Податкова відповідає на «гарячі» питання

12.09.2013 | Filed under: Публікації

Нещодавно в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. На питання додзвонювачів відповідала завідувач сектору обслуговування платників податків Дікун Марія Василівна.

Що найбільше цікавило мешканців нашого міста? Можливо, щось знадобиться і Вам? Про це – в нашому репортажі з сеансу «гарячої телефонної лінії».

– Які обмеження встановлено щодо розрахунків готівкою з 01 вересня 2013 року?

– Постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013р. №210 “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” з 1 вересня 2013р. встановлено наступні обмеження щодо розрахунків готівкою:

гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишилась незмінною – 10000 грн.;

запроваджено обмеження щодо готівкових розрахунків звичайної фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) – в розмірі 150000 грн.;

запроваджено обмеження щодо розрахунків між звичайними фізичними особами за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню – в сумі 150000 грн.

– Я мати двох неповнолітніх дітей. Яку соціальну пільгу я можу отримувати?

– Мати двох дітей може претендувати на податкову соціальну пільгу за пп.169.1.2 ПКУ: 100% загальної пільги ( у 2013 році – 573,50 грн.) у розрахунку на кожну дитину до 18 років, тобто в сумі – 1147 грн. Застосовувати її дозволено, якщо працівник подасть заяву на застосування такої пільги та підтвердні документи ( копії свідоцтв про народження дітей) та за умови , що його місячна зарплата не перевищує загального ліміту, збільшеного кратно до кількості дітей, тобто для 2013 року 3220 грн. (1610 х 2 дітей ). Такий розрахунок граничної величини передбачено абзацом 2 пп. 169.4.1 ПКУ .

Також зверніть увагу : додаткового надання поряд із пільгою на дітей загальної соціальної пільги безпосередньо на платника податку ПКУ не передбачає.

– Скажіть будь-ласка, чи можу я скористатися правом на податкову знижку, підтвердивши факт оплати довідкою з вузу, якщо не збережено квитанції про оплату вартості навчання дитини у цьому закладі?

– Оскільки відповідно до п.п.166.2.1 ст.166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, довідка з вищого навчального закладу про те, що на рахунок цього закладу надійшли кошти на навчання певного студента, не є платіжним документом.

Тому для одержання податкової знижки слід пред’явити органу доходів і зборів виключно зазначені в Податковому кодексі документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт,послуг) і їх покупця.

– В який термін видається торговий патент?

– Відповідно до п.п.267.4.3 ст.267 Податкового кодексу України, торговий патент видається особисто фізичній особі – підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.

– Скажіть будь-ласка, чи може підприємець на спрощеній системі оподаткування отримати дублікат свідоцтва платника єдиного податку у разі його зіпсуття?

– Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку.

Згідно із п.299.7 ст.299 ПКУ у разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку такому платнику видається дублікат свідоцтва в порядку, встановленому цією статтею для видачі свідоцтва платника єдиного податку.

 

Свідоцтво платника єдиного податку видається контролюючим органом безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку має право отримати дублікат даного свідоцтва протягом 10 календарних днів на підставі письмової заяви, що складається в довільній формі, та подається до органу доходів і зборів за місцем податкової адреси фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

– Яким чином можна звернутися до органу доходів і зборів із запитом на інформацію?

– Згідно із ч.1 ст. 1 ЗУ від 13 січня 2011 року “Про доступ до публічної інформації” із змінами і доповненнями, публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Порядок складення та подання запитів на інформацію визначено наказом від 8 червня 2011 року № 345 “Про затвердження форм запиту на інформацію”, Інструкції щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання в ДПА України та Порядку складення та подання запитів на інформацію ДПА України”.

Так, запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.

Запит на інформацію подається у довільній формі.

Запит на інформацію повинен містити:

– прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв’язку (якщо такий є);

– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);

– підпис і дату (за умови подання письмового запиту).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

(Переглядів 125 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо юних футболістів
    31.01.2020 | 13:57

    Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

  • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
    28.01.2020 | 16:00

    Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви