Міжрегіональне партнерство: продовжуємо поступ

19.07.2014 | Filed under: Публікації

«З новим президентом будуємо нову Україну» – під таким гаслом 16 липня у Дрогобичі відбулася підсумкова прес-конференція проекту Міжрегіонального партнерства «За чесні та прозорі вибори». Проект Асоціації «Нові Горизонти» у партнерстві із громадськими організаціями Львівської, Закарпатської, Одеської, Полтавської та Луганської областей «Обери президента, який поверне тобі Батьківщину» був успішно реалізований за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 В рамках проекту було здійснено інформаційно-просвітницькі кампанії в різних регіонах країни, що загалом вплинули на понад 1,5 млн. виборців, зокрема, сільських. Було проведено соціологічне дослідження «Що ми знаємо про вибори?» ( опитано понад 1200 осіб від 18 до 86 років, 56 % жінки та молодь), яке виявило певні ментальні відмінності виборців у регіонах, де проводилося дослідження. Виконавці Проекту провели 6 засідань «круглих столів», 7 тренінгів для молоді та тих виборців, що голосували вперше. Для сільських виборців було проведено 5 зібрань сільських територіальних громад-толок, молодіжні та ветеранські футбольні команди змагалися на турнірі «Обираю і перемагаю», а діти тимчасових трудових заробітчан випустили в небо безліч кольорових кульок із написом «Почуй мене, мамо!» та зверненнями до батьків, аби ті поверталися на оновлену, як ми всі сподіваємося, Батьківщину.

Проведення в день голосування групами молоді акції «Щоб майбутнє було світлим» – запалення свічок для символічного посилення прозорості підрахунку голосів, викликало чималий інтерес у виборців. 25 травня в рамках проекту був проведений у 5 регіонах країни цікавий публічний захід, спрямований на привернення уваги широких кіл громадськості до необхідності забезпечення прозорих виборчих процедур. Учасники акції, молоді волонтери, запалили свічки та ліхтарики біля виборчих дільниць – демонструючи, що наявність світла – як у прямому, так і у переносному значенні, ключова умова прозорого волевиявлення виборців. А персонал 6 мобільних консультпунктів надав адресні консультації понад 1500 селянам-виборцям. Всі партнери проекту видали гарні повно колірні плакати «Обери президента, який поверне тобі Батьківщину», банери, інформаційні стенди та листівки тощо. Чотири просвітницькі тематичні радіопрограми за сприяння регіонального радіомовлення «Франкова земля» ( колективний кореспондент Національного та обласного радіо) надали інформаційну базу понад 500 тисячам виборців.

Були й певні складнощі у реалізації заходів Проекту. Зокрема, у місті Одесі, де відбулися сумновідомі події, із людськими жертвами. На Львівщині в період кампанії була повінь, але це не завадило громадським активістам виконати свою просвітницьку місію. А ось що каже керівник організації ГО «Сєвєродонецька агенція розвитку громади» Попсуй Віра: «Заходи проекту здійснювались в дуже складних умовах, які супроводжувались труднощами, перебоями та погрозами з боку терористичних груп. Команда проекту була вимушена реагувати на виклики та адаптувати попередньо заплановані заходи до умов, які склалися в місті. Головною метою такої адаптації було забезпечення безпеки учасників заходів». І ще: «Исходя из условий безопасности мы не могли размещать это в СМИ, т.к. в городе были и есть случаи ареста террористическими организациями активистов, которые до сих пор находятся в подвалах СБУ, расположенных по Луганской области. Разместить данную информацию в СМИ – это подставить под угрозу всех участников мероприятий. Более того, многие люди отказывались даже фотографироваться не то, что снимать видео с ними…Мониторинг СМИ у “этих” друзей ведется очень профессионально – в городе по решению такой республики, как ДНР закрыли все украинские каналы (несмотря на то, что кабельные сети принадлежат частным кампаниям, закрыли интернет газеты, которые мы ранее использовали в работе, два редактора выехали из города и уже из других городов пытаются организовать свою работу».

Тому всі виконавці Проекту щиро дякують своїм партнерам, перш за все, за мужність, без перебільшення, відважну громадянську позицію та відповідальність. Ми також вдячні пану Володимиру Ханасу (м. Тернопіль) за можливість презентувати набутки проекту на організованому ним Всеукраїнському «круглому столі» «НУО і Вибори Президента. Аналіз і прогнози» громадських організацій, які під час виборів вели мобілізаційну та моніторингову діяльність, який відбувся у Тернополі 22 червня. Водночас ми, спільно з партнерами, готуємо проект «Схід і Захід: разом за доброчесну Верховну Раду України», котрий стосуватиметься виборів депутатів ВРУ, котрі, як ми прогнозуємо, відбудуться восени цього року.

Однак на прес-конференції також наголошувалося на необхідності подальшої співпраці територіальних громад з органами місцевого самоврядування на місцях та в регіонах країни. Готовності громадськості до активної участі у дострокових парламентських та місцевих виборах. Позаяк жоден президент не в змозі відбудовувати нову країну без щоденної підтримки кожного з нас, громадян суверенної та незалежної України. Тож продовжуємо поступ. Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих.

 Контактна інформація: Асоціація «Нові Горизонти», вул. Трускавецька, 71, м. Дрогобич, а/с 7, 82100, тел./факс 03244 35762, е-мейл: magliona@ukrpost.ua

Олександр Магльона, Президент Асоціації «Нові Горизонти»

(Переглядів 22 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви