливі стебницькі дороги – чого вартує хоча б “траса” на Трускавець чи на Доброгостів…
На понеділковій нараді виступили і заступники Василя Пецюха – Петро та Олег Веклюки. Петро Зенонович зазначив, що буде реалізовуватися програма по утепленню, згідно якої солецький та колпецький клуби будуть мати міні-котельні. Бібліотеку в Колпці перенесуть із окремого приміщення в клуб, в приміщення колишньої кінобудки, бо книжковий фонд не є дуже великим, це автоматично вирішить ряд проблем по наданні комунальних послуг, які дорого обходяться стебницькому бюджетові. Буде ліквідовано і бібліотеку у Стебнику на вулиці Суха Воля (біля парку), книжковий фонд перенесуть у центральну бібліотеку в Будинку культури, в інші бібліотеки міста. До речі, необхідно щось робити із дренажною системою Народного дому – після дощів чи танення снігу постійно підступає вода, іноді аж на 4 сходинки, це може спричинити осідання несучих стін.
Повідомив Петро Веклюк і про те, що 12 квітня – чергова сесія СМР.
Натомість Олег Веклюк розпочав свою доповідь із того, що “наповнення стебницького бюджету – це основа основ”. Він наголосив на тому, що необхідно якомога швидше завершити інвентаризацію земель, це дасть додаткові надходження. Дамокловим мечем висять над комуналкою Стебника борги, їхня головна причина – тарифи та нульова рентабельність через них. Боргова яма поглиблюється, це факт, який навряд чи потребує додаткових роз’яснень, адже це проблема не лише Стебника, а й Трускавця також. Закріпити парапети, які рухаються, відремонтувати ліфт на Грушевського, 15, оплатити 5 тисяч із 10 запланованих для МВЖКГ за виконані роботи фірмі “Трускавецьліфт”, керівник якої Ігор Банковський був присутній на нараді – такі доручення отримав Володимир Вакуленко, керівник МВЖКГ. А головне доручення – представити голові план заходів по оздоровленні підприємства, інакше – може писати заяву на звільнення. До речі, вищезгадані 5 тисяч Василь Пецюх раніше обіцяв на потреби Товариства захисту тварин, яке захищає і бездомних собак Трускавця. У Трускавці наразі – жодного слова про якісь кошти на вирішення проблеми.
Після наради представники влади Стебника обговорили майбутню співпрацю із “Трускавецьким вісником”, виданням, яке читають і в кабінетах стебницької влади, і в оселях стебничан.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень