Пасторально-місійний відділ УГКЦ: Зарваниця – духовний центр України

01.06.2010 | Filed under: Некатегоризовано

22 травня 2010 р. вперше на Тернопільщині у приміщенні Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ відбулася чергова робоча зустріч мігрантів та їхніх родин, а також учасників традиційних піших прощ із Самбора у Зарваницю, котра охоплювала представників із трьох областей: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської. Подібні традиційні зустрічі відбувалися у мм. Дрогобичі, Болехові та Івано-Франківську.

Організатором зустрічі є Пасторально-місійний відділ УГКЦ.

Мета – сприяти поверненню трудових мігрантів в українське суспільство, а також об’єднати людей з метою підтримування контактів та взаємної підтримки.

У зустрічі взяли участь:

– виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ – о. Василь Поточняк;

– Голова Патріаршої комісії у справах мігрантів УГКЦ – Григорій Селещук;

– учасники традиційних піших прощ із Самбора у Зарваницю;

– представники спільноти «Пієта» м. Івано-Франківськ;

– представники ЗМІ та суспільно-громадських організацій, котрі займаються питаннями міграції.

Програма передбачала розгляд наступних питань:

– 5 ювілейної пішої прощі родин мігрантів та небайдужих українців із Самбора у Зарваницю, яка відбудеться з 6 по 15 серпня 2010 р. (детальніша інформація буде подана окремо);

– спорудження пам’ятника заробітчанам у духовному центрі «Зарваниця» (деталі – в окремому матеріалі):

– погляд Церкви на проблеми міграції;

– представлення та перегляд першої і єдиної музейної експозиції «Наші в Італії».

Оперативна праця та небайдужість учасників дозволили прийняти конкретні рішення щодо перших двох питань, а також обміркувати наступні.

Активно обговорювалось питання пам’ятника, який українці-мігранти хочуть спорудити як незаперечний факт, що має місце (на жаль, ганебне) в історії України.

«На початок 2000 року мігрантство стало настільки масовим, і, щонайжахливіше, «жіночим», що думка зродилась сама собою: «Українській жінці треба пам’ятник поставити», – за словами о. Василя Поточняка. Спершу думка – потім слово – далі конкретні дії.

Мета – пригадати українському суспільству, що воно допустилось такої ганебної хвилі.

На сьогодні із благословення Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара створена наглядова рада у складі:

–  єпископ Йосиф (Мілян) – Київська Архиєпархія УГКЦ;

–  Василь (Семенюк) – єпископ Тернопільсько-Зборівський;

–  о. Василь Поточняк – виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ;

–  п. Григорій Селещук – Голова Патріаршої комісії у справах мігрантів УГКЦ;

–  п. Оксана Пронюк – представник мігрантів – спільнота «Пієта», м. Івано- Франківськ.

Їхнім завданням є наглядати за фінансуванням та творенням цієї експозиції.

Цей проект неодноразово дискутувався у м. Дрогобичі. На сьогодні до попереднього задуму додано побажання Блаженнішого Любомира Гузара про те, щоб завершувала цю композицію капличка у вигляді півкулі з лініями-меридіанами, де розташують стелу з мозаїкою «Оранти» (у розрізі мозаїчне зображення «Оранти», висотою 3 м) у формі земної кулі, позаяк явище мігрантства охоплює увесь світ – це духовний аспект.

В основі задуму самої експозиції – родина – на взірець Пресвятої Родини. Батько, мати та дитя, котре простягає руки до батьків – хвилюючий момент зустрічі.

У центрі композиції хрест, який символізує трагедію і терпіння. Родинне дерево міграції, висотою у зріст людини, нагадуватиме про викривлення, які є в українському суспільстві.

«Це не пам’ятник тим, хто тільки зараз працює в Італії чи Іспанії, а всім нам. У ньому буде відтворений момент, коли батьки повертаються додому, і дитя зустрічає їх на порозі власної хати», – розповів Б. Пилипів.

Автором проекту є Андрій Пилипів із селища Рожнятова Івано-Франківської області, магістр Львівської національної Академії мистецтв. Спорудження скульптурного проекту у Зарваниці на Молитовному полі благословив намісник духовного центру – єпарх Тернопільсько-Зборівський владика Василій (Семенюк).

На зустрічі були обговорені та прийняті такі рішення:

–  до 1-2 червня розробити проектний кошторис;

–  виготовити буклети про цю експозицію;

–  кожному відповідальному буде вручено офіційний документ від Пасторально-місійного відділу про дозвіл діяти від імені Церкви;

–  було запропоновано створити книгу, в яку були б вписані прізвища мігрантів-жертводавців і короткі відомості про термін їхнього перебування за кордоном.

Задум планують втілити до кінця 2010 року.

«Наша мета у встановленні пам’ятника подвійна. Хочемо встановити його у такому освяченому місці, як Зарваниця, щоб кожна людина, яка буде заходити у собор, бачила його і задумалася. Хто ж, наприклад, знає, що в Італії впродовж півроку гине по 120 наших молодих людей! Хто знає, що ми, бувало, щомісяця відправляли додому по 2-3 наших людей з психічними хворобами! Друга наша мета – показати українському суспільству, що воно допустилося такої ганебної ситуації, коли матері змушені залишати свої родини. Хай пам’ятник пригадує це не тільки владі, а й нам, які обирали цю владу за гречку і цукор, які ми продажні. Ми даємо хабарі, ховаємо голови у пісок, хочемо робити порядок чужими руками, маємо світогляд недемократичний і навіть нехристиянський. Ми повинні пам’ятати, що вивчилися за кошти заробітчан, але не захищаємо їх. То ж нас згодом чекає те ж саме, що і теперішніх мігрантів», — наголосив виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ отець Василь Поточняк. «Саме з огляду на значущість задуму, – за словами священика, – не головне, щоб люди жертвували на нього величезні суми. Головне – щоб до справи долучився кожен». Важливо, щоб людина, яка дає, наприклад, п’ять євро, сказала: “Даю від щирого серця”», — додав отець.

Це болюче питання викликало крик душі…

«Час призвичаює нас до колін. …Маємо маси – не маємо народу» – о. Василь Поточняк.

«Це шибениця і нагадування про те, що чекає заробітчанина – втрата родини. …Без батька не виростає син, без матері – донька» – п. Ігор Лазоришин.

«Це пам’ятник батьківству» – п. Володимир Мороз.

«Пам’ятник голосно скаже про те, про що ми мовчимо. …Це своєрідний подразник для українського суспільства» – п. Оксана Пронюк.

«Це пам’ятник терпінню. Не кожен може чекати».

«Це пам’ятник неефективному суспільству».

Обговорювалось також питання щодо організації та проведення 5 ювілейної прощі із Самбора у Зарваницю, яка проходитиме із 6 по 15 серпня 2010 р.

Підготувала Іванна Рижан

(Переглядів 37 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви