Щодо виконання умов Закону про звільнення від кримінальної відповідальності

11.02.2014 | Filed under: Публікації

Верховною Радою України 29.01.2014 прийнято Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», завданням якого є звільнення від переслідування та покарання осіб, у зв’язку із масовими акціями протесту.

Закон звільняє від кримінальної відповідальності осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 27 грудня 2013 року по день набрання ним чинності включно злочинів, передбачених статтями 109, 110-1, 161, 194, 259, 279, 293, 294, 295, 296, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 350, 351, 352, 376, 377, 382, 386 Кримінального кодексу України, за умови, що ці злочини пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, та зобов’язує органи досудового розслідування закрити відповідні кримінальні провадження.

Також, даний Закон звільняє від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які засуджені за вчинення перелічених вище злочинів.

Окрім того, положеннями Закону передбачено закриття усіх кримінальних проваджень, які були розпочаті у зв’язку із згаданими злочинами, в яких особам не повідомлялось про підозру, а також звільнення від відбування адміністративного арешту осіб, щодо яких застосовано таке адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, пов’язаних із переліченими подіями.

Статтею 5 Закону обов’язок щодо виконання його приписів в частині звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання осіб, а також щодо звільнення з-під адмінарештів, покладено на суди; в частині ж закриття кримінальних проваджень, – на органи прокуратури.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності таких дій:

1) звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів;

2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;

3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Саме тому, прокуратурою Львівської області створено робочу групу із моніторингу виконання умов Закону про звільнення від кримінальної відповідальності, яку очолив прокурор області та до складу якої увійшли його заступники, начальники структурних підрозділів та старші прокурори прокуратури області.

Принагідно інформую, що упродовж листопада 2013 року – лютого 2014 року кримінальні провадження за фактами кримінальних правопорушень, пов’язаних із масовими акціями протесту, у місті Трускавці не розпочинались, протоколи у справах про адміністративні правопорушення згаданої категорії не складались.

Лонгін Мігоцький, прокурор міста Трускавця

(Переглядів 193 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви