Що робитиме Стебник з мільярдом гривень?

21.10.2013 | Filed under: Публікації

Як ми вже повідомляли, 2 жовтня відбувся конкурс з продажу Стебницького підприємства “Полімінерал”.

Майже 95 відсотків статутного капіталу “Полімінералу” за 56 мільйонів гривень викупила “Компанія Райз”, яка входить до складу агрохолдингу “Ukrlandfarming” відомого українського олігарха Олега Бахматюка. Спеціалісти вважають, що підприємство насправді коштує в декілька разів дорожче. В аукціоні брало також участь і Товариство з обмеженою відповідальністю “Агротрейд НД”, але експерти вважають його роль умовною, аби аукціон узагалі відбувся, бо вже задовго до оборудки говорили про перемогу Бахматюка.  

Олігарх тепер обіцяє озолотити Стебник. Так, “Компанія Райз” зобов’язалася погасити всі борги “Полімінералу” в майже 20 мільйонів гривень. Олег Бахматюк має вкласти в підприємство упродовж трьох років один мільярд гривень (!). Здавалося би, Стебник аж тепер заживе повноцінним життям, але не будемо поспішати.

Інвестор зобов’язався відновити основне виробництво. Зокрема, мова йде про видобування калійної руди і виробництво міндобрив. Щодо калійної руди, то Україна має конкурентів у Росії та Білорусі, між якими нещодавно розгорівся міжнародний скандал. Не забуваймо, що калійну руду видобувають в Італії та інших країнах, так що шлях до європейського і світового ринку буде непростий. Отже, зобов’язання зобов’язаннями, але, як кажуть, дай Боже нашому теляті та й вовка з’їсти. Щодо виробництва мінеральних добрив, то під стебницькою маркою їх продають у світі, хоча видобуток не здійснюється десятиліттями. Це щось схоже на бориславський озокерит: його не видобувають у місті нафтовиків, але медицина користується продуктом. В цих випадках мова йде, мабуть, про широкомасштабні фальсифікації.

Фірма олігарха також обіцяє розвиток “Полімінералу”, погашення протермінованої кредиторської заборгованості і заборгованості із заробітної плати. Мова йде і про етапне підвищення заробітної плати. Нові власники “Полімінералу” мають на меті реалізувати інвестиційний проект з відновлення роботи рудника і створення збагачувального комплексу із застосуванням сучасних технологій. Для гурманів – будівництво спелеолікарні у підземних виробках підприємства, хоча експерти вважають, що стебницькі умови є зовсім іншими, ніж у Закарпатті, де діяла подібна лікарня. Зокрема, мова йде про інший склад солі.

Плани, звичайно, маршальські. Ось тільки на тлі “стабільності по-Януковичу” якось мало віриться в те, що Стебник завдяки “Полімінералу” перетвориться на сучасне європейське місто. Ті ж експерти не виключають, що можливий варіант, коли Олег Бахматюк перепродасть підприємство іншому олігархові, але вже за значно вищою ціною. Чи не Росія стане незабаром власником “Полімінералу”? А що вона зробила з бориславськими і дрогобицькими підприємствами, ми знаємо…

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

(Переглядів 131 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви