Роман Ілик: «Галузь охорони здоров’я потребує невідкладної швидкої допомоги»

05.03.2015 | Filed under: Публікації

 Народний депутат України 7-го скликання (працював першим заступником голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я), голова Львівської обласної партійної організації «Батьківщина» Роман Ілик наголошує на необхідності негайних реформ у сфері охорони здоров’я.

 – Впродовж 23 років в Україні відбувались реформи табличок на установах чи кабінетах, а система та принципи роботи, на жаль, не змінювались. Сьогодні невідкладної швидкої допомоги потребує сама галузь охорони здоров’я.

 За даними міжнародних експертів, якщо фінансування медицини менше 5% ВВП – населення вимирає. Це демонструє і статистика захворюваності та тривалості життя українців. Комплекс заходів, які реанімують галузь, потрібно реалізувати якомога швидше.

 Насамперед, слід поступово запроваджувати державну страхову медицину. Нам нарешті потрібно перестати обманювати самих себе, що досі існує безкоштовна медицина, і запровадити в Україні кращий світовий досвід державного медичного страхування. Водночас необхідно зберегти гарантований обсяг медичних послуг.

 Другий крок – покласти край корупційним схемам при закупівлі ліків та запровадити механізм прозорих тендерів. Це дозволить здешевити ліки, які зараз надзвичайно дорогі і не по кишені багатьом українцям.

 Важливо, щоб механізми тендерів діяли не через МОЗ, а в спеціально створеній інституції.

 Також необхідно досягти прозорості у реєстрації та ліцензуванні ліків. Кінцева мета цього кроку – це якісно новий рівень фармацевтичного ринку.

 Докорінних змін потребує сама структура фінансування МОЗ: витрачати бюджетні кошти необхідно на конкретні медичні послуги та ліки для конкретного пацієнта, а не лікарняні ліжка.

 Відомо, що сьогодні кількість лікарняних ліжок в Україні є однією з найбільших в Європі і майже вдвічі перевищує середній європейський показник. До слова, у Німеччині, де населення удвічі більше, лікувальних установ стільки ж, як в Україні.

 Ще одне важливе завдання – це спрямування зусиль на профілактику захворювань. Здоровий спосіб життя має стати модним трендом, який пропагуватимуть усі: президент, уряд, парламент, усі впливові й публічні особистості.

 Результатом реалізації цих заходів має стати якісно новий рівень медицини та збільшення тривалості життя громадян України. І тоді матимемо результат, який передбачають економісти: 1 рік продовженого життя для населення в країні дасть +4% ВВП.

Прес-служба Львівської обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”

(Переглядів 62 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Оренда двокімнатної квартири у Трускавці
  19.08.2019 | 10:31

  На довготривалий період здається двокімнатна квартира по вул. Сагайдачного (м. Трускавець), І поверх. Меблі, холодильник, пралка, плитка, газовий котел, місце для паркування, комора. Тел. +38-067-172-81-98 (Тетяна). (Переглядів 1 , 5 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)“Ювента” оголошує набір в школу спортивних та бальних танців (0)Танцювальні майстер-класи у Трускавці (0)Борислав запрошує на […]

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». (Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Оголошення (0)На Сколівщині відбудеться фестиваль української середньовічної культури «Ту […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви