Співпраця триває, вже є результати в галузі освіти

24.10.2016 | Filed under: Публікації

/Візит делегації з Сяноцького повіту Польщі 21-22 жовтня 2016 року/

Продовжується співпраця в рамках міжнародної чотиристоронньої Угоди між курортним містом Трускавець, Старосамбірським районом, Сяноцьким повітом (Польща) та польським курортом Риманув-Здруй, яка була підписана 5 травня 2016 року.

Модератором підписання угоди тоді виступила ГО «Європейська інтеграція України», яка зараз активно працює над створенням туристично-економічного кластеру на зазначеному чотиристоронньому векторі. Приємно, що ця угода має не тільки декларативний характер, які часто мають домовленості такого плану, а має вже цілком значні практичні здобутки і напрацювання. Одним із таких здобутків став візит до України директорів польських шкіл Сяноцького повіту з Польщі на чолі з віце-старостою цього повіту Вацлавом Кравчиком. Візит забезпечував голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

Спочатку делегація відвідала вище професійне училище №19 міста Дрогобича. Це один із найпотужніших і найкращих навчальних професійних закладів Львівщини, з яким ГО «Європейська інтеграція України» підписала договір про партнерство та співпрацю у вересні цього року. Директор училища Володимир Маринкевич ознайомив польських гостей з навчально-виробничою базою, а учні закладу організували невеличкий концерт. Директор Дрогобицького ВПУ №19 Володимир Маринкевич та директор подібної школи з Сянока Ельжбєта Кокошка попередньо домовились про подальшу співпрацю та участь у спільних проектах.

В подальшому гості переїхали до Трускавця, де побували на чудовій виставі в дельфінарії «Оскар», після якої директор Трускавецького туристично-інформаційного центру Олександр Боднар провів змістовну екскурсію оздоровницею. Гості з Польщі були приємно здивовані тими позитивними змінами, грандіозним будівництвом і реконструкцією доріг, тротуарів та деяких закладів, які відбуваються в Трускавці.

Цього ж дня відбулась зустріч з мером міста Андрієм Кульчинським, який розповів про подальші плани розвитку Трускавця, а також попередньо домовився з віце-старостою Сяноцького повіту Вацлавом Кравчиком про участь в конкретних транскордонних проектах.

Наступного дня, 22 жовтня, гості з Сяноцького повіту відвідали Міжнародну клініку відновного лікування професора Козявкіна, де ознайомились з унікальною методикою лікування і реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Ознайомлювали з клінікою та розповідали про методику лікування лікар Михайло Гордієвич та заступник директора клініки Степан Гордієвич.

Сказати, що гості були вражені рівнем клініки і результатами лікування – це не сказати нічого! Як зауважив директор одного із закладів для неповносправних дітей з Сянока пан Роберт, статистика показує зростання кількості дітей із специфічними розумовими захворюваннями, церебральним паралічем та аутизмом в Польщі. Для поляків також є дуже актуальним питання лікування та адаптації таких дітей і приємно, що такі унікальні та ефективні методики існують в безпосередній близькості від Сянока – в Трускавці.

В подальшому гостей супроводжував виконуючий обов’язки начальника відділу освіти міста Трускавця Орест Лобик, який ознайомив польську делегацію з гімназією №2 та комплексом «Спортовець». Директори цих закладів та викладацький колектив в дружній та неформальній обстановці мали можливість поспілкуватись зі своїми колегами з Польщі, обговорити спільні проблеми та поділитись досягненнями. Спілкування було дуже щирим та невимушеним.

На завершення перебування в Трускавці гості з Польщі подякували меру міста Андрію Кульчинському за грандіозний прийом та змістовну програму, а віце-староста Вацлав Кравчик запросив в найближчий час делегацію освітян Трускавця відвідати з візитом місто Сянок.

По дорозі до Польщі делегація на запрошення голови правління ГО «Європейська інтеграція України» заїхала до Старого Самбора, оглянула центр міста та почула розповідь про історію і сучасні зміни, які відбуваються в цьому місті.

Підводячи підсумки цього візиту, хочеться відмітити дійсно непідробне захоплення Україною, Трускавцем, Старим Самбором зі сторони польських гостей. Всі вони відмітили позитивні зміни, які попри труднощі та війну відбуваються в нашій країні. Особливо всі були зачаровані Трускавцем, тою грандіозною розбудовою, яка триває в місті-курорті, а також мером міста Андрієм Кульчинським та його доступністю, щирістю і відкритістю. Приємно також, що цей візит має чітко визначені результати хоча б в тому плані, що є початком конкретної співпраці трускавецьких і сяноцьких освітян.

Степан Гнатків

(Переглядів 133 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви