Про все розповість рахунок за газ

18.08.2010 | Filed under: інтерв’ю

 Пристай Мар’яна

Пристай Мар’яна

Інтерв’ю  з головою Трускавецької молодіжної організації «Батьківщина молода» Пристай Мар’яною.

–          Розкажіть, будь-ласка, коротко про себе

У 2006 році я закінчила Національний університет «Львівська політехніка» і отримала кваліфікацію магістра з біотехнології. Впродовж 2006-2009 років навчалась в аспірантурі Національної академії наук України. На даний час я працюю провідним інженером Відділу хімії і біотехнології горючих копалин ВФХГК ІнФОВ НАН України і готую документи для захисту дисертації.

Я являюсь членом партіїї «ВО «Батьківщина» з початку 2005 року. У серпні цього ж року очолила Трускавецьку молодіжну організацію  «Батьківщина молода». З цього часу я беру активну участь у всіх заходах «Батьківщини», а також веду роботу з молоддю, сиротами, організовую для них різні свята, поїздки і т.д.

–          Кожного разу напередодні виборів дитячі майданчики стають предметом вливу на вибір суспільства. Навіть міський голова згадав, що місту потрібні дитячі майданчики. Проте не піднімається питання спортивних майданчиків в житлових районах. Яка Ваша позиція і позиція партії «ВО» Батьківщина» щодо дитячих і спортивних майданчиків?

Дійсно, цікаво, чому це наш мер згадав про дитячі майданчики напередодні виборів. На його білбордах пише: «У нас буде 42 дитячі майданчики», а де ж він був 10 років, чому раніше цього не зробив і тоді би міг з гордістю прозвітувати громаді? Я думаю, що підприємцям треба подякувати за майданчики, але голосувати серцем і не піддаватись на дешеві провокації, адже повірте, що це для них зовсім не є великі гроші.

А ось на рахунок спортивних майданчиків – це слушне запитання. Десь близько року тому я запропонувала членам організації «Батьківщина молода» подати ідеї, що би вони хотіли, щоб було зроблено для них у місті. І більшість сказали, що хотіли б трек, де би вони могли кататися на скейтах і велосипедах. І взагалі молоді бракує місць, де б вони могли нормально «тусуватися». І спортивні майданчики могли б стати альтернативою барам, підвалам, лавочкам у дитячих садочках. Дуже шкода, що жоден з кандидатів про це не додумався.

–          У Трускавці активно роздають пайки, організовують концерти, солодкі столи, тощо для пенсіонерів. Чому, на Вашу думку, не проводиться така ж інтенсивна робота з молоддю? (бо проводиться за їх рахунок, і в рахунок їхнього майбутнього)

Хочу сказати, що однією з найважливіших причин поразки Януковича у 2004 році було те, що їх команда не врахувала, що молодь є найбільшою рушійною силою держави. Тоді вони цинічно знехтували нашим правом вибирати і ми піднялися, а за нами піднялися і більш старші покоління. За ці кілька років активність молоді трохи знизилася і це пов’язано з тим, що далеко не всі наші сподівання здійснилися. Але, повірте, якщо знову почати нехтувати молодими людьми і приперти нас до стінки, то ми знову піднімемося. Можливо, Вам мої слова здадуться дещо пафосними і неумісними на теренах Трускавця, але в нас є багато студентів, які навчаються у Львові, чи інших обласних центрах і звідти привозять студентський дух  – вони ніколи не дадуть собі наплювати в душу. Так що, влада робить дуже велику помилку, коли не зважає на молодь.

–          Як Ви бачите розв’язання проблеми працевлаштування молодих спеціалістів?

Для того, щоб було де працевлаштувати молодь, потрібно створювати нові робочі місця. А у нас з кожним роком не те що збільшується кількість робочих місць, а, навпаки, зменшується. Бізнесменам вигідніше і значно простіше купляти дешевий китайський товар і перепродувати його, ніж збудувати заводи тут і виготовляти товар в Україні. Колись випускників «Львівської політехніки» розхватували, а тепер ти закінчив технічний вуз і не маєш куди податися – всі заводи, які змогли, зруйнували. Взагалі – це системна проблема і простого вирішення її нема. Потрібно ламати психологію людей і, насамперед, бізнесменів, щоб вони хотіли виробляти товар в Україні, а держава має їм в цьому допомагати.

–          В яких молодіжних проектах Ви приймали участь?

Я брала участь і організовувала сама багато молодіжних проектів: лекції за здоровий спосіб життя, різноманітні тематичні дискотеки, мандрівки Карпатами і по святих місцях, робота з дітьми-сиротами, участь у тренінгах, також робота з молоддю на виборах. Збираюся на цьому не зупинятись і продовжувати свою роботу.

–          Які плани на майбутнє?

Я не дуже люблю будувати плани на майбутнє, адже відомо, що «людина мислить, а Бог креслить». А в загальному, я хочу надалі активно займатися громадською діяльністю і при можливості не залишати своєї наукової діяльності. Але як буде угодно Богові, так воно і буде.

–          Житлова проблема молодих сімей. Чи є у Вас бачення вирішення даного питання?

Дане питання є дуже болючим для багатьох молодих сімей, в тому числі і для моєї сім’ї. Вирішення цієї проблеми є неможливе до тих пір, поки буде така значна відмінність між заробітком молодих людей і цінами на квартири. На мою думку є два шляхи вирішення. Перший – радянський – почати давати квартири молодим сім’ям, які потребують житло. Але я дуже слабо вірю, що в нас хтось буде безкоштовно роздавати житло. Другий – підімати рівень заробітку до європейського. В нас ціни на квартири європейські, ціни на газ ударними темпами прямують до європейських, то пора вже нам і платити по-європейськи. Кредити на житло для більшості молодих сімей недоступні, оскільки доходи або дуже низькі, або в конвертах. За моєю участю був розроблений проект 100-квартирного молодіжного гуртожитку, в якому молоді сім’ї будуть мати можливість тимчасово проживати до вирішення своїх житлових проблем

– ваше ставлення до ситуації у країні

Влада у країні пердставлена в більшості  членами партії регіонів. За короткий час вони жорстко душать  свободи та права громадянина, а сааме: обирати та бути обраними, право на справедливий суд, на свободу слова, право на рівний доступ до навчання.  Малі та середні підприємці знову відчули на собі “ніжну опіку” податкової в вигляді безлічі перевірок. Передвиборчі обіцянки ніхто виконувати і не збирався, якщо це неправда –  подивіться в квитанцію для оплати за газ.

Тепер цій партії для повноти влади потрібно отримати перемогу на місцевих виборах.  І якщо таку перемогу на сході країни їм отримати не є проблемою, то на заході вони будуть «пропихати» своїх людей через маловідомі партії, переманювати на свою сторону «впливових та авторитетних» людей. На мою думку,  підтримка представників партії регіонів, чи їх прихильників на виборах – це є свого роду колабораціонізм. Необхідно голосувати за ті політичні сили чи особи, що публічно відмежовуються від чинної влади. Ну і звичайно, найбільш  потужна політична сила, яка може реально дієво відстоювати націонал-демократичні ідеї – це «ВО “Батьківщина”.

(Переглядів 48 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви