Микола Гук може зашкодити інтересам не лише Дрогобича, а і Трускавця?

26.04.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Минулої п’ятниці, 23 квітня, в програмі «Вісник» на 12 каналі Львівського телебачення було показано сюжет про митарства дрогобицьких підприємців. Одна з підприємців в коментарі про події в Дрогобичі сказала, що «Петрович хоче нам в Дрогобичі влаштувати голодомор», маючи на увазі намагання мера Дрогобича Миколи Гука витіснити торгівців з центральної частини міста під приводом боротьби зі стихійною торгівлею. Оскільки часто цілі сім’ї дрогобичан заробляють собі на прожиття способом торгівлі, то стає зрозуміло, що пропозиції перейти торгувати на окраїни міста для підприємців є просто неприйнятними. Підприємці не збираються відступати навіть після звернень п. Гука в Генеральну (!) прокуратуру і до міністра (!) внутрішніх справ, вони готові перекрити трасу Львів – Трускавець, повідомлялося в програмі «Вісник».

Оскільки питання навряд чи буде вирішено в найближчому часі, для Трускавця проблеми дрогобицьких підприємців стають зовсім не чужі, адже можуть постраждати інтереси нашого курорту. Хто дасть гарантію, що підприємці не перекриють трасу Львів – Трускавець, а можливо і залізничне сполучення? Невже хтось думає, що до Трускавця відпочиваючі погодяться добиратися через Стебник (ви їхали по цій дорозі?) або через Урич – Східницю – Борислав (а про цю я мовчу)? Чи може будемо перевозити наших гостей літаками та вертольотами? Дії дрогобицького мера, який так активно працює на благо дрогобицької громади, можуть завдати інтересам Трускавця удару не меншого, ніж штучно роздута епідемія минулої осені. Закрадається думка, що робляться такі дії не без умислу, особливо коли починаєш читати публікації, автором яких є дружина дрогобицького мера п. Валентина.

Якби дружина мера львівського чи рівненського почала активно критикувати стан справ у Луцьку чи Тернополі, це викликало б потужну реакцію не так в тих містах, які критикують, як в самому Львові чи Рівному. Опозиція навряд чи упустила б таку нагоду і вказала б журналістці на помилки, які робить її шлюбний чоловік в управлінні містом. У Дрогобичі до цього можуть і не додуматися, адже в дрогобицької опозиції не стоїть питання, чи можуть переобрати дрогобичани Миколу Петровича знову. Це ж нонсенс. Відправивши раз у відставку мера-новатора, опозиційні сили програли суд в далекому городі руської слави Севастополі і тепер змушені чекати наступних виборів. Чекати, зціпивши зуби. І дивитися на все те добре, чого в Трускавці нема. А в нас багато чого нема та й не буде – ні свят пампушків та вареників, ні музею ковбаси, ні пам’ятнику цибулі, ні копців з бульбою в центрі міста, ні призначень родичів мера на ключові посади, ні своєї книги рекордів. Зате в Трускавці є «фарисейство в шатах слайдів», коники, які пукають та «страшні» дороги типу вулиці Сагайдачного. Що страшного на цій вулиці бачить трускавецька опозиція, важко сказати, для відмолювання страху не варто їхати аж в Солонку, можна просто проїхатися на дрогобицьку автостанцію – їзда по Трускавецькій, Мазепи та Пилипа Орлика зніме страх перед трускавецькими  дорогами як рукою. А одна фраза пані Валентини пасує, як кажуть росіяни, не в брови, а в очі. «Сидіти б пану міському голові … вдома або проходити реабілітацію… Бо на цій посаді справді потрібне здоров’я – фізичне і моральне. Особливо серце… Воно має бути – не а-ля залізний Фелікс, а мудре і добре, готове сприймати чужий біль…» А якщо ці слова застосувати до мера дрогобицького, а не трускавецького? Може піти б Миколі Петровичу у відставку, писати вдома вірші та відкладати в холодильнику щомісяця по новій цибулині та по палці дрогобицької ковбаси – дрогобицька громада за його відхід від справ йому б вибудувала музей ковбаси на вседрогобицькій толоці і мав би чоловік змогу займатися згідно зі своїм покликанням. І не треба бути Петровичу «залізним Феліксом», який виходить на роботу о 7 ранку, щоб не бачити підприємців, які через годину блокуватимуть вхід в дрогобицьку ратушу.

Леву Грицаку закидають те, що минулого року він написав заяву в міську прокуратуру з намаганням вияснити, чи не було в діях людей на сесії 12 березня 2009 року адміністративного (!) правопорушення (а не кримінального, як це дехто хоче показати, перекрутивши факти). Про те ж, що на своїх виборців, дрогобицьких підприємців, мер Дрогобича Микола Петрович Гук пише аж в Генеральну прокуратуру та міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову, якось не варто говорити, не випадає. Політика подвійних стандартів може дати короткочасний ефект, але не довготривалий, люди мають властивість тримати образу в серці не те що місяцями – роками. Намагання відвернути увагу від проблем Дрогобича демонстрацією штучно надуманих проблем в Трускавці не пройде – надто розумні люди дрогобичани, щоб піддалися на таку уловку та потрапили на гачок дружини мера міста Котермака.

Розбиті дороги, пам’ятки архітектури в занедбаному стані, неврегульованість із паркуванням авто, в тому і в центральних дільницях міста, стихійна торгівля не лише біля ринків, але і край вулиць, постійне акцентування на другорядному без вирішення головного, застій – все це, на жаль, характеризує місто, яке так любить і багато трускавчан – славне місто Дрогобич. Стрий давно подолав подібні проблеми, Самбір випередив колишній обласний центр, невже на черзі Турка, Сколе, Миколаїв, Старий Самбір? Невже Дрогобич, освітній центр регіону, місто студентів та науковців, місто з такою давньою муніципальною історією та можливостями розвитку, зупиниться і стоятиме на місці лише тому, що справи сусідів першу пару цікавитимуть більше, ніж справи тих, хто довірив цій парі владу? Коли вже з острівця нестабільності Дрогобич перетвориться на приклад для менших сусідніх міст, в тому і Трускавця? Не заздрість щодо кращих можливостей курорту, а пошук свого оптимального шляху, турбота про інтереси кожного дрогобичанина мали б стати основним принципом діяльності дрогобицького мера. Але чи буде так ще при цьому мері?

Степан Гнатків

(Переглядів 49 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви