На серпневій «Ту Стані!» відтворять давні обриси фортеці

29.07.2011 | Filed under: Анонс, Новини

Традиційний на Львівщині фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!», який цього року відбудеться 5, 6 та 7 серпня, запалить нічне небо сотнями лазерних променів. На скелі, які у давнину були частиною міста-фортеці проектуватимуть видовищне лазерне шоу. Його темою стане історія Тустані, пов’язані із пам’яткою легенди та подвиги славних воїнів-русичів. Творцем світлового шоу стала львівська компанія «Тех-Арт». Втім, як розповів директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко, створити проекцію на Тустанські скелі виявилося завданням набагато важчим через їхній складний рельєф. Довершити справу вдалося лише завдяки наполегливості та любові професіоналів з «Тех-Арту» до фортеці.

Поряд з новаторськими елементами, як от лазерне дійство, організатори обіцяють повторення вже традиційних та улюблених багатьма пунктів програми. Зокрема, протягом всіх днів фестивалю діятимуть майданчики, на яких навчатимуть середньовічним пісням та танцям, ремеслам, а також військовому мистецтву. Організатори обіцяють також насичену музичну програму. Щоправда, за словами одного із співорганізаторів, керівника Львівської обласної громадської організації «Тустань» Андрія Парубія, серед виконавців на фестивалі «Ту Стань!» немає суперзірок, адже свято, насамперед, середньовічне. То й запрошували ті гурти, музика яких відповідає духові того часу.

Традиційно «Ту Стань!» – реконструкторський фестиваль. Відтворювати давні бої та побут приїдуть любителі Середньовіччя з різних міст України і навіть, можливо, з-за кордону. Реконструкторству буде присвячено весь перший день фестивалю, 5 серпня. У цей день учасники з’їжджатимуться та розбудовуватимуть свої табори, а потім між ними розпочнуться кваліфікаційні змагання. «Цього року буде більше дисциплін, у яких змагатимемося, адже реконструкторство стає дедалі більш популярним захопленням, та й учасників цих змагів більше», – каже координатор напрямку Ярема Іванців. А в останній день фестивалю відбудеться нагородження найкращих лицарів сучасності.

Організатори ласкаво запрошують всіх, хто має бажання поринути у середньовічну атмосферу. Гостям свята обіцяють забезпечити організований доїзд зі Львова, Сколе та Східниці, а заночувати можна у наметах на спеціально відведених територіях.

АКРЕДИТАЦІЯ ПРЕСИ здійснюється за адресою pr.tustan@gmail.com та за тел. (032) 247 00 43


(Переглядів 16 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви