Чи буде тепло в наших оселях і скільки воно буде коштувати?

17.09.2010 | Filed under: ВО "Батьківщина"

Трускавець ще ніколи не вступав в опалювальний сезон з таким бардаком в тепловому господарстві як це буде цього разу. На підготовку котелень немає коштів, працівники теплового господарства місяцями не отримують зарплат, заборгованість за спожитий газ близько 5 млн. грн. (це при оплаті населення за спожите тепло близько 118%), питання встановлення автономного опалення вирішується не комплексно, а ситуативно.

Ще на початку літа міський голова (на сесії міської ради) на моє запитання, чи є у нього хоч якесь бачення розвитку теплового господарства, не міг дати відповіді по простій причині – він далекий до розуміння комплексного підходу до вирішення питань, щодо забезпечення населення міста якісним та дешевим теплом, а фахівців, відповідного рівня у нього немає, там зовсім інші критерії підбору кадрів.

7 вересня депутатами міської ради, на переконання міського голови та його заступника, було прийнято рішення про виділення коштів на чергову реконструкцію котельні по вул. Сагайдачного. На цю котельню за останні роки вже витрачено близько 4 млн. грн., людям обіцяли якісне тепло та на 40% здешевлення його вартості. Кошти пішли, дехто непогано на цьому заробив, але люди не побачили здешевлення і головне у домівках і надалі не було тепла (вся вулиця Бориславська та непарна сторона Сагайдачного взагалі були без тепла).

З великим сумом хочу сказати, що і цього року, якщо зі сторони трускавчан те буде зроблено рекомендованих мною дій, їхні домівки не будуть мати якісного тепла, а за те, яке подадуть, буде виставлено необґрунтований рахунок.

До 15 вересня, відповідно Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, всі житлові будинки повинні бути підготовлені до експлуатації в осінньо-весняний сезон. Факт готовності кожного житлового будинку встановлюється комісією шляхом складання відповідного акту готовності будинку до опалювального періоду, який є невід’ємною частиною паспорта готовності до роботи в опалювальний період будинку.

Такі акти і паспорта будинків успішно складаються і направляються до державної житлово-комунальної інспекції. В даних актах і паспортах зазначається, що Ваші будинки готові до роботи в опалювальний період, що вхідні двері в будинки і підвали з пружинами та утеплені, на сходових клітинах подвійні віконні рами засклені, на трубах центрального опалення є теплоізоляція, засувки у справному стані, підвали у чистому стані, тощо.

Насправді, більшість житлових будинків зовсім не готові до експлуатації в опалювальний період, хоч за їх підготовку власники квартир сплачують квартплату та плату за централізоване опалення. І у підсумку всього – за втрати тепла в підвалах, через несправність вхідних дверей та незасклені вікна, тощо платить власник квартири.

Пункт 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення говорить, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальній площі квартири за умови здійснення балансоутримувачем (в нашому випадку КП „Наше місто”) заходів з утеплення місць загального користування будинку. У разі не здійснення таких заходів споживач не сплачує за опалення місць загального користування будинку.

Науковцями зі Львова для Трускавця розроблена схема теплопостачання міста. В цьому документі зазначається, що найбільшим джерелом теплових втрат є втрати в системах опалення і гарячого водопостачання в житлових будинках і сягають вони 35% від теплового навантаження.

Отже власники квартир на одну третину переплачують за централізоване опалення через безгосподарність міської влади, через нераціональне витрачання коштів, які вони сплачують за опалення і квартплату, через тринькання коштів з бюджету розвитку.

Я переконався, що міський голова і його компанія починають рухатися тільки після того, як піднімаються люди. Тому, щоб власники квартир мали якісне тепло і щоб платили за ту теплову енергію, яку вони фактично споживають у квартирі, необхідно не відсиджуватися, а вжити організовані дії на захист своїх сімей.

Все повинно відбутися в три етапи.

– На першому етапі я пропоную написати заяву на ім’я голови Львівської обласної адміністрації про неготовність Вашого будинку до опалювального періоду і Ваш намір відстоювати свої права. Бланки заяв Ви можете отримати в офісі нашої партійної організації (Мазепи, 21е, кім. 14, тел. 694-51).

– На другому етапі я пропоную Вам, відповідно договору про надання послуг з централізованого опалення та договору про надання послуг з обслуговування будинку з 15 по 30 вересня скласти акт-претензію щодо готовності Вашого будинку до опалювального періоду, в якому вказати фактичний стан справ та направити його в обласне управління по захисту прав споживачів і в обласну державну житлово-комунальну інспекцію. Акти – претензії Вам допоможуть скласти мої довірені особи, наші юристи та активісти партії „ВО” Батькіщина”.

– Якщо на протязі 5-10 днів не буде ніяких зворушень по утепленню місць загального користування, тоді на третьому етапі ми проведемо велелюдний мітинг – протест і заявимо, що не будемо сплачувати за тепло, яке фактично не надається, а документальним захистом будуть заява та акт-претензія, які мають, згідно чинного законодавства, юридичну силу. А також вимагати притягнути до відповідальності тих чиновників, які не здатні керувати містом і комунальним підприємством.

Я хочу запевнити трускавчан, що після виборів на протязі місяця часу ми виконаємо всі роботи по підготовці будинків до експлуатації в зимовий сезон, що значно здешевить вартість централізованого опалення. Кошти є і фахівці в ЖЕКах та в тепловому господарстві також є. Потрібно тільки бажання.

Шановні трускавчани. Всі справи, за які я брався – були доведенні до кінця і в користь мешканців міста, хоч на початковому етапі здавалося, що побороти корумповану владну структуру неможливо, та спільними зусилля ми досягали успіху. Тому я звертаюся до Вас з проханням повірити мені, проявити солідарність і тоді рахунки за спожите тепло будуть об’єктивними, а в іншому випадку у Вас будуть всі підстави не сплачувати за тепло, яке фактично Ви не споживаєте. Ви будете документально захищені в разі намагання стягнути з Вас кошти за ненадане тепло.

Якщо ми не покажемо владі свою активну позицію, тоді завтра нам навішають таке непосильне ярмо у вигляді чергового підвищення цін на газ, електроенергію, продукти харчування, тощо, що за свою безхребетність стидно буде дітям глянути в очі.

Руслан КРАМАР, депутат міської ради, голова ТМО партії „ВО” Батьківщина”.

(Переглядів 154 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви