Самозахист від закону

17.05.2010 | Filed under: Некатегоризовано

“Vita sine libertate, nihil” – “Життя без свободи ніщо”

Моя хата з краю, у сенсі, що “я нічого не знаю, коли мене ніхто не чіпає” – хибна думка.

ДАІ, податкова інспекція та міліція, пожежники, санепідемстанція, митна служба та інші владні структури перевищують свої посадові повноваження, вимагають хабарів та “виконують плани”. Усе це відбувається завдяки свавільним діям проти беззахисних громадян.

Проте так не триватиме вічно.

Наша країна у своєму розвитку проходить нові еволюційні етапи.Громадяни навчилися не боятися. Вони об’єднуються в товариства, спілки та громадські організації з метою протидії незаконним діям представників різних рівнів влади.

Зразком такого громадського самозахисту є дії громадської організації “Край”. Вона об’єднує малих та середніх підприємців у місті Славута Хмельницької області.

За декілька років самозахисту активні підприємці домоглися відставки міського голови, Олександра Смішляєва, який чинив тиск на підприємців. Також у переліку досягнень “Краю” – порушення кримінальної справи проти депутата Нетішинської ради.

Підприємцями створено декілька мобільних груп. В їхній склад входять підприємець, місцевий депутат, журналіст та юрист. Група одразу виїжджає, коли хтось із членів організації інформує про свавілля з боку представників влади.

Олександр Супрунюк, голова координаційної ради “Краю” розповів, що в першу чергу керівництво громадської організації хотіло здобути та захистити право кожного вести легальний бізнес, щоб не давати хабарів, а платити чесні податки.

Тож пріоритетним напрямком роботи став розвиток та консолідація підприємницького руху, захист законних економічних інтересів членів організації.

“Край” допомагає відстоювати інтереси малого та середнього бізнесу в різних громадських та державних установах, судах, органах влади тощо.

Адже сприяння у своєчасному та об’єктивному розгляду позовів та скарг підприємців, при нинішньому безладі та свавіллі в судейських установах, – дуже важлива справа. Особливо, коли людина, яка всього лише хоче чесно працювати, не дуже знається на сучасному “крючкотворстві”.

Привілеями для громадян, що вступили до організації, є відчуття свободи й захищеності, економія на хабарах, можливість впливу на владу. Приблизно дев’яносто відсотків членів “Краю” захищені від свавілля чиновників.

Звичайно, до “Краю” приймають не всіх. Головними умовами є законність бізнесу, та порядність людини, яка хоче приєднатися.

Із приходом нової влади, нажаль, випадків свавілля серед представників закону збільшилося.

“Я вище закону!” – нещодавно кричав інспектор дорожньої патрульної служби членові громадської організації “Край”.

Близько десятої години в місті Славута, на вулиці Приміській, 89, група інспекторів ДПС міста Хмельницького під керівництвом капітана міліції Максима Хоми, безпідставно зупинила автомобіль Андрія Савицького.

Розлючений проханням водія пред’явити службове посвідчення, капітан міліції вдерся в салон власника автомобіля та наніс останньому два удари в обличчя. Потім відібрав у нього мобільний телефон і почав просто відверто знущатися над наляканим водієм, хизуючись власним зверхнім становищем та безкарністю.

Дії представників правоохоронних органів спричинили значне погіршення стану здоров’я потерпілого, якому згодом була надана швидка медична допомога. При цьому, безпосередньо на місці події, працівники ДПС міста Хмельницького відмовили потерпілому в наданні невідкладної медичної допомоги.

Слід зазначити, що постраждалий жодних із правил дорожнього руху не порушив.

Інцидент із ДПС став початковою точкою відліку для створення всеукраїнської мережі колективного самозахисту.

Ідею було підтримано представниками громадських організацій Черкас, Миколаєва, Вінниці, та низки інших членів об’єднань громадських організацій малого та середнього бізнесу.

Колективний самозахист реально діє. Він стоїть на сторожі інтересів людей, які його потребують.

За п’ять років діяльності організації “Край” було проведено понад п’ятсот різних акцій та проектів. Близько ста п’ятдесяти тисяч гривень виділено на благодійні, просвітницькі та культурно-спортивні заходи.

Сидіти й дивитися на свавілля, що відбувається в країні – є жахливим злочином перед своїми дітьми. Тому що історію потрібно писати зараз.

А не “потім”, як то в нас люблять.

Українці, нарешті, починають розуміти: беззаконня породжує беззаконня, а зло рано чи пізно буде покарано. Чужі сльози та скалічені життя не пройдуть даром нікому.

І цей факт не може не тішити.

Ми маємо приклади успішних протидій свавіллю представників закону. Маємо й розуміти, щоборотися із цим можна й потрібно в рамках закону.

Як казав відомий філософ і письменник Ричард Бах: “Щоб перемогти темряву, потрібно запалити світло. Темряву запалити неможливо”.

Олег Челомбітько, спеціально для УП

(Переглядів 15 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви