Співпраця триває, вже є результати в галузі освіти

24.10.2016 | Filed under: Публікації

/Візит делегації з Сяноцького повіту Польщі 21-22 жовтня 2016 року/

Продовжується співпраця в рамках міжнародної чотиристоронньої Угоди між курортним містом Трускавець, Старосамбірським районом, Сяноцьким повітом (Польща) та польським курортом Риманув-Здруй, яка була підписана 5 травня 2016 року.

Модератором підписання угоди тоді виступила ГО «Європейська інтеграція України», яка зараз активно працює над створенням туристично-економічного кластеру на зазначеному чотиристоронньому векторі. Приємно, що ця угода має не тільки декларативний характер, які часто мають домовленості такого плану, а має вже цілком значні практичні здобутки і напрацювання. Одним із таких здобутків став візит до України директорів польських шкіл Сяноцького повіту з Польщі на чолі з віце-старостою цього повіту Вацлавом Кравчиком. Візит забезпечував голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

Спочатку делегація відвідала вище професійне училище №19 міста Дрогобича. Це один із найпотужніших і найкращих навчальних професійних закладів Львівщини, з яким ГО «Європейська інтеграція України» підписала договір про партнерство та співпрацю у вересні цього року. Директор училища Володимир Маринкевич ознайомив польських гостей з навчально-виробничою базою, а учні закладу організували невеличкий концерт. Директор Дрогобицького ВПУ №19 Володимир Маринкевич та директор подібної школи з Сянока Ельжбєта Кокошка попередньо домовились про подальшу співпрацю та участь у спільних проектах.

В подальшому гості переїхали до Трускавця, де побували на чудовій виставі в дельфінарії «Оскар», після якої директор Трускавецького туристично-інформаційного центру Олександр Боднар провів змістовну екскурсію оздоровницею. Гості з Польщі були приємно здивовані тими позитивними змінами, грандіозним будівництвом і реконструкцією доріг, тротуарів та деяких закладів, які відбуваються в Трускавці.

Цього ж дня відбулась зустріч з мером міста Андрієм Кульчинським, який розповів про подальші плани розвитку Трускавця, а також попередньо домовився з віце-старостою Сяноцького повіту Вацлавом Кравчиком про участь в конкретних транскордонних проектах.

Наступного дня, 22 жовтня, гості з Сяноцького повіту відвідали Міжнародну клініку відновного лікування професора Козявкіна, де ознайомились з унікальною методикою лікування і реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Ознайомлювали з клінікою та розповідали про методику лікування лікар Михайло Гордієвич та заступник директора клініки Степан Гордієвич.

Сказати, що гості були вражені рівнем клініки і результатами лікування – це не сказати нічого! Як зауважив директор одного із закладів для неповносправних дітей з Сянока пан Роберт, статистика показує зростання кількості дітей із специфічними розумовими захворюваннями, церебральним паралічем та аутизмом в Польщі. Для поляків також є дуже актуальним питання лікування та адаптації таких дітей і приємно, що такі унікальні та ефективні методики існують в безпосередній близькості від Сянока – в Трускавці.

В подальшому гостей супроводжував виконуючий обов’язки начальника відділу освіти міста Трускавця Орест Лобик, який ознайомив польську делегацію з гімназією №2 та комплексом «Спортовець». Директори цих закладів та викладацький колектив в дружній та неформальній обстановці мали можливість поспілкуватись зі своїми колегами з Польщі, обговорити спільні проблеми та поділитись досягненнями. Спілкування було дуже щирим та невимушеним.

На завершення перебування в Трускавці гості з Польщі подякували меру міста Андрію Кульчинському за грандіозний прийом та змістовну програму, а віце-староста Вацлав Кравчик запросив в найближчий час делегацію освітян Трускавця відвідати з візитом місто Сянок.

По дорозі до Польщі делегація на запрошення голови правління ГО «Європейська інтеграція України» заїхала до Старого Самбора, оглянула центр міста та почула розповідь про історію і сучасні зміни, які відбуваються в цьому місті.

Підводячи підсумки цього візиту, хочеться відмітити дійсно непідробне захоплення Україною, Трускавцем, Старим Самбором зі сторони польських гостей. Всі вони відмітили позитивні зміни, які попри труднощі та війну відбуваються в нашій країні. Особливо всі були зачаровані Трускавцем, тою грандіозною розбудовою, яка триває в місті-курорті, а також мером міста Андрієм Кульчинським та його доступністю, щирістю і відкритістю. Приємно також, що цей візит має чітко визначені результати хоча б в тому плані, що є початком конкретної співпраці трускавецьких і сяноцьких освітян.

Степан Гнатків

(Переглядів 133 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви