Дитяча бібліотека Трускавця – місце, де завжди світло та затишно, просторо та чисто, де панує Царство Книги та Дитинства. А ще дитяча бібліотека – місце, де діти із різних шкіл Трускавця мають нагоду познайомитися, оцінити знання та вміння один одного, повчитися у своїх однолітків.
Свят, приурочених до 200-ліття від Дня народження Тараса Шевченка, пройшло в нашому місті-курорті багато. Це і урочиста академія, і народне віче, і шкільні заходи, і вшанування Великого Кобзаря в санаторіях, територіальному центрі, закладах освіти та культури. Об`єднавча сила Шевченкового слова актуальна як ніколи. При «Борітеся – поборете!» згадується Майдан та Крим, при «Обніміться, брати мої!» приходить гірке усвідомлення, що безглузді чвари і далі роздирають по живому нашу славну українську землю.
Але маленькі діти знають іншого Шевченка. «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Тече вода з-під явора»… Ці та інші твори Великого Кобзаря – основа основ патріотичного виховання дітей. Живе Шевченкове слово западає у душу дітям, вони залюбки вчать його поезію, беруть участь в інсценізаціях вічно безсмертних Шевченкових драматичних творів.
На заході, який проходив у дитячій бібліотеці, учні 3-А класу СЗШ № 3 (класний керівник Дуб Марія Михайлівна) та 2-Б класу НВК «СЗШ №2-гімназія» (класний керівник Кравець Світлана Борисівна) відкривали творчість Великого Кобзаря для себе та для своїх ровесників. Урочистості свята сприяв святковий український одяг дітей із шкіл №2 та №3. Вчитель-методист Марія Дуб підготувала цікаву виховну годину, допомагали їй у проведенні заходу працівники дитячої бібліотеки Віра Лучковська та Олександра Цісінська. Мати у штаті композитора та таку творчо обдаровану людину як пані Леся Цісінська – це справжній скарб і бібліотека пишається пані Лесею.
Завідувач дитячої бібліотеки Зеновія Мазур завжди рада гостям з трускавецьких шкіл, тож і цього разу обстановка свята була милою та урочистою. Учні-другокласники не тільки дивилися та слухали виступи третьокласників, а й підспівували, знаючи слова шевченківських віршів. А згодом і самі показали, на що здатні, декламуючи то з впевненістю, то з хвилюванням, вічне Шевченкове слово. Класний керівник 2-Б класу Світлана Кравець запевнила, що наступного року учні поміняються ролями і в якості глядачів та слухачів виступлять ті, хто тепер так старався, показуючи свої вміння, а теперішні другокласники підготують гарну святкову програму.
Подякувала дітям за гарний захід та звернулася до них із напутнім словом колишня завідувач відділу культури Трускавецької міської ради Людмила Лоїк. Людмила Іванівна пригадала історію дитячої бібліотеки, нагадала, що вночі тут книги оживають та спілкуються між собою, запросила малечу частіше відвідувати цей заклад культури. Затамувавши подих, слухали діточки мудрі слова наставниці від Бога, роздивлялися світлий зал, наповнений чистою та доброзичливою аурою.
Завершенням свята стало спільне виконання Шевченкового «Реве та стогне Дніпр широкий». А вже після заходу класоводи зійшлися на тому, що такі спільні виховні години дуже позитивно впливають на наших дітей, формують у них патріотизм, любов до рідного краю та до ближнього, мають неабияку мистецьку та виховну цінність. Тож добре, що дитяча бібліотека окрім свого прямого призначення відіграє ще роль майданчика, на якому можуть зустрітись та поспілкуватись учні, вчителі, батьки, де йде процес конструктивний та об’єднавчий, де живе Шевченкове слово формує свідомість нашого майбутнього покоління.
ТОП коментованих за тиждень