Державницьким має бути підхід до питання енергоефективності та енергонезалежності України і в Уряду, і в приватних власників підприємств, пов’язаних з енергоринком. Таку думку висловили працівники Бориславської експедиції Прикарпатського УБР під час зустрічі з народним депутатом України Романом Іликом.
«Сьогодні Бориславська експедиція як структура фактично знищена. І це дуже прикро, адже там працювали висококласні фахівці розвідувальної справи, – зазначає народний депутат України Роман Ілик. – Переконаний: зважаючи на те, що Україна потребує конкретних та швидких рішень щодо енергетичної незалежності, дії «Укрнафти» щодо постійного і планомірного скорочення професіоналів розвідувальної справи можна назвати як мінімум непатріотичними.»
Парламентар підкреслив: Уряд, НАК «Нафтогаз України» в стислі терміни мають переглянути та розробити механізми (зокрема, законодавчі ініціативи) для виконання встановлених показників освоєння вуглеводних запасів, ефективного використання діючих родовищ нафти і газу та розробки нових.
Під час зустрічі представники колективу Бориславської експедиції озвучили ряд пропозицій, які могли б врятувати ситуацію, що склалася на їх колись надпотужному підприємстві, зберегти робочі місця та наявний фаховий потенціал, забезпечити додаткові надходження до місцевої скарбниці та посилити енергоефективність держави. Це, зокрема, спрощення процедури відведення землі для проведення геологорозвідувальних та бурових робіт та закупівля новітнього обладнання, в тому числі, мобільних бурових станків (як за держкошт, так і передусім за кошт приватних співвласників). Фахівці переконані: роботи із розробки родовищ нафти і газу є багато, потрібна лише воля керівництва і капіталовкладення у модернізацію.
За наслідком зустрічі вироблено чіткі кроки подальшої дії народного депутата України та трудового колективу Бориславської експедиції щодо збереження потенціалу бориславських буровиків та нарощення розміру видобутку вуглеводнів.
«Сьогодні ми апелюємо уже не до попередньої злочинної влади, якій були нецікаві жодні проекти щодо модернізації галузі і нарощення енергопотуги країни, а до нового керівництва країни та власників ПАТ «Укрнафта». Контрольний пакет акцій підприємства належить державі, решта – приватна власність. З них 43% – це власність бізнес-групи «Приват» Ігоря Коломойського. Ми переконані: державницький підхід до справи збереження України має проявлятися не лише в пропозиції коштів за «голову сепаратистів», а й у бізнесовій діяльності. Зокрема, капіталовкладенні у модернізацію підприємств, які забезпечують енергетичну безпеку країни», – наголосив Роман Ілик.
Зазначимо, починаючи з 2003 року – з часу, коли ВАТ «Укрнафта», якому підпорядковувалося бориславське Управління бурових робіт, видало наказ про об’єднання чотирьох УБР в Західній Україні – Івано-Франківського, Долинського, Надвірнянського та Бориславського, намітилась тенденція до планомірного нищення бориславської розвідки. Принцип формування управлінського органу УБР та інженерно-технічних працівників (ІТР), озвучений у той час, мав полягати у паритетній основі – кожна експедиція повинна була запропонувати своїх кращих головних спеціалістів в апарат (адміністрацію) Прикарпатського УБР. Насправді, як стверджують працівники, цього не відбулося. Замість паритетних принципів бориславські буровики отримали скорочення/переведення на іншу роботу, фактичне нищення матеріально-технічної бази бориславської експедиції та ін. Водночас, ще станом на 2000 рік Бориславське УБР займало чільні місця в рейтингу ПАТ “Укрнафта” в розрізі ведення бурових робіт, будівництва нових та ремонтних робіт на існуючих свердловинах.
Прес-служба народного депутата України Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень