Поруч люди, яким потрібне піклування

05.12.2013 | Filed under: Публікації

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що з давніх часів аж до сучасної історії, у людей, яких ми зараз відносимо до категорії інвалідів, було дуже мало шансів на виживання. Це страшна правда – завжди і у всі часи турбота про інвалідів трималася на щирій добрій волі окремих людей.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються до життя як можуть, з усіх сил. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне: можливість жити серед людей, бути повноцінними членами суспільства.

Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових.

У цей день разом зі світовою спільнотою відзначала Міжнародний день інвалідів і Трускавецька міська асоціація інвалідів, яку на протязі багатьох років успішно очолює Надія Заблоцька. Напередодні цього свята, 26 листопада відбулося засідання координаційної ради у справах інвалідів, створеної при міському голові. У порядок денний засідання було включено декілька питань, зокрема обговорювалися профілактичні заходи щодо зниження показників інвалідності серед населення міста. Доповідаючи з цього питання, заступник головного лікаря міської лікарні Володимир Чуба навів статистичні дані про рівень захворюваності в Трускавці, про стан втрати працездатності та охарактеризував заходи, які вживаються міською лікарнею для профілактики захворювань. Також наголошувалося на тому, що міська лікарня має сучасне діагностичне обладнання, яке може виявити багато небезпечних захворювань уже на початковій стадії.

Про стан «Міської комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки», доповіла начальник Управління праці та соціального захисту населення Юстина Когут. В обговоренні також взяли участь директор Територіального центру Олена Пилат та голова Асоціації інвалідів Надія Заблоцька.

Були розглянуті пропозиції щодо поліпшення соціального захисту інвалідів у 2014 році. Для цього при формуванні бюджету на наступний рік пропонується збільшити фінансування на санаторно-курортне лікування інвалідів, знайти можливості їх оздоровлення у Трускавці, забезпечити безперешкодний доступ інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури, надання фінансової допомоги Асоціації інвалідів, а також виділення коштів на встановлення приладів обліку у квартирах малозабезпечених людей.

А 28 листопада, у Львові, в Національному академічному Українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Трускавецька міська асоціація інвалідів на чолі з Н. Заблоцькою була представлена у кількості 15 чоловік. Саме на цьому заході трускавчан відзначено грамотою «Головного управління соціального захисту населення України».

За словами керівника центру Надії Володимирівни, цьогоріч міська влада Трускавця, провела активну роботу щодо відзначення Міжнародного дня інвалідів. А для поїздки до Львова безкоштовно виділила соціальний автобус.

3 грудня відбулися загальноміські урочистості з залученням членів Асоціації під час конкурсу творчості інвалідів. У Народному домі на учасників конкурсу очікували заслужені нагороди та святковий концерт за участі цирку «Каскад», дитячих колективів та ансамблю «Сусідки», що діє при Асоціації. І хоча на вулиці уже зима, цього дня у залі було тепло і затишно.

Слід зазначити, що люди, яким вади, пов’язані з їх неповносправністю, заважали розважатися в іншому оточенні, саме тут почувалися як у себе вдома. Наприкінці святкового вечора його організатори та голова Трускавецької міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька подякували юним артистам, учасникам ансамблю за цей чудовий концерт та усім, хто долучився до проведення цього заходу.

Для неповносправних трускавчан організовано безкоштовний перегляд фільму в кінотеатрі «Міленіум».

Слід відзначити постійну співпрацю Трускавецької міської асоціації інвалідів та Благодійного фонду «За розвиток міста Трускавця – курорту європейського рівня» (директор А. Левицький). Зокрема, в поточному році для Асоціації інвалідів фондом надано гуманітарну допомогу одягом, а в минулому трускавчани отримали ще й слухові апарати та окуляри. Також слід згадати про роботу в цьому напрямку з боку керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт».

До речі, 12 грудня 2013 року у м. Львові в приміщенні обласної ради відбудуться збори активу інвалідів області за участі керівництва облдержадміністрації, облради, департаментів, управлінь та відомств ОДА, голів райдержадміністрацій та міських голів обласного підпорядкування на тему: «Про хід виконання на Львівщині конвенції ООН про інвалідів та обласної комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації на 2011-2014 роки». На цей захід запрошено Надію Заблоцьку та її заступника.

Підбиваючи підсумки проведених заходів, голова Асоціації інвалідів м. Трускавця висловлює щиру подяку всім організаторам та учасникам заходів з відзначення Міжнародного дня інвалідів. Саме завдяки їхній підтримці дійство вдалося на славу!

А ми тим часом поспілкувалися з учасниками урочистостей і почули різні думки. Людям подобалося, що відзначено багатьох активістів, що були розгорнуті виставки, працювали волонтери, гарне враження справив концерт. Але зазначали, що багато проблем в житті інвалідів і далі не вирішуються. Влада недостатньо дбає про неповносправних. І далі дошкуляє бар’єрність, недоступні ліки, важко отримати спеціальні окуляри. В інклюзивній освіті багато формалізму, даються взнаки мізерні доплати непрацюючим на догляд за дитиною-інвалідом. Багатьох співрозмовників хвилює, що рівень соціального захисту знижується, пільгове забезпечення погіршується.

Тож хотів би зазначити, що ми повинні замислитися над вирішенням проблем людей з вадами здоров’я, допомагати їм реалізувати себе у суспільстві, створити належні умови їхнього життя і ніколи не забувати, що поруч з нами живуть люди, яким потрібне піклування та увага не тільки 3 грудня, а протягом цілого року.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»,

фото Ірини Циган

(Переглядів 85 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви