На 15 годину 1 вересня почали сходитися діти та їхні батьки і до дитячої школи мистецтв, що у Трускавці на вулиці Річки. Цього року тут особливо багато було першачків, які сформували нульові класи. Виглядало, що дощ, який починав моросіти, перейде в зливу, проте небо змилосердилося і випогодилося, тож заходи провели на вулиці, біля прекрасних туй, які рядами наче ведуть до цього храму, де можна причаститися оплаткою мистецтва, доторкнутися до прекрасного. На відміну від загальноосвітніх шкіл, офіційну частину тут перенесли на кінець, спочатку слово надали дітям-вихованцям, які грали, співали, показували свої вміння.
Міський голова через вболівання за газове питання та відносно забезпечення вчасного початку опалювального сезону у Трускавці не зміг особисто прибути на свято Першого Дзвоника в школу мистецтв. Замість нього від імені влади прибули завідувач відділом культури Світлана Ковальчин та заступник міського голови Ярослав Чистогорський. Не тільки вони вітали присутніх, а й привітали їх – директор митецької школи Трускавця Ігор Нич поздоровив колишніх освітян, які тепер трудяться на адміністративному полі, з Днем Знань, яке є одним з найголовніших в житті кожного вчителя. Ігор Ярославович не забув подякувати і тим, хто допомагає школі, наголосив на тому, що на «Чорноморських іграх» колектив «Золоті діти» зайняв перше місце, спасибі керівникам подружжю Мойсеєнків за роботу, а санаторію «Карпати» (керівник – Володимир Маринкевич) за меценатство. Нагадаємо, що поїздку до Складовська профінансував благодійний фонд «Відродження Трускавця», почесним президентом якого є Лев Грицак.
no images were found
Присутніх ознайомили з тим, хто з новачків до якого класу та викладача записаний, детальніше з дітьми та їхніми батьками говорили і Ніна та Олександр Мойсеєнки, які займатимуться більше, ніж із понад сотнею дітей. До цих вмілих педагогів з бажанням навчитися танцювати приходять не лише трускавецькі діти, а й доїжджають хлопці та дівчата зі Стебника, Дрогобича, Доброгостова. Умови навчання нелегкі, адже дисципліна та порядок – на першому місці. Без запізнень та пропусків ходити, форму (відповідний одяг, трико, чешки тощо) мати, нецензурних слів не вживати, вчасно проводити оплату, відвідувати батьківські збори – ці та багато інших моментів по черзі доводять до відома присутніх керівники «Золотих дітей», як і графіки занять. Нульова група займатиметься в понеділки та середи з 14.30, старшокласники – з 15.50 до 18.15. «Ваші діти будуть втомлені, вимучені, але ви їх не шкодуйте», строго наказує Олександр Федорович і на гадку напрошується «Важко в навчанні – легко в бою».
Для дітей розпочинаються будні, школа, заняття з англійської, плавання, музика, танці, гуртки, а ще ж треба встигнути ловити мить дитинства, таку солодку і смачну. Початок вересня і кінець травня традиційно сповіщають про початок нового періоду в житті дитини чи його завершення, періоду, тісно пов’язаного зі школою. І неважливо, чи це звичайна школа чи гімназія або ж ліцей, чи підпорядковується відділу освіти, чи відділу культури як наша трускавецька школа мистецтв. Головне, щоб школа стала місцем, куди дитина йтиме з радістю та бажанням винести якомога більше. Цього бажала заввідділом культури С. Ковальчин у своєму виступі на ґанку школи мистецтв, винести не роялі чи скрипки, а чим побільше вмінь, знань, хороших навичок, навчитися від гарних вчителів не лише предмету, а й терпеливості, любові, поваги до інших, віри та надії в успіх. «Нехай благословить нас Господь», побажала Світлана Богданівна і слова її луною відгукнулися в серцях багатьох присутніх. Тож нехай благословить Бог наших дітей і нас, їхніх батьків.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень