Минулого тижня представники міської влади Борислава та підприємці міста радилися з приводу того, як уберегти наше підростаюче покоління від захоплення алкогольними напоями та тютюновими виробами. Тобто відбулася розмова про те, щоб наші підприємці не продавали неповнолітнім напої і сигарети, що шкодять здоров’ю і в багатьох випадках (зокрема – алкоголь) є причиною правопорушень, злочинів, а інколи й ламають життя нашим дітям і підліткам.
За відсутності міського голови, вів нараду секретар міської ради Ігор Яворський. Він сказав, що наші підприємці не завжди дотримують положень законодавства про заборону продавати спиртне і цигарки неповнолітнім. Власне це є однією з причин погіршення криміногенної ситуації у місті.
Продовжив тему заступник міського голови з гуманітарних питань Сергій Оленич, який проінформував, що у міській раді є відділи, в центрі уваги яких перебувають всі проблеми нашого підростаючого покоління, – зокрема, відділ у справах сім’ї, дітей та молоді, служба у справах неповнолітніх та міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Але враховуючи ситуацію, що склалася в Бориславі, вирішено, за ініціативою міського голови, створити координаційну раду, до складу якої увійшли б не тільки представники владних структур, але й громадських організацій і яка б зайнялася вищезазначеними проблемами.
Про склад комісії, яка й буде контролювати, чи не продають спиртне і цигарки неповнолітнім, говорив начальник служби у справах неповнолітніх Едуард Подставек. Він сказав, що до складу її комісії входитимуть шість представників. Коли йде перевірка, то її здійснюватимуть один представник виконкому, а один – правоохоронних органів.
Директор спортивної школи, депутат міської ради Михайло Гопшта наголосив, що у місті справді критична ситуація щодо молодіжних проблем.
– Я безпосередньо працюю з дітьми, – сказав він. – Приїхав до Борислава ще двадцять років тому. І якщо порівнювати, то не була аж настільки гострою два десятиліття тому ота молодіжна проблема.
Говорив і про дуже дражливе питання, коли зовсім ще діти, одурманені алкоголем, вагітніють і народжують неповноцінних нащадків. Тобто йдеться вже про збереження нації як такої. А при тому, є всі можливості, щоб наші підлітки змогли дати вихід отій енергії. Є спортивна школа, є спортзали у школах. Є де зайняти дітей, якщо, звичайно, вони цього хочуть. Що ж до підприємців, то вони мають зрозуміти: у нашого Борислава не буде майбутнього, коли спільно не будемо працювати задля цієї мети. Інше: є магазини поблизу шкіл, де діти можуть купити слабоалкогольні напої. А отже, призвичаюються до споживання алкоголю. Адже в тих напоях є і інгредієнти, що сприяють звиканню. Те саме і щодо дискотек. Дитина, яка навіть «свята» у сім’ї, побувавши в такому середовищі, навчиться дуже толерантно ставитися і до спиртного, і до цигарок.
Заперечив пану Михайлові, теж — депутат, Ігор Кобилецький, який наголосив, що наша молодь не така аж погана. Старші покоління одвіку звинувачували підлітків, що ті не є такими, як би хотілося їхнім батькам. Молодь завжди мусить дати вихід своїй енергії, молодь завжди трохи інша, аніж ми. Хоча, звичайно, саме ми, батьки, відповідальні за те, яким буде наступне покоління. І не потрібно говорити про наших підлітків аж так трагічно. Коли був всеукраїнський Майдан, ми переконалися, що наші діти є і патріотами, незгірше нас, і можуть відстоювати і нашу державу, і моральні засади нашого народу. Проблема не в дітях, – проблема у тотальному безробітті, яке, на жаль, є у місті.
І з боку представників міської влади, і з боку підприємців дуже багато зауважень було щодо міського відділу внутрішніх справ, який в першу чергу мав би зайнятися отією заправкою «WOG», що yа вул. Коваліва, де продають спиртне аж до ранку. І центром міста, де молодь на бордюрах розпиває пиво та й щось міцніше.
Чітку картину щодо ситуації у молодіжному середовищі та, зокрема, з продажу спиртного неповнолітнім, окреслив начальник відділу у справах дітей, сім’ї та молоді Роман Тарнавський, який наголосив, що основна проблема – безробіття серед молоді міста.
Розмова була довгою. Підприємці підкреслили, що навіть на цій нараді немає представників міськвідділу внутрішніх справ і тієї ж автозаправки по Коваліва – «WOG». А без підтримки нашої міліції це питання вирішити буде важко. Зрештою, як резюмував підприємець Віктор Малиголовка, потрібно говорити в першу чергу про причини, а не про наслідки. Причина, що молодь не має як себе реалізувати. Адже за останні роки заводи у нас тільки закривалися, не стало до дії жодне нове підприємство. І молодь, яка мала б працювати, думаючи про перспективу, про хліб насущний, не відчуває ґрунту під ногами. Людина, яка має роботу, ніколи не буде швендяти містом і шукати непотрібних пригод.
Зрештою, розмова була справді потрібною й цікавою. Проблема справді глобальна, але дуже добре, що міська влада зробила, наголосив Михайло Гопшта, перший крок до її подолання.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень