Про все розповість рахунок за газ

18.08.2010 | Filed under: інтерв’ю

 Пристай Мар’яна

Пристай Мар’яна

Інтерв’ю  з головою Трускавецької молодіжної організації «Батьківщина молода» Пристай Мар’яною.

–          Розкажіть, будь-ласка, коротко про себе

У 2006 році я закінчила Національний університет «Львівська політехніка» і отримала кваліфікацію магістра з біотехнології. Впродовж 2006-2009 років навчалась в аспірантурі Національної академії наук України. На даний час я працюю провідним інженером Відділу хімії і біотехнології горючих копалин ВФХГК ІнФОВ НАН України і готую документи для захисту дисертації.

Я являюсь членом партіїї «ВО «Батьківщина» з початку 2005 року. У серпні цього ж року очолила Трускавецьку молодіжну організацію  «Батьківщина молода». З цього часу я беру активну участь у всіх заходах «Батьківщини», а також веду роботу з молоддю, сиротами, організовую для них різні свята, поїздки і т.д.

–          Кожного разу напередодні виборів дитячі майданчики стають предметом вливу на вибір суспільства. Навіть міський голова згадав, що місту потрібні дитячі майданчики. Проте не піднімається питання спортивних майданчиків в житлових районах. Яка Ваша позиція і позиція партії «ВО» Батьківщина» щодо дитячих і спортивних майданчиків?

Дійсно, цікаво, чому це наш мер згадав про дитячі майданчики напередодні виборів. На його білбордах пише: «У нас буде 42 дитячі майданчики», а де ж він був 10 років, чому раніше цього не зробив і тоді би міг з гордістю прозвітувати громаді? Я думаю, що підприємцям треба подякувати за майданчики, але голосувати серцем і не піддаватись на дешеві провокації, адже повірте, що це для них зовсім не є великі гроші.

А ось на рахунок спортивних майданчиків – це слушне запитання. Десь близько року тому я запропонувала членам організації «Батьківщина молода» подати ідеї, що би вони хотіли, щоб було зроблено для них у місті. І більшість сказали, що хотіли б трек, де би вони могли кататися на скейтах і велосипедах. І взагалі молоді бракує місць, де б вони могли нормально «тусуватися». І спортивні майданчики могли б стати альтернативою барам, підвалам, лавочкам у дитячих садочках. Дуже шкода, що жоден з кандидатів про це не додумався.

–          У Трускавці активно роздають пайки, організовують концерти, солодкі столи, тощо для пенсіонерів. Чому, на Вашу думку, не проводиться така ж інтенсивна робота з молоддю? (бо проводиться за їх рахунок, і в рахунок їхнього майбутнього)

Хочу сказати, що однією з найважливіших причин поразки Януковича у 2004 році було те, що їх команда не врахувала, що молодь є найбільшою рушійною силою держави. Тоді вони цинічно знехтували нашим правом вибирати і ми піднялися, а за нами піднялися і більш старші покоління. За ці кілька років активність молоді трохи знизилася і це пов’язано з тим, що далеко не всі наші сподівання здійснилися. Але, повірте, якщо знову почати нехтувати молодими людьми і приперти нас до стінки, то ми знову піднімемося. Можливо, Вам мої слова здадуться дещо пафосними і неумісними на теренах Трускавця, але в нас є багато студентів, які навчаються у Львові, чи інших обласних центрах і звідти привозять студентський дух  – вони ніколи не дадуть собі наплювати в душу. Так що, влада робить дуже велику помилку, коли не зважає на молодь.

–          Як Ви бачите розв’язання проблеми працевлаштування молодих спеціалістів?

Для того, щоб було де працевлаштувати молодь, потрібно створювати нові робочі місця. А у нас з кожним роком не те що збільшується кількість робочих місць, а, навпаки, зменшується. Бізнесменам вигідніше і значно простіше купляти дешевий китайський товар і перепродувати його, ніж збудувати заводи тут і виготовляти товар в Україні. Колись випускників «Львівської політехніки» розхватували, а тепер ти закінчив технічний вуз і не маєш куди податися – всі заводи, які змогли, зруйнували. Взагалі – це системна проблема і простого вирішення її нема. Потрібно ламати психологію людей і, насамперед, бізнесменів, щоб вони хотіли виробляти товар в Україні, а держава має їм в цьому допомагати.

–          В яких молодіжних проектах Ви приймали участь?

Я брала участь і організовувала сама багато молодіжних проектів: лекції за здоровий спосіб життя, різноманітні тематичні дискотеки, мандрівки Карпатами і по святих місцях, робота з дітьми-сиротами, участь у тренінгах, також робота з молоддю на виборах. Збираюся на цьому не зупинятись і продовжувати свою роботу.

–          Які плани на майбутнє?

Я не дуже люблю будувати плани на майбутнє, адже відомо, що «людина мислить, а Бог креслить». А в загальному, я хочу надалі активно займатися громадською діяльністю і при можливості не залишати своєї наукової діяльності. Але як буде угодно Богові, так воно і буде.

–          Житлова проблема молодих сімей. Чи є у Вас бачення вирішення даного питання?

Дане питання є дуже болючим для багатьох молодих сімей, в тому числі і для моєї сім’ї. Вирішення цієї проблеми є неможливе до тих пір, поки буде така значна відмінність між заробітком молодих людей і цінами на квартири. На мою думку є два шляхи вирішення. Перший – радянський – почати давати квартири молодим сім’ям, які потребують житло. Але я дуже слабо вірю, що в нас хтось буде безкоштовно роздавати житло. Другий – підімати рівень заробітку до європейського. В нас ціни на квартири європейські, ціни на газ ударними темпами прямують до європейських, то пора вже нам і платити по-європейськи. Кредити на житло для більшості молодих сімей недоступні, оскільки доходи або дуже низькі, або в конвертах. За моєю участю був розроблений проект 100-квартирного молодіжного гуртожитку, в якому молоді сім’ї будуть мати можливість тимчасово проживати до вирішення своїх житлових проблем

– ваше ставлення до ситуації у країні

Влада у країні пердставлена в більшості  членами партії регіонів. За короткий час вони жорстко душать  свободи та права громадянина, а сааме: обирати та бути обраними, право на справедливий суд, на свободу слова, право на рівний доступ до навчання.  Малі та середні підприємці знову відчули на собі “ніжну опіку” податкової в вигляді безлічі перевірок. Передвиборчі обіцянки ніхто виконувати і не збирався, якщо це неправда –  подивіться в квитанцію для оплати за газ.

Тепер цій партії для повноти влади потрібно отримати перемогу на місцевих виборах.  І якщо таку перемогу на сході країни їм отримати не є проблемою, то на заході вони будуть «пропихати» своїх людей через маловідомі партії, переманювати на свою сторону «впливових та авторитетних» людей. На мою думку,  підтримка представників партії регіонів, чи їх прихильників на виборах – це є свого роду колабораціонізм. Необхідно голосувати за ті політичні сили чи особи, що публічно відмежовуються від чинної влади. Ну і звичайно, найбільш  потужна політична сила, яка може реально дієво відстоювати націонал-демократичні ідеї – це «ВО “Батьківщина”.

(Переглядів 48 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви