Про тепло та політику

21.11.2014 | Filed under: Публікації

/Інтерв’ю з депутатом Трускавецької міської ради, директором КП «Трускавецьтепло» Русланом Крамаром/

Швидко летять роки і ось вже добігає кінця каденція депутатів Трускавецької міської ради VI демократичного скликання. Напевно, настав найвищий час депутатам прозвітувати про свою роботу.

Руслан Крамар – не просто депутат, він ще й очолює у Трускавецькій міській раді досить впливову фракцію «Батьківщина». Тож сьогодні ми спілкуємося з Русланом Ярославовичем про його депутатську діяльність, а також про досягнення на посту очільника КП «Трускавецьтепло».

– Пане Руслане, з чого Ви починали свою діяльність на посту директора КП «Трускавецьтепло» і що маємо зараз?

– Починати нам було непросто. Борг КП «Наше місто» перед «Львівобленерго» за електроенергію становив 400 тисяч гривень, а борг перед водоканалом сягнув двох мільйонів гривень. Крім того – понад 5 мільйонів боргу за спожитий природній газ, біля 4 мільйонів боргу перед податковою, соцзахистом, Пенсійним фондом, 86 тисяч грн. боргу перед ЗАТ «Трускавецькурорт». А ще непогашені кредити перед «Приватбанком» (понад 1 млн. грн.) і, що можливо найбільш сумно, понад піврічна заборгованість перед працівниками по заробітній платі.

Цю боргову кабалу ніяк не могла б ліквідувати навіть ситуація, якщо б споживачі, які за тепло заборгували КП «Наше місто» 2 млн. грн., повністю і зразу сплатили ці борги.

У спадок від КП «Наше місто» ми отримали діряві дахи котелень та бойлерних – практично всі вони протікали, за винятком однієї лише котельні на вулиці Сагайдачного.

Що ми зробили і що ми маємо зараз? У нас немає боргу перед нашими працівниками – заробітна плата виплачується вчасно і повністю. Причому, не просто вчасно – виплачується вона двічі на місяць – як аванс і як зарплата.

Наступне – у нас немає боргів ні за спожиту воду, ні за електроенергію, ні за природній газ. Немає боргів і перед ЗАТ «Трускавецькурорт».

Навпаки, тепер нам боргують, у тому числі і державні установи. Населення нам винне за централізоване опалення 1 млн. грн., ще 440 тисяч гривень будемо отримувати як розтермінування за виконані роботи з встановлення автономного опалення. За той час, що я очолюю підприємство, понад три сотні споживачів у Трускавці встановили автономне опалення власне з нашою допомогою.

– Комунальні підприємства переважно асоціюють з чимось застарілим, радянським. Чи можете Ви спростувати цей стереотип?

– Ми йдемо в ногу з часом і про це свідчать хоча б навіть ті автономні котельні, які будуються нами і які пройшли ретельну та прискіпливу експертизу.

Інший приклад – ми провели диспетчеризацію всіх новозбудованих котелень та котельні на вул. Сагайдачного і тепер управління та контроль за роботою котелень здійснюється диспетчером через комп’ютери. Так що в плані модернізації ми як мінімум на крок попереду від наших сусідів.

– А скільки працівників працює в КП «Трускавецьтепло»?

– Згідно структури на підприємстві мало би працювати 130 чоловік, а є 71.

– У Трускавці найнижчий рівень зарплати по Львівській області – трохи більше 1 700 гривень. А яка середня зарплата на Вашому підприємстві?

– В середньому 2 560 гривень.

– Щоб не просто триматися на плаву, а досягнути, скажемо так, процвітання, Вам напевно доводиться залучати працівників до виконання якихось додаткових робіт?

– Силами наших працівників при підтримці міського бюджету розвитку було побудовано котельню для СШ № 3 та д/у «Дзвіночок», а також для СШ № 1. Крім того, ми побудували автономну котельню на два садочки – для «Зірочки» та «Ялинки», зараз завершуємо роботи по налагодженню та пуску автономної котельні для д/у «Сонечко» (вулиця Бориславська). Вже придбано обладнання і для котельні на дитячий садок «Теремок».

Виконуючи ці роботи, ми не просто забезпечуємо стабільну зарплату нашим працівникам, а ще й економимо для міста, для міського бюджету значні кошти. Бо якби ці роботи виконували інші, «чужі» організації, то це обійшлося б Трускавцю значно дорожче.

– А крім будівництва котелень виконуєте ще якісь додаткові роботи?

– Так. Зокрема, ми виконували роботи по реконструкції внутрішньошкільної системи опалення  СШ № 3, зараз це саме робимо в СШ №2-гімназії. Також до кінця підходять роботи із завершення реконструкції підлоги в спортзалі НВК «СЗШ №2-гімназія».

Цього року ми встановили у Трускавці 11 майданчиків для збору сміття, виконуємо й інші роботи. Все це дозволяє нам вчасно і в належному обсязі виплачувати заробітну плату нашим працівникам.

– На баланс КП «Трускавецьтепло» міська влада передала дитячий спортивний майданчик на вулиці Довженка, який, до речі, у 2012 році був капітально відремонтований силами санаторію «Карпати». Ви про нього не забуваєте?

– Звичайно, не забуваємо. Цей дитячий спортивний майданчик ми утримуємо на своєму балансі. Його можна назвати одним з кращих місць відпочинку для дітей та молоді. Тут ми провели чотири футбольні турніри, в яких брали участь не лише діти та молодь, а й особи старшого віку, групи здоров`я. Провели ми тут і волейбольний турнір. П`ять разів для дітей та жителів цього мікрорайону та і Трускавця в цілому давав на майданчику безкоштовні концерти Народний цирк «Каскад» (керівник – Микола Добровольський).

– Пане Руслане, зрозуміло, що Ви найбільше часу та уваги приділяєте КП «Трускавецьтепло», але чи не заважає це Вашій політичній діяльності, зокрема і депутатській?

– Я, звичайно, як депутат міської ради, проводжу прийоми громадян згідно встановленого графіку. Але це не означає, що я зустрічаюся з людьми тільки у якісь визначені дні. Приймаю і поза графіком, навіть у позаробочий час. Буває, що люди приходять до мене на роботу (вулиця Мазепи, 14А), телефонують (тел. 6-84-85). Я розглядаю як усні, так і письмові звернення громадян та громадських організацій, надаю відповідь згідно чинного законодавства України. Звертаються люди і з надією отримати благодійну допомогу – якщо маємо можливість, то допомагаємо. Десь так у 80% всіх випадків ми знаходимо із заявниками повне взаєморозуміння. Хоча, звичайно, буває і таке, що людина, яка звертається, м`яко кажучи, неправа.

Незважаючи на те, що я керівник підприємства, в час Революції Гідності біля третину всього часу я провів на Майдані. Був там у важкі неспокійні дні, зокрема і 10 січня, коли людей на морозі обливали холодною водою з брандспойтів, і 18 лютого.

В той час в приміщенні Трускавецької міської ради на Бориславській, 2, розгорнув свою діяльність Штаб національного опору – в кімнаті, яка була громадською приймальнею народного депутата Романа Ілика. Я як помічник Романа Романовича забезпечив там постійне чергування з 8.00 до 20.00. Відразу хочу зазначити, що жодної участі у розподілі коштів, які збирали для потреб Майдану, я не брав.

Щодо політичної діяльності, то я за все своє життя був членом тільки однієї партії «Батьківщина» і залишаюся в «Батьківщині» і тепер. Були різні часи – і коли Юлія Тимошенко сиділа в тюрмі за часів Кучми, потім був час підйому, далі період переслідувань за Януковича. Я в «Батьківщині» вже тринадцять років, з 2001 і до тепер. Покинути її лави може хіба що зрада партією національних інтересів, або якщо я стану партії непотрібним.

– Але позиції «Батьківщини» вже не такі сильні на всеукраїнському рівні – це показали вибори до Верховної Ради. Довелося чути, що і на місцевому рівні фракцію «Батьківщина» хочуть покидати деякі депутати?

– На жаль, на всеукраїнському рівні ми не змогли переконати людей, що «Батьківщина» вартує більшої довіри. Щодо місцевого рівня, то оцінку діяльності нашої політичної сили дадуть місцеві вибори, які заплановані на 2015-й рік.

Щодо фракції, то в цій каденції у нас не було жодних внутрішньофракційних скандалів чи конфліктів. Так, були дискусії, були питання, по яких ми вагалися, підтримувати їх чи ні, але завжди знаходили якусь спільну позицію і під час голосування переважно завжди депутати нашої фракції голосували одностайно.

– Пане Руслане, Ви як депутат Трускавецької міської ради V та VI демократичного скликання маєте можливість порівняти свою діяльність тоді і тепер. Де Вам комфортніше працювалося?

– Однозначної відповіді дати не можу. Тоді я був досить молодим політиком, вчився розуміти ті чи інші процеси. Можливо, допускав якісь помилки, яких тепер уникнув би. Зараз я набагато краще орієнтуюся в питаннях діяльності міської ради, в економічних питаннях, бюджетному процесі, в комунальній сфері.

В попередньому скликанні я встиг побувати і у владі, і в опозиції. Зараз я отримав можливість не тільки критикувати, як тоді, а щось реально робити, показати себе, реалізувати певні концепції, програми, зокрема і в теплопостачанні міста. Може, це буде дещо нескромно, та я вважаю, що те, що колективом нашого підприємства зроблено для Трускавця, вартує подяки моїх земляків-трускавчан.

Спілкувався Володимир Ключак

Фото 1-2. Котельня для СШ № 1.

Фото 3-5. Котельня для СШ № 3 та д/у «Дзвіночок».

Фото 6-7. Котельня для д/у «Сонечко».

Фото 8. Котельня для д/у «Ялинка» та «Зірочка».

(Переглядів 258 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви