В травні цього року Трускавець отримав нового завідуючого відділом освіти – Михайла Івановича Шубака – мешканця Дрогобича, до призначення працівника Дрогобицького педуніверситету. Провідна галузь життєдіяльності міста вимагала від новопризначеного керівника швидкого ознайомлення і повного «занурення» в роботу, адже наближалися останній дзвоник, випускний та екзамени. Тож ми навмисне не турбували Михайла Івановича жодними інтерв’ю, розуміючи потребу людини вникнути і роззирнутися. Але час невпинно летить, вже наближається 1 вересня і новий навчальний рік. Саме найвищий час поспілкуватися з керівником освітньої галузі про підготовку установ освіти до цієї щороку відповідальної та хвилюючої події, особливості цього навчального року та можливі кадрові ротації.
– Михайле Івановичу, розповідають, що в ході підготовки до початку навчального року під деякими директорами шкіл крісло «затряслося»…Чи справді плануєте радикальні кадрові зміни?
– Нічого ні під ким не трясеться. Всі працюють у звичайному режимі. Жодних потрясінь і закриттів в освіті міста не буде. Всі навчальні заклади, які є, функціонували і будуть функціонувати. Якби ви і люди, які говорять про закриття БУТу чи третьої школи, знали законодавство України, то таких розмов взагалі не виникало б…Хоча проблема малої кількості дітей у нас є. Так СЗШ №3 заповнена приблизно на 40% від проектної потужності, а за енергоносії платимо повну вартість…
– То все таки, як ведеться підготовка до приходу дітей в школи, скільки на це виділено коштів?
– Поточні ремонти в класах здійснюються силами батьків, педагогів, допомагають підприємці, частково санаторно-курортні заклади. Ви знаєте, що місто цього року оперує мізерними коштами. З бюджету розвитку виділено 230 тисяч гривень на реконструкцію двох їдалень – в СЗШ №1 і навчально-виховному комплексі «СЗШ №2-гімназія». Та 100 тисяч гривень є на реконструкцію системи теплопостачання в СЗШ №2-гімназія. Причому сюди входить 30 тисяч гривень на під’єднання до котельні ДЮСК «Спортовець» і 70 тисяч гривень залишається на ремонт внутрішніх мереж.
Реконструкцію їдалень проводить КП «Трускавецьжитло», а реконструкцію тепломережі здійснює фірма «Слов’янбудсервіс». А підприємство «Мальви» буде заключати з нами угоду на проведення теплої води в санвузли шкіл. Адже є припис санстанції, що в туалетах освітніх закладів має бути гаряча вода. Та підвести її у всій школі дуже затратно, тому поки що постараємося зробити в початковій школі.
– Михайле Івановичу, а що Вас найбільш приємно вразило в трускавецькій освіті з часу призначення?
– Я призначений 23 травня. Фактично навчання в школах було завершено. Приємно здивувала ситуація в дошкільних установах – всюди акуратно, чисто, гарні колективи. Видно, що люди працюють з душею, не формально, залучають батьків, підприємців.
– А що Вас найбільше турбує на цій посаді?
– Як і будь-якого керівника відділу освіти, мене найбільше турбує господарка. Не на все вистачає коштів і часу. Роботи з підготовки до навчального року потрібно було розпочинати ще в березні-квітні: підписувати угоди, проводити тендера. В школах зношені меблі – парти, столи. Забезпечити три школи всім новим буде дуже важко. Проблема комп’ютеризації гостро стоїть, хоча навчання інформатики ми забезпечуємо. Зараз є завдання Міністерства, що кожен вчитель повинен мати і володіти комп’ютером. А коштів на придбання такої кількості техніки в бюджеті немає.
Зараз працюємо над підготовкою до серпневої конференції. Завдань на наступний рік є дуже багато. Цей навчальний рік є підготовчим до запровадження нового стандарту початкової школи, який передбачає вивчення іноземної мови з першого класу та вивчення курсу «Сходинки до інформатики» з другого класу. Навчання за такою схемою буде введено з 1 вересня 2012 року.
– А, до речі, 2012 – це рік довгоочікуваного і довгоготованого Євро-2012, як це вплине на тривалість навчального року?
– Є лист Міністерства, який все це регламентує. Навчання розпочнеться, як завжди, 1 вересня. А закінчити 11 клас повинен до 3 травня, 9 клас – до 14 травня. З першого по восьмий та 10 клас навчатимуться до 25 травня.
Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень