Ольга Обласова: «Якщо діти є пріоритетом, то в нас є майбутнє!»

11.01.2020 | Filed under: Публікації

ХІ Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Яскрава Країна в Трускавці» – у розпалі. Сьогодні, 11 січня – другий день конкурсних прослуховувань, а вже завтра – гала-концерт.

Щорічно «Трускавецький вісник» виступає інформаційний партнером фестивалю, творить хроніку його трускавецької історії. Цьогоріч ми дамо слово тим, хто «бачить» фестиваль зсередини. Вашій увазі – коментарі голови журі по вокалу Лариси Стадниченко, членів журі Олега Лихача та Ігоря Білика, міністра культури Аджарії (Грузія) Мадонни Тевзадзе, інтерв’ю з головою ГО «Яскрава країна» Ольгою Обласовою та фоторепортаж з відкриття фестивалю «Яскрава країна у Трускавці-2020».

Народна артистка України, доцент Одеської Національної музичної академії, викладач та завідувач вокальним відділом школи мистецтв міста Чорноморська Одеської області Лариса Леонідівна Стадниченко, голова журі по вокалу:

– У дітей зараз зимові канікули, і вони їдуть позмагатися і відпочити в Трускавець, бо це надзвичайно хороше кольорове місто. На цьогорічний фестиваль приїхали діти з Дніпра, Полтави, Київщини, Львівщини, інших куточків України.

Вже одинадцятий раз очолюю журі по вокалу мого найулюбленішого конкурсу. Я очолюю чи буваю членом журі в багатьох конкурсах, але «Яскраву країну у Трускавці» насправді дуже люблю як такий родинний рідний конкурс. І Трускавець дуже люблю. Добре, що тут фестиваль попадає в час зимових канікул, тож я їду лише сюди.

Приїжджають діти, які вже раніше брали участь у «Яскравій країні», і ми бачимо, як вони зростають, як вдосконалюється їхня майстерність, і насправді це дуже приємно. Спочатку вони отримували тільки дипломи учасників, а потім йдуть друга чи третя премія, а інколи і Гран-прі. Еліна Іващенко, котра зараз переможниця Х-Фактору, також розпочинала свій шлях з «Яскравої країни».

Мені дуже подобається те, що наша директор Ольга Ігорівна Обласова завжди підбирає такий склад журі, що ми всі маємо порозуміння, тягнемось один до одного, і коли йде гала-концерт, то члени журі теж співають.

А що мені особливо подобається, так це те, що тільки у Трускавці завжди – і на початку конкурсу, і на гала-концерті – присутній міський голова. Завжди Андрій Богданович знаходить час, щоб прийти привітати дітей і поздоровити вже переможців конкурсу. І такі щирі промови говорить, які западають в душу і які пам’ятаються надовго…

– В чому особливість фестивалю «Яскрава країна»?

– Чим частіше вокаліст виходить на конкурсну сцену, тим більше він зростає, укріплюється. Конкурс – це іспит, і на ньому треба себе поводити невимушено, як на концерті, треба показати свою душу, свою майстерність. На «Яскравій країні» сидять дуже компетентні члени журі, тож виконавці себе перед ними випробують і в цьому зростають.

Я всім своїм учням, студентам говорю – треба брати участь у конкурсах. І в мене теж багато випускників, які з року в рік брали участь в конкурсах «Яскравої країни», а зараз вчаться і в Інституті імені Глієра в Києві, і в консерваторіях в Харкові та Одесі.

Конкурс – це важливе змагання для майбутнього творчого життя співака.

Народний артист України Олег Лихач, м. Львів, Львівська Національна опера, член журі по вокалу:

– Для мене Трускавець настільки рідне місто, що я його вважаю найближчим після Львова. У мене тут гарні друзі Лев Грицак, Олександр Чебаненко, теперішній міський голова Андрій Кульчинський – дуже душевний чоловік.

«Яскравій країні» пощастило на Трускавець і трускавчан, і це напевно заслуга директора фестивалю Ольги Обласової, котра своєю жіночністю, своїм шармом причарувала трускавецьких чоловіків-меценатів і державних мужів, котрі йдуть назустріч жінці з Дніпра. Вона робить дуже важливу справу – різдвяний фестиваль у різдвяному Трускавці, збираючи сюди дітей з цілої України, а часто і з-поза меж нашої держави.

Важливо навіть не те, що тут має звучати пісня українською мовою – важливо, що тут має звучати українська колядка. Вона має бути конкурсна як програмний твір, а крім того колядки є складовою великого гала-концерту. Я завжди кажу – чим більше ви будете співати колядки в своїх регіонах, тим нерозривнішим буде зв’язок між поколіннями, і тим ми будемо утверджуватися як нація. Бо це наша культура, це наші традиції.

Це треба бачити, як приїжджим дітям подобаються наші вертепи, та й загалом їхня програма перебування тут.

Є одна претензія, але це і не до трускавчан, і не до власть імущих (сміється). Останнім часом погода у Трускавці не завжди буває різдвяною, з огляду на глобальні зміни. А так би хотілося, щоб діти, котрі приїжджають на Різдво сюди, надихнулися цим різдвяним духом, зимовими традиціями.

Ну і звичайно, хочеться, щоб Трускавець зберіг свої родзинки, зокрема архітектурні, щоб поміж красивими дерев`яними віллами не виростали хмарочоси, або вже принаймні були оздоблені народним орнаментом і гармонічно вписувалися в місцевість. Тобто, щоб не загубилася оця своєрідність Трускавця.

– За 10 років фестивалю у Трускавці чи були Ви вражені талановитістю учасників чи їхнім зростанням?

– Звичайно що так. Як член журі я мав можливість спостерігати ріст тих учасників, котрі приїжджають сюди по кілька разів. Я часто кажу тим, хто приїхав сюди вперше, що вони мають їздити до того часу, поки не отримають Гран-прі. Деякі з учасників вже здобувають професійну освіту, навчаються в Києві, Львові, мистецьких вузах інших міст. І вони далі розвиваються як співаки, як творчі особистості.

Кожна «Яскрава країна у Трускавці» відбувається по-різному: буває, що є дуже яскраві відкриття фестивалю, а є й так, що всі учасники більш-менш на одному рівні і ніхто сильно не «відривається» від інших учасників. А одного разу на «Яскравій країні», але це було не у Трускавці, а на Хортиці, ми дали по вокалу три Гран-прі – за академічний вокал, за класичний вокал, і за народний вокал. Цих троє конкурсантів були настільки сильними кожен у своїй номінації, що журі просто не могло прийняти іншого рішення, і оргкомітет пішов нам назустріч.

Зрештою, всі переможці, та й просто конкурсанти проявляють себе в подальшому у своєму розвитку. Сама атмосфера фестивалю надихає на творчість. Тішить, що тут представлені всі регіони України, і цим дітям творити майбутнє нашої держави.

Заслужений діяч естрадного мистецтв України, композитор, співак, педагог Ігор Білик, м. Мукачево:

– Маю багатьох лауреатів та переможців у різноманітних пісенних та творчих конкурсах, і вважаю за велику честь співпрацювати з фестивалем «Яскрава країна», бути частиною цієї команди однодумців, котра пропагує пісенне мистецтво, підтримує молоді таланти, дає молодим виконавцям віру в себе та шанс на професійне зростання.

Мадонна Тевзадзе, заступник міністра культури, освіти та молоді Автономної Республіки Аджарія (Грузія):

– У Трускавці я вперше побувала минулого 2019 року на ювілейному Х фестивалі «Яскравої країни». Тоді, рік тому, з владою Трускавця нами було підписано протокол про наміри щодо розвитку творчої співпраці між дітьми Трускавця та дітьми Аджарії.

За цією програмою діти з Трускавця були запрошені на святкування Дня незалежності Грузії 26 травня. І в рамках відзначення Дня незалежності Грузії в Батумі проходив Міжнародний фестиваль «Золотий дельфін» за участі гостей з 13 країн світу. У тому числі були й «Золоті діти» з Трускавця, яких приймало наше невеличке курортне містечко Чакві недалеко від Батумі.

А потім на День міста Трускавця в червні 2019 року колектив «Охайнана» з нашого міста Чакві приїжджав, якщо пам’ятаєте, до Трускавця. І відбувся такий творчий обмін, який, сподіваюся, матиме продовження в майбутньому.

Діти потоваришували, обмінялися контактами, отримали новий творчий досвід. Для наших дітей з Грузії тут було організовано цікаві екскурсії, вони вивчали українські народні танці, дали спільний концерт на площі із «Золотими дітьми».

Ваші діти, сподіваюся, теж задоволені від поїздки в Батумі, адже побачили Кавказ, відвідали столицю Грузії місто Тбілісі, мали морську прогулянку, відвідали Ботанічний сад, містечко Мцхета, словом, програма в них була досить насиченою.

Мій сьогоднішній візит до Трускавця має на меті обговорення подальшого розвитку творчих стосунків між Трускавцем та Аджарією. Ну і звичайно, я ще й особисто хотіла привітати учасників фестивалю «Яскравої країни у Трускавці».

Ольга Обласова, голова ГО «Яскрава країна», м. Дніпро:

– Як виник задум проводити фестиваль «Яскрава країна»  саме у Трускавці, а не в якомусь іншому місті?

– Потрапивши вперше у Трускавець, а це був 2008 рік, я була зачарована красою цього містечка, а головне духом народних традицій святкування Різдва. Тоді мені дуже захотілося, щоби якомога більше дітей з різних областей України потрапили сюди під час Різдвяних казкових днів, подивилися, відчули цю атмосферу і надихнулися нею для своєї творчості. А ще щоб привезли сюди традиції та творчі доробки, які мають вони самі. І так виникла ідея проводити зимову «Яскраву країну» саме у Трускавці. Цю ідею відразу підтримала Трускавецька міська влада.

На першому фестивалі був доволі скромний склад учасників – до 200 чоловік, зокрема були й діти з Криму, Донецької області. Зараз ми розуміємо, що ще тоді, 11 років тому, ми почали робити важливу справу, яка і на сьогодні залишається дуже актуальною. Нам треба об’єднувати, «зшивати» Україну через мистецтво, через такі акції. А в нас ця ідея виникла ще 11 років тому.

Весь цей час фестиваль поступово розвивався. І навіть коли розпочалися страшні події 2014 року, ми не припинили на жоден рік ці фестивалі. Навпаки, ми все більше й більше маємо учасників саме з південних та східних регіонів. Цього року до нас приїхали Полтавська область, Миколаїв, Одеса, Дніпро. Звичайно, є дуже багато учасників з Прикарпаття і Закарпаття.

За ці роки наші фестивалі стали майданчиком розвитку талантів дітей, які або починають займатися професійно, або здобувають нагороди на дуже серйозних національних та міжнародних змаганнях.

Я дуже хочу подякувати за підтримку «Яскравої країни» секретарю Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко – ми недаремно називаємо її хрещеною мамою фестивалю. Вона завжди дбає, піклується і про організаційні моменти, і про творчі аспекти фестивалю. Так само звичайно дякуємо і Трускавецькому міському голові Андрію Богдановичу Кульчинському.

Ми вдячні, що санаторії міста приймають наших дітей-учасників за пільговими фінансовими умовами. Це дає можливість суміщати і творчість, і відпочинок.

Для мене дуже важливо, що в дні проведення «Яскравої країни у Трускавці» Трускавець перетворюється на таке фестивальне містечко.

– Ви правильно сказали, що «Яскрава країна» «зшиває» Україну, бо фестиваль згодом розширився і на інші міста. Розкажіть детальніше про географію «Яскравої країни»…

– Дійсно, той імпульс, який 11 років тому нам дав Трускавець, став досить успішним. І ми розповсюдили традицію проведення фестивалю на інші яскраві міста нашої країни. Майже кожен місяць, але в різних містах і з різним забарвленням ми проводимо фестивалі. У вересні це Чернігів – старовинне місто з древніми слов`янськими традиціями. У жовтні – Ужгород, багатожанровий фестиваль, куди приїжджає дуже багато колективів. До речі, «Золоті діти» з Трускавця теж були учасником Ужгородського проєкту. Це фестиваль, котрий збирає дітей з транскордонного Карпатського регіону (Україна, Словаччина, Угорщина та Румунія).

Взимку це Трускавець, і ще взимку ми проводимо цирковий фестиваль у Дніпрі «Яскрава арена Дніпра». Знову ж таки, ми пишаємося і кожного року чекаємо на циркову студію «Каскад» з Трускавця. І ми раді, що ви розвиваєте тут  циркове мистецтво і в квітні проводите «Трускавецький фіґляр». Для розвитку дитячої творчості фестивалів мусить бути багато.

Ще маємо проєкт в Одесі. До 2014 року у нас був проєкт в Ялті (Крим), і трускавецькі діти завжди брали в ньому участь. А тепер цей ялтинський проєкт ми перенесли на чорноморське узбережжя Херсонської області.

І так кожен місяць подорожуючи країною ми доводимо, що Україна – дійсно яскрава країна талантів. Талановиті діти мають змогу бачити нашу країну і в різних її регіонах показувати свої доробки.

– З висоти десяти фестивалів як можете оцінити динаміку – котрий з них був найуспішнішим, наймасовішим, а котрий з найбільшими проблемами?

– Дякувати Богу, таких проблем не виникало, єдине, що в один рік фестиваль співпав з епідемією і трохи перехворіли наші учасники, тож ми перехвилювалися. Бо все ж найголовніше – це здоров`я дітей. І тоді, коли було випробування, що дітки почали хворіти, я була здивована, як міський голова, як майже весь склад міської ради пліч-о-пліч з нами вирішував ці проблеми. Коли стало ясно, що це ротавірусна інфекція, ситуація була на постійному контролі Андрія Богдановича і як лікаря, і як міського голови. І ми дуже швидко подолали цю проблему. Це для мене як для директора фестивалю була найдраматичніша історія, пов’язана з фестивалем.

Якщо казати про найпотужніший фестиваль, то це був минулорічний ювілейний фестиваль, на який приїхали понад 1 тисячу 200 учасників. Приїхали ті колективи, які в попередні роки отримували Гран-прі, приїхали найяскравіші виконавці.

Тішуся, що володарка Гран-прі нашого фестивалю у Трускавці Еліна Іващенко стала переможницею цьогорічного Х-Фактору, а в минулому році переможницею «Чорноморських ігор» – потужних національних конкурсів та фестивалів. А свій старт вона брала саме тут, в Трускавці.

Деякі колективи, які приїжджали до Трускавця на свій творчий дебют, за 10 років стали серйозними потужними колективами. Навіть ваші «Золоті діти», які в цьому році відзначили 15-ліття, починали разом з нами як молодий недавно сформований колектив.

– Прикро про це розповідати, та у Трускавці часто точаться важкі політичні баталії. Але незважаючи на це, кожен мер Трускавця (вже третій) підтримує «Яскраву країну». І Лев Ярославович, і Руслан Ярославович, і Андрій Богданович. Ну і звичайно, Ви правильно сказали – хресна мама фестивалю Наталія Анатоліївна…

– Знаєте, я тішуся з цього. Я як директор намагаюся не вникати у якісь внутрішні перепалки в Трускавці, які, безумовно, є в кожному місті, бо це є ознакою демократії.

Але ми дійсно радіємо, що коли мова йде про творчих дітей, про допомогу дітям, то на другий план відступають якісь політичні амбіції чи моменти боротьби, а пріоритетом є престиж міста, дитяча творчість та її розвиток, надання можливості для самореалізації.

Звичайно, деякі керівники могли б нам відмовити. Для прикладу, той же Лев Ярославович міг би сказати – я тепер не мер, як колись, тож вибачте. Але ні, всі роки ми постійно в ГКК «Карпати» маємо майданчик для вокального конкурсу, за що ми щиро вдячні Левові Грицаку і «Карпатам». Щира подяка всім, хто нас підтримує, хто йде назустріч.

Щороку ми маємо допомогу від міської влади – і щодо призів дітям, і щодо проведення гала-концерту в найбільшому залі курорту – ПК імені Шевченка. Я за це всім дуже-дуже вдячна. Якщо діти є пріоритетом будь-якої влади, то це означає, що в нас є майбутнє.

– І наостанок кілька слів про цьогорічний, ХІ фестиваль «Яскрава країна у Трускавці»…

– Цього року в нас цікава родзинка – ми отримали найбільшу кількість вокальних учасників. Наші керівники дослухалися до того, щоб в репертуарі були однозначно колядки та пісні, пов’язані з Різдвом, і обов’язково хоча б один твір українською мовою. Про географію учасників я вже розповідала…

В цьому році ми вирішили об`єднати наш гала-концерт з виступами не лише наших учасників, але й членів журі. Тож у неділю, 12 січня, о 14.00 в Палаці культури імені Шевченка відбудеться гала-концерт «Яскравої країни у Трускавці», на який я щиро всіх вас запрошую – і жителів міста, і гостей курорту.

Володимир Ключак

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви