3 березня завершила свою роботу п’ята сесія шостого демократичного скликання Стебницької міської ради.
На цьому пленарному засіданні депутати в основному зосередили свою увагу на приватизації нежитлових приміщень та їх продажу.
Голова депутатської комісії з питань приватизації нежитлових приміщень Андрій Пукало доповів, що у 2007 році Стебницькою міською радою було винесено рішення під №156 “Про підтримку інвестиційного проекту щодо створення фабрики по обробці білизни”.
– Від цього часу нічого не змінилося, – сказав він. – Коштів під проект не надійшло. Тож прошу вас відмінити дане рішення і включити об’єкт нежитлового приміщення, де повинне було розміститися вищезгадане підприємство, у перелік об’єктів, що підлягають приватизації на конкурсній основі. Тим більше, що приміщення площею 853 квадратних метрів, де колись була розміщена пральня КП “Лотос” (вул. Куліша, 4), не функціонує, а просто розвалюється на очах.
Депутати з таким рішенням були згодні. Тож, врахувавши пропозицію депутата Миколи Вариводи (зобов’язати орендонаймачів вкласти кошти на відновлення фасаду), дали добро.
Секретар Стебницької міської ради Роман Івасівка запропонував, аби після внесення комунального підприємства “Лотос” до переліку об’єктів, які підлягають продажу чи приватизації (а цим питанням будуть займатися ліквідаційні комісії), витребувати у колишніх “піднаймачів” усі необхідні документи, щоб з’ясувати, що вони зробили для того, аби так нашкодити громаді міста і завдати матеріальних збитків на кругленьку суму.
Депутат від Партії захисників Вітчизни Богдан Асафат порадив, що для цього, аби вивести колишніх горе-інвесторів на “чисту воду”, потрібно внести зміни в рішення сесії 2007 року (№156) і передати приміщення на баланс міської ради, оскільки пральня є комунальним підприємством. А заодно з’ясувати, чи пральня “Лотос” не є на балансі Дрогобицької міської ради?
Питання взято до вивчення, і про його рішення доповідатимуть на наступній сесії Стебницької міської ради.
Наступним питанням сесії було створення ліквідаційної комісії щодо ліквідації об’єктів комунальних підприємств – кафе “Імпульс”, КП “Гуцулка” та будинкової управи. Очолив ліквідаційну комісію Олег Веклюк (заступник міського голови з питань економіки та інвестицій, керуючий справами міськвиконкому), до її складу ввійшли юрисконсульт міської ради Ігор Варивода, начальник відділу інвестицій, економіки, бухгалтерського обліку та звітності Оксана Німеровська та депутат Андрій Пукало. Інші депутати наразі не зголосилися стати членами цієї комісії. Та, якщо взяти до уваги, що на засіданні були присутні лише 23 особи, можливо, ті, що за певних обставин, не з’явилися на сесію, вникнуть у суть справи та й увійдуть до комісії.
Згодом було зачитано заяву дрогобичанина Василя Миколайовича Карпінця, зареєстровану числом, що співпало з днем проведення сесії, який зобов’язався після укладення договору купівлі-продажу нежитлового приміщення другого поверху на вулиці Мельника, 4 А в Стебнику площею 411 квадратних метрів сплатити суму, передбачену договором у розмірі 328 тисяч гривень. А це виходить – 800 гривень за метр квадратний, без урахування податку на додану вартість.
У залі знову здійнявся гармидер, як і на попередньому пленарному засіданні. Депутат Микола Варивода зауважив, що проекту рішення даного питання ніхто не бачив і не чув. “То ж за що ми голосуємо, панове?” – обурився він. Бурхливе обговорення не припинялося доти, поки народні обранці не пішли на 10-хвилинну перерву. Аби порадитися…
Керуючись cтаттею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заручившись підтримкою 20 депутатів (двоє народних обранців проголосувало “проти”, один – утримався), Стебницька міська рада все-таки постановила: продати нежитлове приміщення другого поверху на вулиці Мельника, 4 А площею 411 квадратних метрів дрогобичанину Василеві Карпінцю за 328 тисяч гривень. Хоча між депутатами в кулуарах й велася розмова, що п. Карпінець – родич дрогобицького прокурора, який “прикриває” дерибан майна громади міста Стебника, але рішення таки пройшло. Щоправда, депутати поставили умови покупцеві: вкласти дольову частину коштів на перекриття даху та проведення інженерних комунікацій на верхні поверхи і безперешкодний доступ сходовою кліткою на 3-й, 4-й, 5-й поверхи. Укладення договору купівлі-продажу доручили провести заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства та будівництва Петрові Веклюку.
Згодом Андрій Пукало розповів присутнім дуже неприємну новину. Річ у тім, що жінку, яка звернулася до п. Андрія за допомогою, на вул. Сагайдачного, 53 сильно покусали собаки. Накинулися на неї в під’їзді і шматували так, що увесь під’їзд був у крові. Оговтавшись від такого шоку та витративши чималі кошти на лікування, перелякана жінка просить владу посприяти розв’язанню цієї проблеми, аби й інші мешканці Стебника не стали жертвами несамовитих псів.
Довідавшись про такий прикрий інцидент, члени Товариства захисників тварин звернулися до влади з проханням виділити їм приміщення під притулок для бездомних собак.
– Одне зі складських приміщень, яке Товариство захисту тварин просить виділити під притулок, знаходиться в санітарній зоні. Питання щодо іншого піде на вивчення депутатів, – повідомив Богдан Асафат.
Депутати внесли пропозицію попросити у Дрогобицької районної ради виділити їм на території села Болехівці земельну ділянку для побудови притулку для бездомних собак. Щоправда, пропозицію не підтримали, і питання так і зависло в повітрі.
Депутат Наталія Магур зауважила, що слід би вже зобов’язати правоохоронців покінчити зі стихійною вуличною торгівлею на тротуарі в центрі міста і, врешті-решт, зобов’язати продавців вести торгівлю всередині ринку.
І ще п. Наталія попросила своїх колег-депутатів розглянути питання щодо припинення комунальних робіт по будівництву автостоянки на вулиці Мельника.
– По перше, там розміщена паркова зона, тому земельну ділянку слід оберігати від забруднення повітря бензиновими нечистотами та вихлопними газами, – сказала вона. – Саме з цього приводу жителі мікрорайону схвильовані: а чи не почнуться нові роботи по будівництву автостоянки саме тепер, коли зійде сніг? По-друге, на території, де йде будівництво автостоянки, планується будівництво стадіону. Я просила б депутатську комісію, котра буде вивчати це питання, з’ясувати, хто дав дозвіл на викорчовування дерев під будівництво автостоянки та розрівнювання поверхні землі та й на саме будівництво?
Депутати запропонували включити у вищезгадану комісію і Наталію Магур, пожартувавши, що тоді у місті буде порядок.
Вікторія Лишик, газета “Воля громади”
ТОП коментованих за тиждень