1 вересня пролунав перший дзвінок по всій Україні для десятків, а може й сотень тисяч першокласників. Урочистості пройшли і в Трускавці, в трьох загальноосвітніх школах міста зранку, а після обіду і в школі мистецтв. Музика та бадьорий настрій, хвилювання тих, хто йшов до школи вперше і незрозумілий щем у серці учнів, для яких цей рік буде останнім роком перебування в стінах, котрі стали рідними. А ще спогади батьків чи бабусь із дідусями про своє дитинство, свою школу. Але це неофіційно, а офіційна частина святкувань йшла суто за сценарієм.
О 9 годині ранку розпочалося Свято Першого Дзвоника в СШ № 2 – НВК-гімназія. Урочистою ходою заходять почесні гості – юні школярі, які ще вчора безтурботно бавилися в садочку, а сьогодні отримали новий статус школярів. Під звуки маршу вносять прапор України та шкільне знамено, лунає Державний Гімн. Першим вітає учнів, вчителів, батьків та всіх присутніх директор школи Олексій Бутенко. Цього року СШ № 2 поповнилася 72 першокласниками, які сформували три класи, демографічна ситуація поволі виправляється, зазначив директор школи. Міський голова Лев Грицак дарує на кабінети перших класів великі італійські глобуси (написи – українською мовою), тепер діти пізнаватимуть світ та набуватимуть необхідні для життєвого шляху знання, цього, а також здоров’я і вирости гідними громадянами своєї держави на радість батькам бажає Лев Ярославович. Педколектив СШ № 2 отримав грамоту від міського голови, перші класи для кабінету окрім глобусів отримали ще й набір портретів гетьманів України. З вітальним словом звертається і голова Шкільної Ради Андрій Кульчинський, а далі слово беруть учні – наймолодші і найстарші. В перерві між виступами – пісні, які виконують учні школи і під які кілька старшокласників взялося вести хоровод, виступи фокусника, літературна композиція. Та ось до мікрофону підходить отець-декан Петро Івасівка і обличчя стають більш зосередженими, адже зараз буде благословення. «О наш любий Ісусе, благослови всіх нас, опікуйся нами…» повторюють за отцем і учні, і батьки, і вчителі. Свято Першого Дзвоника єднає людей різних конфесій, різних політичних поглядів, різного віку, адже на площі перед школою не просто набір окремих осіб, а наче єдина велика родина, спільнота, одухотворена та благословенна.
І ось настає та мить, яка і дала назву святу – лунає Перший Дзвінок. Символічні перші уроки для першокласників проводять їхні вчителі, які згодом назавжди залишаться в пам’яті образом Першої Вчительки, яка замінятиме в школі виховательку, няню, а навіть маму. Серед батьків першокласників як ті, хто вже не вперше веде дітей до школи, так і ті, хто не переступав шкільного порогу ще від свого випускного. І одні й другі слухають настанов вчительки щодо режиму роботи – уроки для дітей по 35 хвилин, перші два тижні буде по три уроки, потрібні зошити, кольорові олівці, діти повинні приходити до школи чистими, охайними, здоровими, хто ще не здав медичні довідки, то принести їх в найближчий час.
Для шестирічних дітей, бо якось несолідно вже називати їх малюками, розпочинається нове життя, появляться нові друзі, комусь школа набридне вже за кілька днів, а хтось полюбить її як рідну домівку. Крок за кроком здобуватимуть освіту юні школярі, нелегка це справа, але потрібна. Все починається в житті з малого, з зернини хліб, з промінчика зоря, такі перші слова були у букварях батьків малих першокласників. І ця істина не змінилася, нове покоління школярів теж ступає на стежину знань, розпочинаючи йти по ній з Букваря – великої книги, яка сліпого робить зрячим і яка відкриває, наче ключем, нову таємничу країну знань. Щасти вам, діти, на цій стежині. Щасти вам у житті. Зі святом Першого Дзвоника!
no images were found
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень