СЛОВО НІЧОГО НЕ ВАРТЕ БЕЗ ДІЛА

20.10.2010 | Filed under: Відгуки

Коли закінчується старий рік і ми готуємося до зустрічі Нового, завжди оглядаємося назад і аналізуємо, що ж було зроблено, що було гарного, приємного, корисного, а що варто залишити в минулому році назавжди. І одночасно з надією дивимося в майбутнє, щось плануємо, від нового року очікуємо добра, щастя, здоров’я, успіхів.

Подібно і з виборами. Коли раз на 4 чи 5 років відбуваються вибори в місцеві ради, оцінюємо діяльність депутатів та дивимося, чи достойними вони є, щоб їх обирати знову. Інколи є так, що в комусь ми розчаровуємося настільки, що за жодних умов не хочемо бачити цю людину виразником наших інтересів. Є, щоправда, і приємні винятки – коли депутат робить більше, ніж від нього очікують. Серед таких депутатів, хто повністю виправдав довіру та очікування виборців – Наталія Пономаренко, обрана від Блоку Юлії Тимошенко. Працюючи на посаді секретаря Трускавецької міської ради, Наталія Анатоліївна не відірвалася від простих людей, їхніх проблем, а завжди залишалася разом із ними, поруч, завжди підставляла своє тендітне, але таке надійне плече тоді, коли чоловіки уникали тягара відповідальності, ховалися за чиїсь спини, перекладали вирішення питань на інших.

За сприянням Наталії Пономаренко побачили широкий світ десятки, якщо не сотні талановитих юних трускавчан, відчули впевненість у своїх силах, отримавши наснагу з її ласкавих та теплих рук. Для багатьох із них Наталія Анатоліївна стала наче другою матір’ю, яка не просто говорить, а реально діє в їхніх інтересах. Тут доречно буде згадати проект «Золоті діти», танцювальний ансамбль дитячої школи мистецтв під керуванням Ніни та Олександра Мойсеєнків. Саме з легкої руки секретаря Трускавецької міської ради та її підтримки колектив взяв участь в кількох всеукраїнських фестивалях – і переміг! Тепер цей колектив – предмет нашої гордості та пошани.

Древнє місто Слов’янськ на донецькій землі, відоме своєю святинею Святогірською Лаврою – тепер місто-побратим Трускавця. Саме сюди з ініціативи Наталії Пономаренко трускавецькі діти занесли частину нашого українського духу, розповіли та показали наші древні українські традиції, обряди, змусили задуматися над тим, що всі ми – українці, живемо в одній державі і маємо любити свій край, свій народ, любити один одного. Ця поїздка відбулася в січні 2009 року, діти з Слов’янська також погостювали в нас, відвідали Трускавець і їхали звідси зі сльозами радості та словами щирої вдячності пані Наталії за організацію цих зустрічей та поїздок.

І вже вся талановита Україна в Трускавці в  направду феєричному  дійстві в  січні 2010 року – фестиваль «Яскрава країна у Трускавці», який обіцяє бути традиційним. А скільки б міг розказати юний співак-трускавчанин Роман Салань, якого із захопленням слухали Київ та Стокгольм – і теж про Наталію Анатоліївну, яка допомагала батькові-продюсерові торувати шлях на велику сцену для Ромчика.

Культура – далеко не єдина справа, чим займалася Наталія Анатоліївна за 4 роки перебування на посаді секретаря міської ради. Працюючи в комісії по наданні допомог, набачилася вона людської біди та горя, знає не з чужих слів, що це таке, коли горе не можна описати чи висловити словами. Тому і намагалася допомогти кожному згідно потреб, хоча, як це в нас вже буває, не завжди на все знаходяться кошти. Проте інколи для людини навіть добре слово є дуже важливе, а доброти, любові, поваги, чуйності та розуміння для ближніх в Наталії Пономаренко ніколи не забракло.

І не забракне, бо така вже вона народилася – усміхнена, коли інші сміються і зажурена, коли когось спіткало горе, яка вміє і порадіти з іншими, і поспівчувати, допомогти, підтримати. Коли дивишся на неї, таку красиву та тендітну, то інколи задаєшся питаннями – чи варто їй займатися такою нелегкою справою, політикою і чому інші політики, зокрема і в нашому місті, так не подібні на неї? І сам собі відповідаєш, що варто, адже серед темряви завжди повинен бути промінчик світла, серед мороку повинен бути ліхтарик, який не дозволить зійти на манівці, який поведе правильною дорогою. Може це буде пафосно сказано, але Наталія Пономаренко – це наша совість і те, що в Трускавці ще більш-менш цивілізована передвиборча боротьба порівняно з іншими регіонами – це і її заслуга. А те, що так мало в Україні таких щирих та людяних політиків – так це вже наша вина, дивімося ж, кого обираємо.

Цього разу Наталія Пономаренко теж іде на вибори депутатів Трускавецької міської ради, вона є і в першій п’ятірці списку партії «Батьківщина», адже є заступником голови ТМО «ВО «Батьківщина» Руслана Крамара, а також балотується по виборчому округу № 21. Про те, що було зроблено на цьому окрузі саме завдяки її стараннями, мешканці цих кількох будинків по вулиці Стуса добре знають. Пам’ятають теж вони і її ініціативу «Трускавець – чисте місто», коли разом з чоловіком Русланом та донечкою Світланою вона далеко ще до виборів, в 2007, 2008, 2009, брала в руки щітку і білила бордюри біля свого будинку, як вона добилася асфальтування внутрішньоквартального проїзду, який спеціально залишили біля кількох будинків на її окрузі «на закінчення», знають, що їй можна довіряти і у великому, і в малому.

Її чоловік, Руслан Борисович, теж шанована та поважана людина в місті, не раз посеред ночі спішив він на допомогу хворим дітям та літнім людям в якості сімейного лікаря, дотепер вдячні йому багато змужнілих хлопців та дорослих дівчат за врятовані життя. Раз добром нагріте серце ввік не охолоне, писав поет і ці слова дуже влучно характеризують подружжя Пономаренків, людей, які на своєму місці служать іншим, не чекаючи на подяку.

Наталія Пономаренко цілком заслуговувала б керувати Трускавцем, жаль, звичайно, що вона не балотується цього року на цей пост. Але і будучи просто депутатом, вона здатна відстоювати інтереси простої людини, мешканця міста, здатна вислухати, допомогти і не забути після цього, а залишитися другом, порадником. Вона зуміла залишитися чистою при всіх брудних партійних іграх, спеціально спровокованих чи замовлених, вона зуміла залишитися людяною в цьому часто дикому і варварському світі.

Коли приходить час виборів, інколи важко розібратися з кандидатами, визначитися. Нелегко буде зробити свій вибір і трускавчанам – 10 кандидатів на пост міського голови, 29 партій, по кожному мажоритарному окрузі від 12 до 19 кандидатів у депутати. Виборцям з округу № 21 дещо легше, адже більшість із них свій вибір зробила вже. Наталія Пономаренко була хорошим депутатом, є хорошим депутатом і повинна ним залишатися. За такими людьми майбутнє, з такими як Наталія Пономаренко Україна підніметься з колін і стане на них тільки перед Богом. І з такими як Наталія Пономаренко Трускавець має перспективу розвитку, процвітання, добробуту, адже влада повинна бути людяна, відкрита та прозора, чесна.

Вячеслав Кіндратів

(Переглядів 2 338 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви