Чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради відбулося у вівторок, 26 липня. За півтори години часу виконком розглянув близько сорока питань, більшість з них було вирішено позитивно. Одним з винятків було питання надання дозволу на розроблення детального плану території на вул. Помірецька, 6. Власник, який купив земельну ділянку, де раніше стояв житловий будиночок садибного типу (тепер його знесли і територію розрівняли), хоче споруджувати там чотириповерховий будинок. Згідно з діючим Генпланом в цій зоні не повинні зводитися будівлі вище трьох поверхів, тому заявнику відмовили. Йому буде запропоновано звернутися з повторною заявою на будівництво 3-поверхової споруди.
Розпочав засідання виконком у неповному складі – досі хворіє заступник міського голови Олександр Ткаченко. Московські технологи та доморощені холуї звели чоловіка на лікарняний – і він досі не може оклигатися. Та є надія, що після повернення на роботу справі із наклепами буде дано рух і винні отримають по заслузі.
Першим питанням, яке розглядав виконком, було підведення підсумків роботи зі зверненнями громадян за І півріччя 2016 року (доповідала завідувач відділу організаційного забезпечення діяльності виконкому Лілія Кіндракевич). За перших шість місяців цього року до ТМР надійшло 1 026 звернень, що більше від аналогічного періоду минулого року на 362 (в І півріччі 2015 поступило 664 звернення). Колективних звернень було 147, повторних 13. 59,6% звернень (611) було вирішено позитивно. Найбільше звернень стосувалося питань соціального захисту, натомість зменшилася кількість тих, хто звертається в пошуках роботи.
Доповідач розповіла, скільки хто отримав допомоги з міського бюджету. Серед пільгових категорій – соціально незахищені, воїни АТО, демобілізовані, діти-сироти та інші. Так, 73 малозабезпечені трускавчани отримали допомоги в розмірі 270 тисяч гривень, 20 соціально незахищених трускавчан отримали допомогу на встановлення приладів обліку води у своїх квартирах, 57 АТОвців отримали 408 тис. грн., а 60 тис. грн. згідно програми Львівської ОДА отримало 20 демобілізованих. 22 сім`ї, де є діти-сироти чи діти, позбавлені батьківського піклування, позбавлені оплати за житлово-комунальні послуги – цей тягар на себе взяло місто.
– Міський голова та його заступники приділяють велику увагу особистому спілкуванню з мешканцями міста, – каже Лілія Кіндракевич. – На особистий прийом звернулося 111 громадян.
Зменшилася кількість звернень у вищестоящі органи, в урядовий контактний центр поступило 82 звернення з Трускавця, більшість стосувалося призначення субсидій. На розгляд в місто скерувала 5 звернень Дрогобицька місцева прокуратура. Із 77 звернень, поданих на гарячу лінію ЛОДА «112», 19 подав трускавчанин Омелян Дяків.
Звіт про роботу зі зверненнями громадян було взято до відома.
Наступний блок питань доповідав начальник УЖКГіБ ТМР Сергій Максимич. Перше питання (заборона стоянки на вул. Бандери біля костела) особливих дискусій не викликало – питання готувалося після відповідного звернення парафіяльної громади церкви Успення ПДМ (РКЦ в Україні) та звернення ряду громадян, зокрема і Почесного громадянина Трускавця Мирона Бучацького.
А от друге питання викликало жваве обговорення. Мова йде про об`єднання маршрутів № 1 та № 2 в один. Отже, з 5 серпня цей новий маршрут їздитиме від санаторію «Кристал» до санаторію «Молдова» із заїздом на автобусний та залізничний вокзали і заїздом в готельно-курортний комплекс «Карпати» при наявності пасажирів. Це пробний варіант на три місяці – він має покращити якість перевезень у місті-курорті. Останній рейс від «Молдови» здійснюватиметься о 18.15 (зараз остання «одиничка» їде звідтам о 17.15), а далі маршрутка їздитиме до залізничного вокзалу, як і їздить теперішня «двійка». Останній рейс від «Кристалу» – о 20.00. «Трійка» їздитиме так як і раніше – і по часу, і по маршруті.
Свої зауваження перевізникам висловлювали члени виконкому Зоряна Конопельська, Віра Савка та помічник народного депутата Богдана Матківського Андрій Дуб. На запитання членів виконкому відповідали очільник ТзОВ «Інтер-Транс-Тур» Іван Асафат та МПП «Витязь» Ігор Барна. Було вирішено, що якщо нова пробна схема руху даватиме збій, то ніщо не заважатиме повернутися до старої схеми. Перевізники зобов’язалися возити пасажирів «Богданами», «Іванами» та «Еталонами», а також встановити GPS-трекери, відеореєстратори, інформаційні таблиці і перевозити пільгові категорії громадян.
Члени виконкому погодили встановлення автоматичного боларду для запровадження регламентованого заїзду транспорту на вул. Шевченка з перехрестя вулиць Дрогобицька-Бориславська в м. Трускавець. Не виключено, що з часом аналогічний болард буде встановлено на вулиці Шевченка і зі сторони вулиці Річки.
Вартість боларду разом з серверною частино, встановленням та обслуговуванням – біля 150-160 тис. грн., це оплатить «Міротель». Директор цього комплексу Сергій Дробчак розповів як функціонуватиме болард. Працюватиме він в односторонньому порядку, заїзд для машин екстрених служб буде цілодобовим та безкоштовним. Авто, які їхатимуть до «Міротелю», заїжджатимуть через болард, а виїжджатимуть заднім виїздом через вул. Бандери (попри костел). До речі, вулицю Бандери від міської ради до центральної площі влада Трускавця планує з часом зробити пішохідною та замостити бруківкою, на це піде біля 3 мільйонів гривень.
Члени виконкому дали згоду на затвердження актів на списання основних засобів, що знаходяться на балансі відділу освіти і закріплені за кількома садочками, трьома школами і БУТом. Це старі, радянських часів, холодильники, водонагрівачі, пральні машини тощо. Член виконкому Віра Савка запропонувала передати щось з цього в кімнату радянської доби, яку облаштовують в музеї історії міста.
Пакетом проголосували на виконкомі не лише за списання старої рухляді в закладах освіти, але і за створення комісій щодо передачі ряду житлових будинків на баланс ОСББ. Це стосується багатьох багатоповерхівок Трускавця – Сагайдачного, 1-А, 16, 21, Стуса, 2, 5, 10, 12, 18, Стебницька, 66, 74, 96, Мазепи, 14, 16, 20, 22, 38, Данилишиних, 21. Було внесено зміни в рішення, яке стосувалося будинку на Стуса, 15.
Власник фірми «Терен» хоче продати територію під будівництво житлового будинку, тож на виконкомі було дано дозвіл на розробку детального плану території. Як зазначив міський голова Андрій Кульчинський, особливих питань тут не виникає, адже будується житло не в центральній частині курорту, а саме в районі житлової забудови.
Після присвоєння ряду поштових адрес (переважно щодо об`єктів розділеного між родичами майна) були проголосовані три питання розміщення зовнішньої реклами. Як повідомила начальник управління розвитку міста Наталія Скибак, готується до затвердження нове Положення про зовнішню рекламу у Трускавці, яке регламентуватиме ці процеси.
Завжди приємною подією на виконкомі є вручення ключів від нового житла. 26 липня ключі від нового помешкання отримала сім`я Тереси Хоньків. Сім`я з п’яти осіб, у тому числі маленька дитина, мешкали в старому будинку на вулиці Стебницькій, 38, повернутому власнику. Тепер замість 12 квадратних метрів житлової площі родина Хоньків житиме в трикімнатній квартирі на вулиці Мазепи, 16 загальною площею 64,6 кв. м. і житловою площею 39,4 кв. м.
ТОП коментованих за тиждень